ebook Nigdy już nie uciekniesz
4.04 / 5.00 (liczba ocen: 58)

Nigdy już nie uciekniesz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 28.34
Audiobook - najniższa cena: 29.89
wciąż za drogo?
28.34 zł
36.90 zł Lub 33.21 zł
38.90 zł
31.49 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ambitny prokurator musi cofnąć się w przeszłość, by rozwiązać najbardziej skomplikowaną zagadkę kryminalną w całej swojej dotychczasowej karierze, która doprowadzi go na granicę obłędu. Konrad Kroon uświadamia sobie, że przez całe życie próbował przed czymś uciec, ale ciągle biegł w niewłaściwą stronę. Aż do teraz…

INSPIROWANY RZECZYWISTYMI WYDARZENIAMI WCIĄGAJĄCY KRYMINAŁ AUTORSTWA PRAWDZIWEGO PROKURATORA!

Latem 2010 roku w Trójmieście dochodzi do serii niewyjaśnionych zniknięć młodych dziewczyn. Pierwsze tropy prowadzą do luksusowego klubu dla bogatych biznesmenów. Ale nikomu nie zależy, by sprawa ujrzała światło dzienne…

Po latach zawieszone śledztwo trafia na biurko Konrada Kroona – najbardziej nieustępliwego z gdańskich prokuratorów. Wbrew naciskom przełożonych Kroon zaczyna drążyć i dokopywać się do prawdy. A ta okazuje się ledwie wierzchołkiem góry lodowej.

Czy pozornie niepowiązane uprowadzenia mają związek z międzynarodową siatką przemytników werbujących modelki do pracy w zagranicznych agencjach towarzyskich? A może to tylko przypadkowe ofiary psychopatycznego mordercy?

Najbardziej znany literacki prokurator ma wreszcie poważną konkurencję! Konrad Kroon prowadzi mroczne śledztwo, a kartki same się przewracają! - Katarzyna Puzyńska

O e-booku Nigdy już nie uciekniesz blogerzy napisali:

Intryga, tajemnice, uwikłane w sieć powiązań ważne postaci świata trójmiejskiego, lewe interesy, brutalność i bezwzględność, przyjaźnie, które służą określonym celom i Konrad Kroon, który dąży do odkrycia prawdy i ukarania sprawców to świetna mieszanka, podana za pomocą bardzo dobrego warsztatu pisarskiego. - Rudym Spojrzeniem - Marta Kraszewska

Nigdy już nie uciekniesz od Cyryl Sone możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Żeby mieć przyjaciół, trzeba o nich dbać. Podlewać, pielęgnować, przesadzać do większych doniczek. Wzrastać razem z nimi, być na bieżąco. Przycinać martwe pędy.
Sztuka wymaga poświęceń. Jeśli chcesz osiągnąć coś wielkiego, musisz być gotowa zapłacić za to cenę.
Mroczne Trójmiasto, zepsute elity biznesmanów, gangsterskie interesy i prawo, które powinno chronić mieszkańców to elementy charakterystyczne dla dotychczasowych powieści Cyryla Sone. Nie inaczej jest w Nigdy już nie uciekniesz, które porywa czytelnika w brudny i bezwzględny świat.

Fabuła

Na biurko Konrada Kroona trafia sprawa z 2010 roku, dotycząca brutalnego gwałtu dokonanego na dziewczynie pracującej jako modelka w Domu Steffensa. Prokurator tknięty wewnętrznym przeczuciem zaczyna drążyć temat, wracając i szukając świadków wydarzeń sprzed lat. Jest to dla niego również okazja do powrotu do własnej bolesnej przeszłości.

Chronologia

Cyryl Sone używa zabiegu przeplatania wydarzeń współczesnych z tymi z 2010 roku. Bohaterów, oprócz Konrada Kroona, jest kilkoro, więc czytelnik ma możliwość poznania zdarzeń z różnych perspektyw oraz spojrzenia na nie, znając różne motywacje do podjętych decyzji. W ten sposób zbudowany jest w powieści bardzo szeroki obraz ukazujący całą gamę emocji napędzających do działań – często tragicznych, dramatycznych wyborów.

Konrad Kroon

Konrad Kroon to zbuntowany prokurator, któremu nie zależy na awansie, idzie pod prąd i jeśli bierze jakąś sprawę, to jest pewność, że doprowadzi ją do końca i jeszcze znajdzie w niej podwodną część lodowca. Na przestrzeni całej trylogii (Krzycz, jeśli potrafisz, Świat ci nie wybaczy i Nigdy już nie uciekniesz) główna postać ewoluuje i się zmienia. Nic bardziej interesującego dla czytelnika (oprócz fabuły), jak bohater, który nie stoi w miejscu, a przeżyte doświadczenia sprawiają, że poddaje w wątpliwość swoje dotychczasowe podejście do życia.

Pomimo całej ewolucji to nadal jedna z najbardziej tajemniczych postaci i wprowadzających mnie w stan delikatnego niepokoju. Być może fragmenty z jego przeszłości, które autor po kawałeczku odkrywa w każdym tomie, sprawiają, że Konrad jest jednym z bardziej intrygujących bohaterów, z jakimi miałam do tej pory styczność. Do tego jest nieprzewidywalny, wrażliwy i sumienny aż do bólu.

Kobieta

W Nigdy już nie uciekniesz możemy znaleźć wiele postaci kobiecych. Każda z nich jest zupełnie inna, czytelnik poznaje je w różnych momentach ich życia. A co najważniejsze każda z nich jest postacią z krwi i kości – ze wszystkimi słabościami i mocnymi stronami. To, co uderzyło mnie najbardziej to to, że niemal każda z nich mając różne motywacje podejmuje decyzje, które wystawiają je na ciosy od życia i od mężczyzn. Często w młodym wieku bywa to naiwność, wiara w innych ludzi i ich możliwości zdziałania cudów. Innym razem motywacją jest chęć zmiany swojego życia, wyrwania się z tego dotychczasowego lub zapewnienie swoim bliskim odpowiedniego bytu.

Ten tom może wyjątkowo poruszyć kobiecą część czytelników, ponieważ fabuła dotyczy przestępstw popełnianych na kobietach, opisuje manipulacje oraz wykorzystywanie i przedmitoowe traktowanie. Bezwzględność, okrucieństwo zostaje ukazane jako droga do zaspokojenia chorych potrzeb mężczyzn.

W skrócie

Nigdy już nie uciekniesz Cyryla Sone to bardzo dobra i mroczna powieść, której akcja toczy się w Trójmieście oraz okolicach. Sprawa gwałtu sprzed lat staje się początkiem wielkiej sprawy, która odbije się dużym echem w społeczeństwie. Intryga, tajemnice, uwikłane w sieć powiązań ważne postaci świata trójmiejskiego, lewe interesy, brutalność i bezwzględność, przyjaźnie, które służą określonym celom i Konrad Kroon, który dąży do odkrycia prawdy i ukarania sprawców to świetna mieszanka, podana za pomocą bardzo dobrego warsztatu pisarskiego.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Rudym Spojrzeniem
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć