Świat przywrócony. Metternich, Castlereagh i zagadnienie pokoju 1812–1822 - audiobook
4.1 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 341)

Świat przywrócony. Metternich, Castlereagh i zagadnienie pokoju 1812–1822 - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 31.63
Audiobook - najniższa cena: 31.12
wciąż za drogo?
31.12 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Co decyduje o polityce państw? Dlaczego wybierają taką, a nie inną drogę postępowania? Jaką rolę odgrywa położenie geograficzne, a jaką osobowości przywódców? Jaki wpływ na politykę zagraniczną państwa wywiera jego struktura wewnętrzna, doświadczenia historyczne, panujące przekonania, ideologia? W jaki sposób państwa mogą zostać przekonane do podporządkowania się wspólnej polityce mimo dzielących je różnic? Jak kształtuje się równowaga sił i co decyduje o naturze porządku międzynarodowego? Jak – last but not least – zapewnić trwały pokój i stabilność w systemie międzynarodowym?

Odpowiedzi na te i inne pytania poszukuje jeden z najwybitniejszych teoretyków i praktyków polityki XX wieku w książce, która – napisana u progu jego kariery – do dziś stanowi nieocenioną lekcję myślenia politycznego, taktyki dyplomatycznej i strategii państwowej.

Henry Alfred Kissinger (ur. 1923 w Niemczech), amerykański polityk, dyplomata i badacz stosunków międzynarodowych. Od 1938 w USA, od 1943 obywatel amerykański, w czasie drugiej wojny światowej i po jej zakończeniu służył w armii Stanów Zjednoczonych. W 1954 obronił doktorat na Uniwersytecie Harvarda, gdzie do 1969 pełnił funkcję wykładowcy. W latach1969–1975 doradca ds. bezpieczeństwa narodowego, a od 1973 do 1977 sekretarz stanu w administracjach prezydentów Richarda Nixona i Geralda Forda. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla w 1973 za wkład w negocjacje dotyczące zawieszenia broni w wojnie wietnamskiej. W 1977 otrzymał Prezydencki Medal Wolności, najwyższe amerykańskie odznaczenie cywilne. Konsultant, wykładowca, autor wielu książek i artykułów poświęconych polityce zagranicznej Stanów Zjednoczonych, stosunkom międzynarodowym oraz historii dyplomacji.

Audiobooka interpretuje Roch Siemianowski.

Świat przywrócony. Metternich, Castlereagh i zagadnienie pokoju 1812–1822 od Henry Kissinger możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć