ebook Kurczab. Szpej, szpada i tajemnice. Niezwykłe życie Janusza Kurczaba
3.71 / 5.00 (liczba ocen: 30)

Kurczab. Szpej, szpada i tajemnice. Niezwykłe życie Janusza Kurczaba
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.24
Audiobook - najniższa cena: 39.90
wciąż za drogo?
-18% 29.24 zł Lub 26.32 zł
38.90 zł
40.49 zł Lub 36.44 zł
44.99 zł
40.04 zł
40.50 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wspinacz, instruktor i trener alpinizmu, narciarz, wybitny szermierz. Autor nowych dróg w Tatrach i Alpach. Jeden z najwybitniejszych kierowników narodowych ekspedycji w góry najwyższe. Redaktor naczelny pisma „Taternik”. Co sprawiło, że Janusz Kurczab nie jest wymieniany jednym tchem ze wspinaczami złotej ery polskiego himalaizmu? Dlaczego nawet w połowie nie jest tak popularny jak kierownik przełomowej zimowej wyprawy na Everest? Odpowiedzi na te pytania szukają w ebooku Wojciech Fusek i Jerzy Porębski, reportażyści doskonale znani miłośnikom literatury górskiej.

Los bawił się nim okrutnie. Stworzył go Polakiem i obdarzył seksualnością, która nie ułatwiała życia. W dzieciństwie, które przypadło na najokrutniejszą z wojen, zabrał mu ojca i okaleczył dłoń pozbawiając kluczowego palca tak potrzebnego wspinaczowi.

Janusz Kurczab – wspinacz, instruktor i trener alpinizmu, narciarz, wybitny szermierz (olimpijczyk i 17-krotny mistrz Polski w szpadzie). Autor nowych dróg w Tatrach i Alpach, odkrywca, zdobywca, najwybitniejszy – obok Zawady – kierownik narodowych ekspedycji w góry najwyższe. Dziennikarz, redaktor naczelny „Taternika”, pisma ze stuletnią tradycją, autor górskich książek reportażowych i monografii. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, nagrodzony Super Kolosem za całokształt działań górskich oraz innymi prestiżowymi nagrodami.

A jednak coś sprawiło, że Janusz Kurczab nie jest wymieniany jednym tchem ze wspinaczami złotej ery polskiego himalaizmu, jak Jerzy Kukuczka, Wanda Rutkiewicz, Krzysztof Wielicki, Andrzej Heinrich, Leszek Cichy, Wojciech Kurtyka czy ciut młodszy Artur Hajzer. Wszyscy oni byli jego kolegami, z wieloma się wspinał, kilku uczył wspinaczki.

Dlaczego najwybitniejszy obok Andrzeja Zawady lider narodowych wypraw w góry najwyższe nie jest nawet w połowie tak popularny jak kierownik przełomowej zimowej wyprawy na Everest?

Odpowiedzi na te pytania szukają autorzy książki „Kurczab, szpada, szpej i tajemnice” Wojciech Fusek i Jerzy Porębski, duet reportażystów doskonale znany miłośnikom literatury górskiej, mający na swoim koncie takie publikacje jak „Lekarze w górach”, „Polskie Himalaje”, czy „GOPR. Na każde wezwanie”.

Kurczab. Szpej, szpada i tajemnice. Niezwykłe życie Janusza Kurczaba od Wojciech Fusek, Jerzy Porębski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć