Rycerz
3.86 / 5.00 (liczba ocen: 332)

Rycerz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  HI:STORY
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 34.71
Audiobook - najniższa cena: 39.74
wciąż za drogo?
50.39 złpremium: 33.59 zł Lub 33.59 zł
34.71 zł
41.99 zł Lub 37.79 zł
55.99 zł
41.96 zł
50.50 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

PIERWSZY TOM SERII O POSZUKIWANIACH ŚWIĘTEGO GRAALA

Wielkanoc 1342 roku, początek wojny stuletniej. Wioska Hookton zostaje doszczętnie zniszczona przez wojska francuskie, a tajemniczy czarny rycerz kradnie z miejscowego kościoła cenną relikwię – włócznię świętego Jerzego. Z krwawej rzezi uchodzi tylko jeden człowiek: osiemnastoletni łucznik Thomas. Przyłącza się do oddziałów angielskich, by w ich szeregach walczyć na kontynencie. Zamierza pomścić śmierć swoich bliskich i odzyskać zrabowaną relikwię.

Krocząc po śladach złodzieja, Thomas zaczyna odkrywać zagadkę swojego pochodzenia i dowiaduje się o istnieniu Świętego Graala. Postanawia, że odnajdzie legendarny kielich. Jednak zanim wyruszy na poszukiwania, przeznaczenie prowadzi go na pole bitwy pod Crécy…

BERNARD CORNWELL to mistrz powieści historycznej, autor ponad 60 książek. Był dziennikarzem BBC, ale porzucił Wielką Brytanię na rzecz Stanów Zjednoczonych, ponieważ zakochał się w Amerykance. Bez zielonej karty nie mógł uzyskać pozwolenia na pracę, zajął się więc pisaniem powieści o najazdach wikingów, wojnach napoleońskich, legendach arturiańskich czy wojnie stuletniej. Serca czytelników zdobył między innymi seriami „Wojny wikingów” i „Trylogia arturiańska”. W 2006 roku za zasługi dla literatury otrzymał Order Imperium Brytyjskiego.

Cornwell jak zwykle nie ma dla czytelnika litości. Zaciąga go w czasy tak burzliwe i krwawe, a przy tym tak wiernie je oddaje, że tenże czytelnik ustawicznie drży o losy głównych bohaterów i zadaje sobie pytanie: jak to się stało, że my jako ludzkość w ogóle przeżyliśmy średniowiecze? Pikanterii losom uwikłanego w tę zawieruchę Thomasa – tylko na pozór zwykłego angielskiego łucznika – dodaje tajemnica jego pochodzenia, sięgająca czasów arturiańskich. Niezapomniana opowieść! Marcin Mortka

Bernard Cornwell tworzy najlepsze sceny batalistyczne spośród wszystkich pisarzy, których czytałem. GEORGE R. R. MARTIN

Rycerz od Bernard Cornwell możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kimże są królowie, jeśli nie ludźmi, którzy wynieśli się ponad innych?
Tak to już jest w młodości: życie wydaje się albo radością, albo nieszczęściem.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć