ebook Życzę szczęścia! Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane
4.07 / 5.00 (liczba ocen: 38)

Życzę szczęścia! Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
E-book - najniższa cena: 29.99
Audiobook - najniższa cena: 28.12
wciąż za drogo?
-25% 29.99 zł
37.19 zł Lub 33.47 zł
39.99 zł
30.79 zł
36.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Od czasów Sokratesa filozofowie dociekają natury szczęścia. Zastanawiają się, czym jest i skąd się bierze. Badają to, jaką rolę w osiąganiu szczęścia odgrywają przypadkowe zdarzenia i dlaczego niektórzy mają w życiu większy fart niż inni. A dzisiaj zadają sobie pytanie, dlaczego w świecie, w którym – jak nigdy wcześniej w historii – możemy wybierać, co jest dla nas najlepsze, tak wielu ludzi jest nieszczęśliwych.

Piotr Michoń ukazuje, co tak naprawdę kryje się pod hasłem „szczęście”. Dostarcza naukowych dowodów na to, że powszechne przekonania na temat szczęścia okazują się wgranym w nasze umysły złudzeniem. Odkrywa przed czytelnikami swoisty paradoks: choć zdajemy sobie sprawę z tego, że wybrane przez nas drogi do szczęścia nigdy nas do niego nie doprowadzą, nie przestajemy nimi podążać.

Bogactwo, sukces zawodowy, małżeństwo, rodzicielstwo, atrakcyjny wygląd, sława czy spełnienie marzeń o wejściu na Mount Everest nie tylko nie dają nam szczęścia, ale mogą wręcz powodować, że czujemy się nieszczęśliwi.

Może więc – paradoksalnie – szczęście nie jest tym, do czego powinniśmy dążyć?

PIOTR MICHOŃ bywa szufladkowany jako ekonomista, ale w swoich pracach łączy ekonomię z psychologią, socjologią, historią i filozofią. Stara się zrozumieć. Uwielbia się dowiadywać. Wątpi. Uważa, że nauka jest zbyt ciekawa, by pozostawiać ją naukowcom. To, o czym czyta, i to, co bada, opisuje na blogu i w podcaście „Ekonomia Szczęścia”. Na co dzień profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i członek zarządu International Society for Quality-of-Life Studies. Zapalony maratończyk. Fotograf amator. Czyta wszystko poza instrukcjami obsługi. W dzieciństwie zbierał plakaty z Madonną i marzył o byciu marynarzem. Zamierza wyruszyć w podróż dookoła świata.

Rekomendacje e-booka Życzę szczęścia! Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane:

Kilkanaście lat temu wstawałam o świcie, by zdążyć na jego pasjonujące wykłady o ekonomii szczęścia. Teraz zarwałam noc, by przeczytać jego książkę. I wtedy, i teraz było warto. Piotr Michoń to autor błyskotliwy, obdarzony wielką przenikliwością i poczuciem humoru oraz mający dystans do siebie i świata. Nie traćcie czasu, czytajcie – na szczęście! - Justyna Suchecka, dziennikarka

Lubię mówić, że szczęście jest efektem ubocznym robienia właściwych rzeczy. Ale czym są te „właściwe rzeczy”? Odpowiedzi znajdziecie w książce, którą trzymacie w rękach. Jest ona oryginalną i opartą na badaniach naukowych pomocą w naszym poszukiwaniu – zwykle nieoczywistej − drogi do szczęścia. - Jarek Guc, psycholog społeczny, twórca internetowy i autor książki „Odetchnij spokojem”

Jeżeli jakieś opracowanie może być źródłem rzetelnej (opartej na wynikach badań naukowych) wiedzy, pomniejszać nasz obszar niewiedzy oraz kwestionować antywiedzę – której w odniesieniu do tytułowej problematyki wyjątkowo dużo – to książka Piotra Michonia wszystkie te walory posiada. Po jej lekturze niejedno twoje złudzenie zostanie zakwestionowane. Gorąco polecam! - prof. dr hab. Roman Leppert, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Życzę szczęścia! Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane od Piotr Michoń możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć