ebook Wiersze wybrane
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Wiersze wybrane
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 25.52
wciąż za drogo?
32.00 zł Lub 28.80 zł
25.52 zł
27.75 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Tom nowych przekładów poezji W.B. Yeatsa. Trójka tłumaczy: Jolanta Kozak, Marta Kuszewska i Krzysztof Puławski przełożyli 73 utwory irlandzkiego klasyka piszącego w języku angielskim.
Wydanie dwujęzyczne, ze wstępem i objaśnieniami.

„Recenzowany tom wierszy to pozycja dość szczególna i osobista, składają się na niego trzy oddzielne wybory dokonane przez troje tłumaczy: Jolantę Kozak, Martę Kuszewską i Krzysztofa Puławskiego. Każdy z tych wyborów motywowany jest indywidualnym gustem, bardzo jednak różnym, skoro w tomie powtarzają się jedynie nieliczne wiersze. Każdy napisany jest nieco innym językiem, nieco innym stylem, jak gdyby każdy z tłumaczy chciał nam pokazać innego Yeatsa. Te trzy wybory składają się razem na zbiór różnorodny, ale przy tym zaskakująco spójny i reprezentatywny, pokazujący wiele twarzy poety. Mamy tu bowiem wiersze odwołujące się do irlandzkich legend, jak i te, w których poeta dzieli się refleksją dotyczącą wydarzeń współczesnych, zwłaszcza burzliwego okresu pierwszej wojny światowej i irlandzkich konfliktów, które trwały przez kolejne pięć lat, mamy tu wiersze filozoficzne i liczne liryki miłosne”. (Krzysztof Fordoński)

Wiersze wybrane od Jolanta Kozak, Marta Kuszewska, Krzysztof Puławski, William Butler Yeats możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć