ebook Szampańska księżniczka
4.12 / 5.00 (liczba ocen: 59)

Szampańska księżniczka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.81
Audiobook - najniższa cena: 21.96
wciąż za drogo?
20.81 zł
24.71 zł
51.06 złpremium: 32.94 zł Lub 32.94 zł
35.69 zł Lub 32.12 zł
38.90 zł
45.30 zł
49.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Dwie nieustraszone kobiety, które radzą sobie w imponującym stuleciu: od rewolucji francuskiej po Wystawę Światową w Paryżu w 1889 roku.

Barbe-Nicole Clicquot, znana każdemu koneserowi szampana Veuve Clicquot, przeżyła dramatyczne wydarzenia: rewolucję francuską, prześladowania katolików, wojny napoleońskie, okupację jej rodzinnego miasta Reims. Owdowiała w młodym wieku, kontynuowała biznes związany z produkcją szampana, który do tej pory prowadził je zmarły mąż Francois. W czasach gdy na szczycie handlowych gigantów było niewiele kobiet, zmieniła go w światowe imperium. Kiedy Jeanne Pommery również traci ukochanego męża, staje przed podobną decyzją. Prosi Clicquot o radę i poznaje historię pełnego przygód życia. Wreszcie, ona sama wyrusza na podbój nowych rynków pomimo silnej męskiej konkurencji, w nieustępliwym świecie biznesu.

Poruszająca powieść o potędze kobiet, przyjaźni i chęci do realizacji wszystkich marzeń mimo przeciwności losu!

O e-booku Szampańska księżniczka blogerzy napisali:

To powieść plastyczna i wciągająca, pokazująca w przystępny sposób historię dwóch fascynujących kobiet, a jednocześnie w ich tle dzieje się przecież Wielka Historia. Rewolucja Francuska, Napoleon, wojny francusko-pruskie, zamykanie i otwieranie się dróg transportu, zdobywanie nowych rynków. I to tło nie męczy nadmiarem szczegółów czy przesadnym dydaktyzmem. Idealnie dopełnia i argumentuje działania obu pań. -  CzytAśka - Joanna Onysk

Szampańska księżniczka od Annette Fabiani możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Bardzo lubię połączenia faktów z fabularną fikcją. Uwielbiam historie silnych kobiet, wyprzedzających swoją epokę i radzących sobie w niesprzyjających okolicznościach. Takie osadzone w historii dowody na to, że mimo rządów patriarchatu, zawsze były kobiety, które umiały znakomicie prowadzić interesy, zarządzać przedsiębiorstwami, wyłamywać drzwi, które przed mężczyznami były szeroko otwarte.

Takie właśnie były Barbe-Nicole Cliquot i Jeanne Pommery. Obie wcześnie owdowiały i obie podjęły decyzje o kontynuowaniu pracy mężów. W czasach gdy kobiety umiały najwyżej haftować, grać na pianinie i się uśmiechać.

Oczywiście o obydwu wiadomo raczej niezbyt wiele, o ile cokolwiek, to raczej z tej „biznesowej” strony, z prowadzonej korespondencji zarządzanych przez nie firm. Ale przecież musiały mieć prywatną twarz, emocje, uczucia, historie rodzinne w tle i własne. Szczęście w wyborze rozumiejących mężów, nieszczęście w ich wczesnej stracie. Rozumnych współpracowników i być może wiecznie zdziwionych zachowaniem pań, ale lojalnych pokojówek. Dzieliło je pięćdziesiąt lat, ale łączyły odkrycia tajników prowadzenia „domów szampańskich” i samego procesu wytwórczego. Każda wniosła swój ogromny ślad w historię tego trunku. Oba te nazwiska do tej pory firmują najlepsze „bąbelki”.

Autorka książki Annette Fabiani dokłada do tego swoją cegiełkę w niezwykły sposób przybliżając historie Cliquot i Pommery światu. Uzupełnia białe plamy ich życia w barwne sceny, koloruje ich tło. Opisując fabularnie „szampańskie wdowy” pozwala poznać je także osobom niezwiązanym z rynkiem i produkcją szampana. Barbe-Nicole i Jeanne zyskują w tej powieści stronę, której oficjalne biografie pokazać nie mogą, a która powoduje, że te kobiety stają się dla czytelnika realne, wielowymiarowe, żywe.

A historia szampana, tajniki jego produkcji, historia zmian, odkryć i degustacyjnych preferencji wciąga i zaciekawia nawet kogoś, kto nie przepada za tym trunkiem.

I zdecydowanie smakowo mi bliżej do Anglików niż Rosjan, w smakach win musujących. Po tej lekturze czuję, że muszę kiedyś spróbować szampana Cliquot i Pommery. Z szacunku dla pasji i pracy obu tych niezwykłych kobiet.

Szampańska księżniczka jest plastyczna i wciągająca, pokazuje w przystępny sposób historię dwóch fascynujących kobiet, a jednocześnie w ich tle dzieje się przecież Wielka Historia. Rewolucja Francuska, Napoleon, wojny francusko-pruskie, zamykanie i otwieranie się dróg transportu, zdobywanie nowych rynków. I to tło nie męczy nadmiarem szczegółów czy przesadnym dydaktyzmem. Idealnie dopełnia i argumentuje działania obu pań.

Uwspółcześniony język zgrzytnął mi tylko raz, odbiorcom nastawionym bardzo historycznie, znającym epoki i ich niuanse, może nieco utrudnić odbiór. Dla zwykłego czytelnika jest z pewnością ogromnym ułatwieniem.

Polecam gorąco!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć