ebook Książę
3.79 / 5.00 (liczba ocen: 171188)

Książę
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 4.19
Audiobook - najniższa cena: 12.45
4.19 złpremium: 2.70 zł Lub 2.70 zł
9.90 zł Lub 8.91 zł
14.90 zł
14.90 zł Lub 13.41 zł
16.45 zł Lub 14.81 zł
4.56 zł
5.16 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Aktualny do dzisiaj traktat o sztuce rządzenia. Swoisty poradnik o tym, jak władzę zdobyć i ją utrzymać

Najsłynniejsze dzieło Niccolò Machiavellego, jedna z najważniejszych pozycji w dziejach filozofii politycznej, poradnik strategii utrzymania władzy oraz źródło doktryny politycznej zwanej makiawelizmem.

Książę od Niccolo Machiavelli możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ten bowiem, kto raz zacznie żyć z rabunku, zawsze znajdzie wymówkę do zagarnięcia cudzej własności.
Tam, gdzie są duże chęci, przeszkody nie mogą być zbyt wielkie.
Pamiętać bowiem należy, że ludzi trzeba albo dopieszczać, albo ich zniszczyć; bowiem za krzywdy błahe się mszczą, a za wielkie nie mogą; zatem krzywda, którą ludziom wyrządzasz, musi być taka, byś nie obawiał się zemsty.
Ludzie będą zawsze dla ciebie źli, jeżeli konieczność nie zmusi ich do tego, by byli dobrzy.
Każdy kto choć trochę interesuje się polityką, zamierza wybrać tę ścieżkę kariery lub już nią kroczy - zdecydowanie powinien przeczytać tę książkę. Książę Niccolo Machiavellego to zdecydowanie najsłynniejsze dzieło włoskiego dyplomaty, historyka i filozofa, które stało się źródłem doktryny politycznej nazwanej makiawelizmem.

Znajdziemy tutaj dwadzieścia sześć rozdziałów, z których każdy dotyczy innego aspektu rządzenia państwem. Mimo, iż książka została napisana i powoli rozpowszechniana w 1513 roku, nadal wiele kwestii w niej poruszanych pozostało ważnych i aktualnych. Machiavelli skupia się nie tylko na tym w jaki sposób władca powinien rządzić państwem. Zwraca on także uwagę na pułapki, które mogą czekać na niedoświadczonego polityka. Poleca również liczne strategie, które warto zastosować, aby zaskarbić sobie sympatii i poparcia poddanych. Kilka rozdziałów autor poświęca także kwestiom militarnym.

Czytając książkę miałam wrażenie, że czytam coś, co zostało napisane współcześnie. Machiavelli pisze w sposób zrozumiały, przy użyciu bardzo prostego języka. Być może jest to zasługa tłumacza, jednak nie znajdziemy tu wielu archaizmów, choć pomocne mogą czasem okazać się przypisy. Każdy rozdział, każde zdanie są dla czytelnika zrozumiałe. Ponadto styl autora sprawia, że książkę czyta się z niemałą przyjemnością, mimo, iż nie są to wyżyny literackiego kunsztu.

Warto również zauważyć, że znaczną część rad Machiavellego można spokojnie odnieść do otaczającej nas rzeczywistości. Wiele można się z książki nauczyć, na wiele kwestii spojrzeć z innej strony, ale przede wszystkim zrozumieć w jaki sposób powinno działać państwo. Książę niewątpliwie inspiruje i zachęca do działania - tym bardziej, gdy poszczególne rady zaczniemy odnosić nie tylko do polityki, ale także do codziennego życia.

Myślę, że Książę to książka, którą powinien przeczytać absolutnie każdy. Polityka stała się częścią naszego życia, warto więc dowiedzieć się nieco więcej na jej temat, aby stać się bardziej świadomym wyborów, które dokonujemy. Polecam!

Ocena: 5/6
czytaj więcej
©Zaczytana28
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć