Pan Samochodzik i zagadki Fromborka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.76 / 5.00
liczba ocen: 3284
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.99 złpremium: 17.99 zł
23.24 zł
25.49 zł
29.99 zł
29.99 zł
Pozostałe księgarnie
24.25 zł
24.26 zł
25.49 zł
26.99 zł
27.00 zł
28.49 zł
29.99 zł
29.99 zł
41.71 zł
Opis:

Kiedyś gród Kopernika, teraz arena gorączkowych zmagań Pana Samochodzika z eleganckim krętaczem Waldemarem Baturą i drażliwym magistrem Pietruszką. Który z nich rozwiąże zagadki Fromborka? Ledwie Pan Tomasz wrócił z urlopu we Francji, dyrektor Marczak ma już dla niego nową sprawę o kryptonimie „Dukat Łokietka”. Ktoś sprzedaje muzeom niezwykle rzadkie i kosztowne monety – po zaskakująco przystępnych cenach. To bardzo ładnie z jego strony, że dba o powiększanie zbioru polskich zabytków, ale skąd wziął te numizmaty? Czy ma ich więcej? To przecież bezcenne skarby narodowe! Odkrycie tożsamości kolekcjonera jest zadaniem numer jeden dla Pana Samochodzika. Nawet jeśli on sam wolałby się zająć głośnymi zagadkami Fromborka...Do miasta Kopernika i tak pojedzie, skazany na męczące towarzystwo magika Cagliostra i jego menażerii, która świetnie się czuje w jego pokracznym aucie o wyglądzie czółna skrzyżowanego z namiotem na kółkach. Wezwany na pomoc przez zaradnego harcerza Baśkę historyk sztuki musi dyskretnie wspomóc nieudolnego magistra Pietruszkę w poszukiwaniu skarbów zagrabionych w czasie wojny przez niemieckiego pułkownika Gustawa Koeniga. W pobliżu krąży także Waldemar Batura, handlarz antyków, niezwykle elegancki i podstępny niczym lis...

CYTATY:
Szanując naszych przeciwników, okazujemy szacunek także dla samych siebie.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    W kolejnym tomie przygód słynnego Pana Samochodzika zatytułowanym „Zagadki Fromborka” , historyk Tomasz musi zmierzyć się w wyścigu za zrabowanymi przez hitlerowców w trakcie II wojny światowej skarbami ze swoimi rywalem z czasów studenckich, Waldemarem Baturą. Gra jest jak najbardziej warta świeczki, gdyż toczy się o kolekcję starych monet i wiąże się z tajnym planem niemieckiego pułkownika Koeniga odpowiedzialnego za tenże właśnie haniebny rabunek.
    W historii tej autorowi udało się w doskonały sposób wykreowanie postaci swoich bohaterów. Pana Tomasz, czytelnik widzi jako safandułę i nieudacznika, jednak pod jego maską ukrywa się diabelnie inteligentny człowiek, którego ścisły detektywistyczny umysł doprowadził już do odzyskania wielu zaginionych skarbów. Przeciwieństwem Tomasz jest oczywiście przystojny Waldemar Batura, który otaczając się bogactwem pozuje na wykształconego i kulturalnego człowieka, który w gruncie rzeczy jest nieuczciwy i bardzo chciwy. Z książki można dowiedzieć się również wielu interesujących ciekawostek dotyczących samego miasta Fromborka jak i też sławnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika.
    Ta przygodowo-detektywistyczna powieść odbiega trochę poziomem od wcześniejszych części, ale w dalszym ciągu pozostaje na mojej czytelniczej liście jako kultowa i mocno powiązana z moimi wspomnieniami z PR-u jak również mojego dzieciństwa.

Inne proponowane
Warto zerknąć