Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie
3.87 / 5.00 (liczba ocen: 365)

Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.90
Audiobook - najniższa cena: 30.00
wciąż za drogo?
44.99 złpremium: 25.00 zł Lub 25.00 zł
25.00 zł
25.90 zł
37.49 zł Lub 33.74 zł
44.49 zł Lub 40.04 zł
-44% 25.00 zł
37.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Trudno odnaleźć twór bardziej złożony od ludzkiego mózgu. I paradoksalnie – twór najmniej poznany. Jesteśmy całkowicie zależni od tej nieco ponadkilogramowej galaretki w naszej głowie. Nastroje, pragnienia, emocje, świadomość, zdolności intelektualne – za to wszystko odpowiada mózg i jego określone struktury, wraz z powstającym w układzie nerwowym szeregiem neuroprzekaźników i zmianami zachodzącymi w biochemicznej zupie.

To, co oddziałuje na nasz mózg, z czym codziennie się on styka – kształtuje to, jacy jesteśmy. To od nas, od tego, czym – dosłownie i w przenośni – karmimy go codziennie, w ogromnej mierze zależy to, jak funkcjonuje.

Modyfikacja naszej diety, zachowania oraz rutyny – i w związku z tym pracy mózgu – ma podstawowe znaczenie dla profilaktyki wielu chorób oraz dla lepszego codziennego funkcjonowania. Możemy zrobić o wiele więcej dla poprawienia sprawności mózgu niż jakiegokolwiek innego narządu naszego ciała.

Dzisiaj mamy już pewność, że m.in. to:

  • co i jak jemy
  • w jakiej kondycji są nasze jelita
  • ile czasu dziennie jesteśmy w ruchu
  • jak dużą wagę przywiązujemy do jakościowego odpoczynku i snu
  • w znacznym stopniu definiuje zdrowie i pełnię funkcjonowania naszego mózgu!

Dr Asia Podgórska przybliża czytelnikowi zależność między stylem życia a kondycją komórek nerwowych. Jeśli chcesz poznać bliżej swój mózg, zrozumieć, jak neurony komunikują się ze sobą, czym jest neuroplastyczność i skąd bierze się serotonina, ta książka jest właśnie dla Ciebie!

Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie od Joanna Podgórska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć