ebook Powiew nadziei
4.13 / 5.00 (liczba ocen: 268)

Powiew nadziei
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.96
Audiobook - najniższa cena: 22.46
wciąż za drogo?
21.96 zł
44.91 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
-35% 32.43 zł Lub 29.19 zł
32.90 zł
49.90 zł Lub 44.91 zł
44.92 zł
45.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Trzecia część poruszającej historii ludzi, którzy muszą zacząć budować swoje życie w zupełnie nowym, nieznanym im miejscu. Po opuszczeniu Wołynia Wissarion, Nadia, Marcel i Marta z bratem przyjeżdżają do Wrocławia, by rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Na miejscu czują się rozczarowani, ponieważ wszystko wygląda zupełnie inaczej niż przedstawiała to radziecka prasa.

Dla Lemańskiego i jego przyjaciół powojenny rozgardiasz to dobry moment na zarobienie dużych pieniędzy, dla Andrzeja i jego rodziny to ciężka próba zmiany swojego życia a nawet wartości, którymi się dotychczas kierowali. Obraz Ziem Odzyskanych, ponura epoka stalinizmu w której bohaterowie powieści muszą się odnaleźć, by przetrwać.

Joanna Jax kolejny raz udowadnia, że jest mistrzynią w osadzaniu opowieści w historycznych realiach.

O e-booku Powiew nadziei blogerzy napisali:

To jedno z najtrudniejszych pożegnań fabularnych – nasączone aurą powojennych przeciwności, niezwykle dramatyczne i poruszające. Powiew nadziei okazuje się powieścią absolutnie zajmującą, piękną i niepowtarzalną, idealnie dopełniającą emocje wstrząsającej sagi Na obcej ziemi. - Mozaika Literacka - Miłka Kołakowska

Pisarka doskonale słowami oddała rzeczywistość jednocześnie dla nas odległą, lecz wcale nie tak bardzo. Powiew nadziei jest opowieścią pisaną z perspektyw bohaterów, którzy zbyt dużo widzieli, doświadczyli i jakich rany oraz blizny wciąż przypominają o tym, co najgorsze. - Taki jest świat - Katarzyna Pessel

Powiew nadziei od Joanna Jax możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Niekiedy należy dokonywać drastycznych wyborów, ale one są nasze własne i my płacimy za nie, jeśli się pomylimy.
W każdym człowieku jest instynkt przetrwania i pragnienie wolności.
Nie wszystkie rany zagoi czas, niekiedy blizny bolą równie mocno i zawsze przypominają o tym momencie co stoi za ich powstaniem. Jednak niektórzy starają się przystosować do warunków jakich nie potrafią lub po prostu nie są w stanie zmienić. Gdzieś tam za nimi jest przeszłość, powracająca we wspomnieniach, czasem blednąca lub wprost przeciwnie – nabierająca coraz większej ostrości. Tu i teraz narodziło się na jej fundamentach lub zgliszczach, natomiast przyszłość jest dużą niewiadomą i zawsze ktoś lub coś może ją wytrącić z torów na jaką ją kierujemy.

Budowanie życia od początku nie jest zadaniem prostym, zwłaszcza jeśli ma się jeszcze w sercu i przed oczami okrucieństwa, jakich było się nie tylko świadkiem, lecz i ofiarą. Wojna wciąż przypomina o sobie Nadii, Andrzejowi, Marcie, Marcelowi oraz ich rodzinom i znajomym. Wrocław miał być dla nich nowym domem, ale wśród ruin i demonów, jakie towarzyszą im jak mroczny cień, trudno odciąć się od tego, co było i nie do końca przeminęło. Wydawało się, że mieszkańcy kamienicy przy ulicy Stalina i pewnej willi na Ziemiach Odzyskanych poczują spokój, jednak widmo wojny za nimi podąża i po raz kolejny pokazuje jak destrukcyjną ma moc. Niektórzy zdają się nie dostrzegać w jak niebezpiecznych czasach żyją, drudzy przekonują się ile dzieli z mozołem i wyrzeczeniami wypracowaną codzienność od jej utraty. Stalinowska zawierucha zbyt często uderza z największym impetem w niewinnych, Andrzej i Marcel wiedzą, że po raz kolejny mogą nie wyjść z tego żywi, a wraz z nimi ich bliscy. Niespokojne czasy tym razem będą im sprzyjały czy też znowu zniszczą im to, co z takim trudem zdobyli? Wybory, których dokonywała Nadia często były wymuszane na niej, a te podejmowane samodzielnie miały gorzki smak, będzie jej dane spełnić marzenia? Jaką cenę zapłaci za nie?

Wojna i czas powojenny, dramatyczne przeżycia i tragiczne wspomnienia, ruiny dawnej egzystencji i te jak najbardziej realne. W takich okolicznościach bohaterowie sagi Joanny Jax stawiają czoła przeznaczeniu, nie poddając mu się i próbując znaleźć miejsce dla siebie w świecie, który jeszcze długo nie otrząśnie się po tym, co ludzie ludziom zgotowali. Wielka historia znana jest wszystkim, a nawet jeśli niej łatwo do niej dotrzeć. Całkiem inaczej rzecz ma się w przypadku człowieka, nie zawsze pozostają po nim jakiekolwiek ślady, chociaż to właśnie on stoi za datami w podręcznikach, filmach, dokumentach. Pisarka doskonale słowami oddała rzeczywistość jednocześnie dla nas odległą, lecz wcale nie tak bardzo. Na obcej ziemi. Powiew nadziei jest opowieścią pisaną z perspektyw bohaterów, jacy zbyt dużo widzieli, doświadczyli i jakich rany oraz blizny wciąż przypominają o tym, co najgorsze. Ale nie poddają się, walczą o siebie, najbliższych, w otoczeniu dalekim od tego jakiego chcieli i im obiecano. Wydawałoby się, że zrezygnują przygnieceni tym, co wokół nich, lecz byłoby to zbytnim uproszczeniem. Joanna Jax ukazała jak na zgliszczach odradzają się marzenia, czasem po raz kolejny brutalnie zdeptane, ale raz zakwitła nadzieja pomaga im się odrodzić i dostrzec szansę na szczęście, chociaż nie spodziewali się ją ujrzeć.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Tęsknota odczuwalnie już doskwiera, nie chce opuścić naruszonej wyobraźni, nie pozwala zapomnieć o troskach i przeżyciach bohaterów. Na obcej ziemi to niewątpliwie jedna z najbardziej poruszających sag historycznych – osadzona w czasach egzystencjalnej niepewności, w pogubionych sercach i rozdzierających smutkach. Powiew nadziei domyka dramaty i wzajemne fascynacje, utrwala słowa miłości i każe oszacować granice wolności, gdzieś ukradkiem eksponuje fragmenty możliwego jutra – jeszcze nieznanego, pełnego wątpliwości, a jednak oczekiwanego...

Joanna Jax dociera do skraju swej niesamowitej opowieści – ponownie otwiera powojenną rzeczywistość, przywraca strach epoki stalinizmu, wiarygodnie oddając ówczesne niepokoje. Wrocław nadal ocieka wschodnią propagandą, codzienność wymaga ostrożności, a najlepszym przyjacielem nierzadko okazuje się przebiegłość. Na pierwszy plan wysuwają się skrzywdzone głosy serca – miłość rodzicielska nabiera traumatycznych barw, miłość życia spaceruje grząskim gruntem, a namiętność ociera się o zapach niespodziewanej toksyczności. Tu nie ma miejsca na emocjonalną subtelność – bezradność przygniata roztrzęsione dusze, w oczach szkli się rozżalenie, twarze nie przestają drżeć o życie bliskich. Trzeci tom to także wir porządnych zaskoczeń fabularnych – romantyczne gesty przestają mieć znaczenie, pojawia się chęć przebaczenia oraz naturalna potrzeba sformułowania osobistej wolności. To pragnienie niezależności zdaje się dominujące, ważne, może nawet fundamentalne. Nie brakuje tu zatem wymownych wzruszeń oraz refleksyjnych treści, z łatwością można wyczuć także burzliwy i temperamentny charakter zdarzeń – nieprzerwanie dochodzi do znamiennych spotkań, do konwulsyjnych rozmów i rozpaczliwych kłótni. Tak tworzy się historia dotykająca czułych strun, intrygująca i niezapomniana.

To jedno z najtrudniejszych pożegnań fabularnych – nasączone aurą powojennych przeciwności, niezwykle dramatyczne i poruszające. Joanna Jax ponownie przedziera się przez wrażliwości swoich zatroskanych bohaterów, rozmiękcza niebezpieczne dusze, pozwala definiować wolność i walczyć o fragmenty życiowej stabilności. Szeptem dopowiada różne definicje najpiękniejszych uczuć, ściera się z niejednoznacznym portretem miłości, zarówno tej rodzicielskiej, jak również tej narzuconej szczerą namiętnością, także tej wizualnie toksycznej i niezdrowej. Powiew nadziei okazuje się powieścią absolutnie zajmującą, piękną i niepowtarzalną, idealnie dopełniającą emocje wstrząsającej sagi Na obcej ziemi.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć