ebook Duma i uprzedzenie
4.25 / 5.00 (liczba ocen: 2225416) Ilość stron (szacowana): 280

Duma i uprzedzenie
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 8.03
11.16 złpremium: 7.20 zł Lub 7.20 zł
14.79 złpremium: 9.54 zł Lub 9.54 zł
15.80 złpremium: 10.19 zł Lub 10.19 zł
12.00 zł Lub 10.80 zł
12.00 zł
8.03 zł
8.64 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (34)
Inne proponowane

Duma i uprzedzenie była przebojem literackim wiosny 1813 r. Historia Elizabeth Bennet i pana Darcy'ego to historia przezwyciężania dumy i uprzedzeń obojga bohaterów, ich dojrzewania do porozumienia i szczerej miłości. Pisarka podważa w powieści wiarę w miłość od pierwszego wejrzenia i ostrzega tych, którzy w takową uwierzą. Ostrzega też przed konsekwencjami przyjęcia "prawdy od pierwszego wejrzenia", uznania czegoś od razu, bez poznania uczuć i motywów osądzanego. W Dumie i uprzedzeniu niemal każdy z bohaterów pochopnie ocenia innych, by stopniowo zmieniać o nich zdanie, gdyż dopiero z czasem ujawniają się prawdziwe intencje i zarówno dobre, jak i złe cechy charakteru. Elizabeth była ulubioną bohaterką Jane Austen, która pisała do siostry, że nie zniosłaby, gdyby ktoś nie polubił tej postaci. Wolno przypuszczać, że obdarzyła ją wieloma własnymi rysami.

Duma i uprzedzenie od Jane Austen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nigdy nie może udać się plan, który obiecuje same tylko radości, a od całkowitego rozczarowania można się ustrzec tylko wtedy, kiedy się ma jakieś małe, szczególne strapienie.
Nie ma jak lektura, to moje święte przekonanie. Książka nigdy człowieka nie męczy. Kiedy będę miała własny dom, nie zaznam spokoju bez wybornej biblioteki.
Szczęście w małżeństwie to wyłącznie kwestia przypadku. Choćby przed ślubem poznali się na wylot i odkryli nie wiem ile podobieństw, wcale nie przesadza to o ich powodzeniu. Potem i tak ludzie zmieniają się na tyle, by działać drugiemu na nerwy, lepiej więc wiedzieć jak najmniej o przywarach kogoś, z kim mamy spędzić resztę życia.
Każdy odruch serca winien być kontrolowany rozsądkiem.
Wyobraźnia kobiety jest wartka jak strumień, w mgnieniu oka przeskakuje z podziwu do miłości, zaś z miłości do ołtarza.
Ci, którzy cierpią w milczeniu, nie znajdą miłosierdzia.
Ostatecznie żyjemy po to, aby zapewniać rozrywkę sąsiadom i sami ich wyśmiewać.
Myśl o przeszłości tylko wtedy, kiedy może ci ona sprawić przyjemność.
Duma związana jest z tym, co co sami o sobie myślimy, próżność zaś z tym, co chcielibyśmy, żeby inni o nas myśleli.
Zachowaj tylko te wspomnienia, które dają ci radość.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Książka oczywiście jest genialna, ale to tłumaczenie i redakcja tego konkretnego ebooka - fatalne. Uwspółcześniony często język jestem w stanie przyjąć, jako ukłon w stronę współczesnych czytelników. Ale błędy językowe, pomyłki osób, dobór słów, który zmienia kontekst i znaczenie, a nawet braki wyrazów w zdaniu (np brak orzeczenia) to coś okropnego i dyskwalifikującego. Dobrze, że nie kupowałam ebooka, tylko czytałam w abonamencie.

 • Awatar

  Powrót po latach do Jane Austen jako wstęp do Dworku Longbourn.

  Już nie pamiętałam jak cudowny jest świat Jane. Jak dokładne opisy domów, parków i ich atmosfery. Jak rozmaici są bohaterowie. Od nowa polubiłam Elżbietę i pana Benneta i od nowa dziwiłam się bezdennej głupocie pani Bennet. Denerwowała mnie idealność Jane i beznadziejna głupota Lidii i Kitty oraz dziwaczne moralizatorskie zadęcie Mary. Co w sobie miał całkowicie pozbawiony charakteru pan Bingley dziwi tak jak wiele lat temu. Wredny Wickham jest wstrętny nadal a..... a pan Darcy.... pozostał fantastyczny.
  Świetnie jest wrócić.

  Mam nadzieję, że Dworek Longbourne pozwoli mi jeszcze chwilę ponapawać się tą atmosferą... następna ma być "Śmierć przybywa do Pemberley".

 • Awatar

  Niestety to tłumaczenie jest o wiele słabsze od Przedpełskiej-Trzeciakowskiej. Jeśli nawet ja potrafie zauważyć błędy to trochę słabo.

Warto zerknąć