ebook Za wszelką cenę
4.19 / 5.00 (liczba ocen: 49251)

Za wszelką cenę
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 3 miesiącach
E-book - najniższa cena: 19.73
Audiobook - najniższa cena: 34.90
wciąż za drogo?
24.45 zł
27.89 zł Lub 25.10 zł
44.91 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
30.90 zł
34.32 zł Lub 30.89 zł
-49% 19.73 zł
34.23 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Thriller Harlana Cobena, amerykańskiego arcymistrza gatunku. Pięć lat temu niewinny człowiek został skazany na dożywocie za zamordowanie swojego syna. Ale właśnie dowiaduje się, że jego dziecko żyje. David za wszelką cenę chce odzyskać dobre imię, wyjaśnić, co wydarzyło się tamtej nocy, a przede wszystkim odnaleźć Matthew. Jedynym sposobem, żeby to osiągnąć, jest ucieczka z więzienia. Nie wie jeszcze, że FBI ma go na celowniku, a jego życie jest poważnie zagrożone.

Kłamstwa, spiski, mroczne sekrety z przeszłości…

David Burroughs odsiaduje wyrok dożywocia w zakładzie karnym. Przed pięciu laty, pomimo wielu niewiadomych w śledztwie, został skazany za zamordowanie swojego trzyletniego synka, Matthew. David nie pamięta tamtej nocy, wie jedynie, że zasnął, a gdy się obudził, znalazł zmasakrowane ciało dziecka. W pobliżu jego domu policja odkryła narzędzie zbrodni z odciskami palców Davida. Załamany ojciec nie miał siły walczyć o oczyszczenie z zarzutów – stracił pracę, żonę i przyjaciół oraz nadzieję, że kiedykolwiek wyjdzie na wolność.

Kiedy Rachel, siostra byłej żony Davida, niespodziewanie odwiedza go w więzieniu, mężczyzna nie wierzy własnym oczom. Na zdjęciu, które przyniosła, zrobionym przez jej przyjaciół podczas wycieczki do parku rozrywki, widać chłopca z charakterystycznym znamieniem. I choć oboje wiedzą, że to niemożliwe, David i Rachel nie mają wątpliwości – to Matthew. Cały i zdrowy. Trzymany ze rękę przez nieznajomego mężczyznę.

David za wszelką cenę chce odzyskać dobre imię, wyjaśnić, co naprawdę wydarzyło się tamtej nocy, a przede wszystkim odnaleźć syna. Jedynym sposobem, żeby to osiągnąć, jest ucieczka z więzienia. Nie wie jeszcze, że FBI śledzi każdy jego ruch, a jego życie jest poważnie zagrożone.

Czy zdoła uniknąć schwytania wystarczająco długo, by rozwiązać zagadkę sprzed lat, która zrujnowała mu życie?

Rekomendacje e-booka Za wszelką cenę:

"Coben jest po prostu najlepszy z najlepszych." - Gillian Flynn

"Coben jest mistrzem suspensu, a jego technika pisarska jest bezbłędna." - CrimeReads

"Harlan Coben jest jednym z najwspanialszych współczesnych powieściopisarzy. Umiejętnie zarzuca haczyk, by bez reszty przykuć uwagę czytelnika, dopóki dopiero na samym końcu powieści nie pojawi się wreszcie satysfakcjonująca i całkowicie zaskakująca odpowiedź na pytanie: dlaczego?" - BookPage

"Wspaniale opowiedziana historia – ma w sobie wszystko to, co u Harlana Cobena najlepsze!" - „Financial Times”

"Porywająca! Fantastycznie opowiedziana, pełna przygód i napięcia opowieść o ryzykownej ucieczce i grze o najwyższą stawkę." - „The Guardian”

"Prawdziwie filmowa fabuła – kolejna wyśmienita książka w kolejce do ekranizacji." - BookReporter.com

"Klasyczny thriller Harlana Cobena – z szybkim tempem i niemożliwymi do przewidzenia zwrotami akcji." - AARP

"Nikt nie pisze thrillerów lepiej niż Harlan Coben – niesamowita seria zwrotów akcji. Książka, której po prostu nie da się odłożyć, nawet na minutę!' - Red Carpet Crash

"Wspaniała galeria postaci – także tych drugoplanowych – i zapierająca dech zagadka." - TheMysterySite.com

Za wszelką cenę od Harlan Coben możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nadszedł ten dzień, kiedy chcę opowiedzieć wam o mojej mocno skomplikowanej relacji czytelniczej z twórczością Harlana Cobena. Bez wahania mogę powiedzieć, że na każdą książkę tego pisarza czekam z ogromną ciekawością, ale jednocześnie nauczona doświadczeniem, nie stawiam im zbyt dużych wymagań. Wynika to z faktu, że mój odbiór twórczości tego autora mogę zobrazować jako sinusoidę. Podczas gdy w moim odczuciu jedne z jego książek są wielkim WOW, inne może nie rozczarowują, ale po prostu są przeciętne. A ja wolę się pozytywnie zaskoczyć, aniżeli czuć, że moje oczekiwania zostały zawiedzione. Właśnie wczoraj skończyłam czytać najnowszy thriller autora Za wszelką cenę, więc czas przekonać się, czy tym razem między nami zaiskrzyło.
Wkrocz razem ze mną do więziennego piekła. Miejsca, w którym pod przykrywką prawa rządzą układy i siła pieniądza. Tutaj nie możesz ufać nikomu, a jeśli okażesz słabość, staniesz się łatwym łupem dla kogoś, kto będzie chciał cię zniszczyć. Wie o tym skazany na dożywocie dzieciobójca. David zabił swojego trzyletniego syna Matthew. A przynajmniej tak wskazują zebrane, przeciwko niemu dowody, bo on sam, niewiele pamięta z tej strasznej nocy, która zniszczyła jego szczęśliwą rodzinę. Mężczyzna nie starał się jednak usilnie dowodzić swojej domniemanej niewinności, gdyż dla niego decyzja ławy przysięgłych była niczym w obliczu śmierci syna. Postrzeganie tamtejszych tragicznych wydarzeń zmienia jednak niespodziewana wizyta siostry byłej już żony naszego bohatera. Po pięciu latach od skazania i osadzenia Davida kobieta zjawia się w zakładzie karnym, by podczas widzenia pokazać szwagrowi zdjęcie, na którym ku jego niedowierzaniu widać starszego już chłopca wyglądającego, jak jego syn. Czy to możliwe, że dziecko żyje, a może zwyczajnie oczy zdesperowanego, człowieka widzą to, co on chce zobaczyć?

A jeśli jednak wiara w to, że Matthew żyje, nie jest tylko czczym pragnieniem, to komu zależało na tym, aby tak wiele osób uwierzyło w tę mistyfikację i co się za nią kryje? Tylko ojciec dziecka może odkryć prawdę i je uratować. Chłopiec może znajdować się w niebezpieczeństwie. Teraz Davit za wszelką cenę musi uciec z więzienia i nie dać się złapać.

My czytelnicy, próbując wspólnie z nim dociec prawdy, wpadamy w sieć kłamstw i intryg. Choć w biegu toczących się wydarzeń nie doczekamy się spektakularnych zwrotów akcji, to wszystko, o czym czytamy na kartach książki, od początku do końca utrzymuje nas w napięciu i podsycanej ciekawości, gdyż tu naprawdę dużo się dzieje. Ja mocno wierzyłam w niewinność bohatera i bardzo chciałam, aby ją udowodnił. A o tym, czy słusznie postąpiłam, dając mu kredyt zaufania, musicie już przekonać się sami, sięgając po książkę. Wszak każdy przestępca utrzymuje, że jest niewinny.

Za wszelką cenę to bez wątpienia tytuł, który dostarczy każdemu, kto po niego sięgnie ciekawej rozrywki i przyjemności czytelniczej. Jeśli ktoś tak, jak ja zna już trochę pióro autora, na pewno dostrzeże w nim pewnego rodzaju schematyczność. Mnie to jednak zupełnie nie przeszkadzało. Wciągnęłam się mocno w pędzący rollercoaster zdarzeń, który mknął niczym rozpędzona kolejka górska. A to za sprawą podziału całej fabuły na rozdziały opisujące poczynania Davida oraz działania agentów federalnych, którzy postanawiają jeszcze raz wrócić do sprawy morderstwa dziecka. I to właśnie dochodzenie pary agentów było aspektem, który mnie drażnił. Ich zawodowa przebiegłość była zupełnie niewiarygodna. Miałam wrażenie, że są oni jasnowidzami, którzy czytają w myślach osób, z którymi rozmawiają, zanim ci zdążą cokolwiek powiedzieć. Było to dla mnie mocno irytujące.

Nie próbujcie doszukiwać się w tej opowieści głębi i realizmu, bo próżno ich tu szukać, co ostatecznie potwierdza samo zakończenie. Takie rozwiązania w realnym życiu są niemożliwe, ale na pewno na podstawie tej powieści powstałby świetny scenariusz filmowy. Przecież w książkach i filmach może zdarzyć się wszystko, dlatego są one wspaniałą odskocznią od zwykłej codzienności.

Gdybym jednak miała wskazać prawdę płynącą z tej książki, którą warto, aby każdy z nas przeniósł na płaszczyznę swojego życia, powiedziałabym, że brak szczerości i działanie w sekrecie nawet w dobrej wierze, z czasem może stać się kamieniem, który może być początkiem bezwzględnych działań przyczynowo – skutkowych, które mogą zniszczyć komuś życie.

Jeśli szukacie książki z nastawieniem na szybką, zajmującą i niewymagającą lekturę, to ten tytuł na pewno spełni te oczekiwania. Choć czytałam lepsze książki Cobena, to jego najmłodsze literackie dziecko nie pozwoliło mi się od siebie oderwać i zostawiło mnie z poczuciem ciekawie spożytkowanego na jego lekturze czasu. Jestem pewna, że w waszym przypadku również tak będzie, więc jeśli tylko lubicie thrillery, to zachęcam do jego przeczytania.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Kocie czytanie
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Harlan Coben najwyraźniej przeżywa kryzys twórczy. "Za wszelką cenę" jest tego dowodem. Tak mało wiarygodnej fabuły, i tak jednowymiarowych postaci, a zwłaszcza głównego "bohatera" Davida, nie budzącego żadnej sympatii u czytelnika, do tej pory nie stworzył. Przeczytałem wszystkie wydane w Polsce powieści Cobena, w większości wciągające i dobrze skonstruowane, jeśli chodzi o intrygę (chociaż często Coben powtarza się - te rodzinne tajemnice, nagłe zaginięcia bliskich itd. stały się już nużące) - od wielu z nich nie dawało się wprost oderwać. Ale ostatnie "dzieło" razi nieprawdopodobnymi wyczynami Davida (np. jego ucieczka z więzienia!), niby-zabawnymi dialogami pary agentów specjalnych FBI i wreszcie banalnością stwierdzenia - odnośnie do pary negatywnych postaci - że pieniądze dają władzę i poczucie bezkarności.

Warto zerknąć