ebook Wysoki Zamek
3.54 / 5.00 (liczba ocen: 712)

Wysoki Zamek
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 10.90
10.90 zł
18.51 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
-15% 14.44 zł Lub 13.00 zł
19.90 zł
19.99 zł Lub 17.99 zł
14.72 zł
14.88 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jeden z piękniejszych w naszej literaturze portretów międzywojennego Lwowa oraz dzieciństwa, które dopełniało się na jego terenie. Literacki autoportret znakomitego pisarza SF. „Wysoki Zamek” to pozycja oryginalna na tle powieści science fiction Stanisława Lema. Mimo iż był pisany w czasach największych triumfów pisarza jako autora prozy fantastycznonaukowej, osadzony jest w zupełnie innej konwencji. Lem postanowił bowiem spojrzeć wstecz, wrócić do czasów swojego dzieciństwa i na nowo je opowiedzieć.Początkowo wydawało mu się, że możliwe jest zrekonstruowanie siebie-dziecka, spisanie wspomnień, jak gdyby był małym chłopcem, który z powrotem poznaje świat. Okazało się, że wbrew poczynionemu założeniu zaczyna tworzyć sztuczną, wielowarstwową konstrukcję. Ostatecznie uświadomienie sobie tego odstępstwa było dla pisarza momentem przełomowym. Lem w sposób wyjątkowy opowiadał swoją młodość, przypominając sobie kolejne jej elementy takie jak mieszczański dom rodziców przy Brajerowskiej we Lwowie, gmach gimnazjum, materiały do majsterkowania i cuda, które potrafił za ich pomocą stworzyć. Wszystko to działo się na tle panoramy międzywojennego Lwowa.

Wysoki Zamek od Stanisław Lem możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Bo też w ogóle możemy dzieło uszlachetnić bądź skazać na płaskość samym jego jego ustawieniem na scenie ducha naszego w czasie lektury, takiego tła, jakie mu przyporządkować raczymy. Nie jest to bierne tło, ale układ odniesienia.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć