ebook Grupa Wagnera i inne prywatne armie świata
3.41 / 5.00 (liczba ocen: 62)

Grupa Wagnera i inne prywatne armie świata
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 34.90
Audiobook - najniższa cena: 37.57
wciąż za drogo?
46.41 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
34.90 zł
39.92 zł Lub 35.93 zł
49.90 zł
49.90 zł Lub 44.91 zł
34.88 zł
34.93 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Grupa Wagnera i inne prywatne armie w ciągu ostatnich lat zyskują coraz większe znaczenie. Artur Górski opisuje ich działalność i kierujące nimi motywacje. Przybliża skalę ich zatrudnienia. A przede wszystkim wprowadza nas w świat najemników, którzy są gotowi w każdej chwili wyruszyć na front i wpłynąć na losy świata.

W czasie wojny w Ukrainie ogromną rolę odgrywali najemnicy z Grupy Wagnera. I choć istnieją już od wielu lat, to teraz zwrócili na siebie uwagę całego świata.

PMC (Private Military Company), czyli najemnicy, psy wojny, byli żołnierze elitarnych jednostek. Ludzie, którzy nie potrafią rozstać się z bronią i są gotowi w każdej chwili wyruszyć na front. Nie z pobudek patriotycznych, czasami nawet nie dla pieniędzy. Po prostu po to, aby wciąż być w akcji, aby robić to, do czego ich zdaniem powołał ich Bóg. Bóg wojny.

Rośnie nie tylko liczba tego typu przedsiębiorstw, ale także ośrodków szkoleniowych, w których najemnicy podnoszą swoje kwalifikacje. Podczas wojny w Ukrainie śmierć poniosło kilkadziesiąt tysięcy najemników – to pokazuje, jak wielka jest skala ich zatrudnienia. I mimo tego, że ich praca wiąże się z najwyższym ryzykiem, chętnych nie brakuje. Psy wojny wciąż żyją i zawsze mogą skoczyć do gardła…

O e-booku Grupa Wagnera i inne prywatne armie świata blogerzy napisali:

Jeśli jesteście poszukiwaczami wiedzy, uwielbiacie wiedzieć co dzieje się wokół Was pod kątem politycznym, społecznym, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Dla mnie jako socjologa jest ona zaproszeniem do dyskusji na temat najemników, dla których armia, wojna jest największą „wartością”, „sensem”. Zdecydowanie polecam. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Grupa Wagnera i inne prywatne armie świata od Artur Górski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Bez wątpienia Artur Górski jest specjalistą od serwowania mocnych czytelniczych wrażeń. Zdecydowanie najnowsza książka autora pt. Grupa Wagnera i inne prywatne armie świata jest tego dowodem. Dziennikarz z dokładnością o każdy detal ukazuje nam historię najemników, którzy nie raz zmieniają kształt wojny, jej drogę, co ma ogromny wpływ na decyzje i posunięcia dowódców państw toczących wojenne potyczki.

Jak sam autor przyznaje, gdy kończył pisać tę książkę, nie spodziewał się, że wydarzenia za naszą wschodnią granicą zmienią się aż tak diametralnie. Wiadomość o śmierci Jegwienija Prigożyna zrodziła wiele spekulacji wśród ekspertów i komentatorów. Czy mamy tu do czynienia z mistyfikacją Grupy Wagnera, czy realnym odwetem Putina? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Bo tak naprawdę nie jesteśmy w stanie stwierdzić, po której stronie leży prawda.

Jednak po przeczytaniu książki Grupa Wagnera i inne prywatne armie świata mogę stwierdzić, że jest ona kopalnią wiedzy na temat Grupy Wagnera, a przede wszystkim PMC (Private Military Company). Czym jest PMC? To nic innego jak najemnicy, psy wojny, czyli byli żołnierze, którzy po przejściu do cywila, nadal czują zew walki, i nie potrafią rozstać się z wojskiem. To żołnierze, którzy wstąpili do prywatnej armii. Tu górę bierze chęć uczestniczenia w działaniach na wojennym froncie. I śmierć nie jest im strasza. Tylko podczas wojny w Ukrainie śmierć poniosło kilkadziesiąt tysięcy najemników. Znają oni cenę, ryzyko, lecz chęć wyruszenia na front jest znacznie większa.

Nie ukrywam, że czytałem tę książkę z zaciekawieniem. Dzięki niej mogłem zdobyć wiele informacji o psach wojny, o najemnikach, o ludziach, dla których armia to cały świat. Artur Górski dotknął w tej książce jakże aktualnego i ważnego tematu. Przybliżył nam wojenny świat, nie z perspektywy nie tylko politycznej, lecz militarnej. Autor w książce „Grupa Wagnera i inne prywatne armie świata” ukazał nam wojenną rzeczywistość od strony wojskowej. To ciekawe spojrzenie.

Bez wątpienia książkę tę mogę zaadresować do czytelników ciekawych świata i otaczającej nas rzeczywistości. Jeśli jesteście poszukiwaczami wiedzy, uwielbiacie wiedzieć co dzieje się wokół Was pod kątem politycznym, społecznym, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Dla mnie jako socjologa jest ona zaproszeniem do dyskusji na temat najemników, dla których armia, wojna jest największą „wartością”, „sensem”. Zdecydowanie polecam.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć