ebook Duma i uprzedzenie
4.25 / 5.00 (liczba ocen: 2225441) Ilość stron (szacowana): 280

Duma i uprzedzenie
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 9.84
Audiobook - najniższa cena: 15.85
11.16 złpremium: 7.20 zł Lub 7.20 zł
14.79 złpremium: 9.54 zł Lub 9.54 zł
9.84 zł Lub 8.86 zł
11.60 zł Lub 10.44 zł
12.00 zł
9.48 zł
9.51 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (42)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Najsłynniejsza powieść Jane Austen.

Jest prawdą powszechnie znaną, że samotnemu a bogatemu mężczyźnie brak do szczęścia tylko żony.

Opowieść o codziennym życiu angielskiego ziemiaństwa na przełomie XVIII i XIX wieku. Niezbyt zamożni państwo Bennetowie mają nie lada kłopot – nadeszła pora, by wydać za mąż ich pięć dorosłych córek. Sęk w tym, że niełatwo jest znaleźć na prowincji odpowiedniego kandydata. Pojawia się jednak iskierka nadziei, bo oto do położonej w sąsiedztwie posiadłości Netherfield Park wprowadza się młody i bogaty kawaler. Wiadomość ta elektryzuje panią Bennet. Okazja do nawiązania stosunków towarzyskich nadarza się niebawem podczas publicznego balu, na który nowy sąsiad przybywa w towarzystwie dwóch sióstr, szwagra oraz swego przyjaciela, jeszcze bardziej majętnego kawalera.

Czy  pierwsze wrażenie bywa mylące, a bliższa znajomość potrafi diametralnie zmienić opinię o drugiej osobie?

Siłą tej historii są znakomicie nakreślone postacie, niezwykle trafne obserwacje natury ludzkiej, humor i – oczywiście – miłość.

O e-booku Duma i uprzedzenie blogerzy napisali: 

To, co zachwyca mnie jednak najbardziej w tej powieści to wspaniałe dialogi, które napisane są z błyskotliwością, humorem ale także literackim rozmachem. Czasem bardzo żałuję, że dziś już tak się nie rozmawia. Duma i uprzedzenie to niewielka objętosciowo historia. Czyta się ją szybko i niesamowicie sprawnie. Ma w sobie prostotę i magię częściowej uniwersalności. - Kocham Cię, moje życie - Monika Lewandowska

Duma i uprzedzenie od Jane Austen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nigdy nie może udać się plan, który obiecuje same tylko radości, a od całkowitego rozczarowania można się ustrzec tylko wtedy, kiedy się ma jakieś małe, szczególne strapienie.
Nie ma jak lektura, to moje święte przekonanie. Książka nigdy człowieka nie męczy. Kiedy będę miała własny dom, nie zaznam spokoju bez wybornej biblioteki.
Szczęście w małżeństwie to wyłącznie kwestia przypadku. Choćby przed ślubem poznali się na wylot i odkryli nie wiem ile podobieństw, wcale nie przesadza to o ich powodzeniu. Potem i tak ludzie zmieniają się na tyle, by działać drugiemu na nerwy, lepiej więc wiedzieć jak najmniej o przywarach kogoś, z kim mamy spędzić resztę życia.
Każdy odruch serca winien być kontrolowany rozsądkiem.
Wyobraźnia kobiety jest wartka jak strumień, w mgnieniu oka przeskakuje z podziwu do miłości, zaś z miłości do ołtarza.
Ci, którzy cierpią w milczeniu, nie znajdą miłosierdzia.
Ostatecznie żyjemy po to, aby zapewniać rozrywkę sąsiadom i sami ich wyśmiewać.
Myśl o przeszłości tylko wtedy, kiedy może ci ona sprawić przyjemność.
Duma związana jest z tym, co co sami o sobie myślimy, próżność zaś z tym, co chcielibyśmy, żeby inni o nas myśleli.
Zachowaj tylko te wspomnienia, które dają ci radość.
Duma i uprzedzenie należy do klasyki literatury, a ja postanowiłam, że od czasu do czasu nadrobię te tytuły, których nie miałam okazji poznać.

Rzecz dzieje się na angielskiej prowizji w XVIII i XIX wieku. Państwo Bennetowie mają pięć córek, które właśnie dorosły do wieku idealnego do zamążpójścia. Niestety rodzina ta nie jest zbyt zamożna, a to zdecydowanie utrudnia ułożenie sobie życia przez panny Bennet. Żyją bowiem w świecie gdzie liczy się pozycja społeczna i wielkość posagu. Jedna z córek: Elisabeth nie chce jednak poddać się temu trendowi i postanawia, że ona wyjdzie za mąż z miłości. A gdy Elisabeth poznaje pana Darcy'ego musi na nowo

Jane Austen stworzyła tu cudowny obraz angielskiego społeczeństwa. Podkreśla i uwydatnia wszystkie jego przywary: wierność konwenansom, interesowność zawieranych małżeństw, klasyfikowanie ludzi według ich zamożności i tytułów. Zwraca także uwagę, że kobieta jako że jest kobietą już miała niższą pozycję od mężczyzny...

Poza tym Autorka pokazuje do czego mogą doprowadzić niedopowiedzenia, niedomówienia czy najzwyczajniej plotkowanie. Elisabeth doświadcza właśnie wszystkich skutków tych poczynań, a kiedy zdaje sobie z tego sprawę następuje punkt zwrotny w sposobie jej myślenia. Od tego momentu zaczyna całkiem inaczej patrzeć na pana Darcy'ego, a my możemy obserwować całą gamę uczuć jej wobec niego: od tytułowego uprzedzenia po naprawdę wyjątkowe uczucie, a jego duma przestaje być wadą i zamienia się w zaletę. Co tym bardziej pokazuje jak ważne jest poznanie całej prawdy o drugim człowieku, a nie dopowiadanie jej sobie na podstawie szczątkowych informacji...

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Księgozbiór Kasiny
Anglia przełom XVIII i XIX wieku. Bennetowie chcą wydać za mąż pięć swoich dorosłych córek. Nie jest to łatwe na prowincji ale do położonej w pobliżu rezydencji wprowadza się młody i majętny kawaler. Wkrótce do posiadłości przybywa kolejny, jeszcze bardziej majętny mężczyzna. Pani Bennet liczy, że tym sposobem uda się wydać za mąż dwie najstarsze córki. Niestety, do gry dochodzą różnorodne uczucia. W tym oczywiście #dumaiuprzedzenie

Sięgając po tę książkę nie spodziewałam się, że aż tyle jej lektura sprawi mi przyjemności. Odnalazłam w tej powieści niesamowity klimat XIX wiecznej Anglii z jej regułami, staromodnymi poglądami. Odnalazłam spokój dość przewidywalnej narracji, okraszony nietuzinkowymi postaciami i szczyptą humoru. A tego w tym momencie właśnie mi było trzeba.

Duma i uprzedzenie to niewielka objętościowo historia. Czyta się ją szybko i niesamowicie sprawnie. Ma w sobie prostotę i magię częściowej uniwersalności.

To co zachwyca mnie jednak najbardziej w tej powieści to wspaniałe dialogi, które napisane są z błyskotliwością, humorem ale także literackim rozmachem. Czasem bardzo żałuję, że dziś już tak się nie rozmawia.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Książka oczywiście jest genialna, ale to tłumaczenie i redakcja tego konkretnego ebooka - fatalne. Uwspółcześniony często język jestem w stanie przyjąć, jako ukłon w stronę współczesnych czytelników. Ale błędy językowe, pomyłki osób, dobór słów, który zmienia kontekst i znaczenie, a nawet braki wyrazów w zdaniu (np brak orzeczenia) to coś okropnego i dyskwalifikującego. Dobrze, że nie kupowałam ebooka, tylko czytałam w abonamencie.

 • Awatar

  Powrót po latach do Jane Austen jako wstęp do Dworku Longbourn.

  Już nie pamiętałam jak cudowny jest świat Jane. Jak dokładne opisy domów, parków i ich atmosfery. Jak rozmaici są bohaterowie. Od nowa polubiłam Elżbietę i pana Benneta i od nowa dziwiłam się bezdennej głupocie pani Bennet. Denerwowała mnie idealność Jane i beznadziejna głupota Lidii i Kitty oraz dziwaczne moralizatorskie zadęcie Mary. Co w sobie miał całkowicie pozbawiony charakteru pan Bingley dziwi tak jak wiele lat temu. Wredny Wickham jest wstrętny nadal a..... a pan Darcy.... pozostał fantastyczny.
  Świetnie jest wrócić.

  Mam nadzieję, że Dworek Longbourne pozwoli mi jeszcze chwilę ponapawać się tą atmosferą... następna ma być "Śmierć przybywa do Pemberley".

 • Awatar

  Niestety to tłumaczenie jest o wiele słabsze od Przedpełskiej-Trzeciakowskiej. Jeśli nawet ja potrafie zauważyć błędy to trochę słabo.

Warto zerknąć