Ogniem i mieczem
3.95 / 5.00 (liczba ocen: 3197) Ilość stron (szacowana): 528

Ogniem i mieczem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 3.38
Audiobook - najniższa cena: 9.14
4.05 złpremium: 2.25 zł Lub 2.25 zł
4.04 złpremium: 2.25 zł Lub 2.25 zł
3.38 zł Lub 3.04 zł
3.49 zł Lub 3.14 zł
3.50 zł
7.11 złpremium: 3.95 zł Lub 3.95 zł
4.80 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (25)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ogniem i mieczem, pierwsza z powieści tworzących Trylogię, przedstawia dzieje Polski w dobie powstania Chmielnickiego (1648-1654). Pisarz, starając się wzbudzić w czytelnikach patriotyczne uczucia, nadał powieści cechy antycznego i rycerskiego eposu, wprowadził baśniowość oraz wyraźny podział na bohaterów reprezentujących dobro i zło. Jednoznacznie negatywną kwalifikację moralną przypisał Sienkiewicz zbuntowanym Kozakom, przedstawionym jako żądni krwi barbarzyńcy, zaś Polaków przedstawił jako odważnych obrońców ojczyzny i prawych, przestrzegających rycerskiego kodeksu żołnierzy. W czarno-biały schemat wpisani zostali także wbrew prawdzie historycznej przywódcy walczących stron. Głównym wątkiem spajającym fabułę pierwszej części Trylogii uczynił pisarz burzliwe dzieje miłości odważnego rycerza bez skazy Jana Skrzetuskiego i urodziwej, niewinnej szlachcianki Heleny Kurcewiczówny, którzy rozdzieleni przez wrogów i przeciwności losu, przeżywają liczne perypetie. Uwolnienie dziewczyny przez Zagłobę i ich wędrówka w przebraniu, ponowne wpadnięcie w ręce Bohuna..., wszystkie te przygody prowadzą do szczęśliwego zakończenia, w którym bohaterowie spotykają się i mogą stanąć na ślubnym kobiercu.

Ogniem i mieczem od Henryk Sienkiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Lubię, och, lubię tą historię. I chociaż bohaterowie (najbardziej Skrzetuski) są czasem zbyt kryształowi, to przecież nie jest to powieść ku czystej rozrywce.

Warto zerknąć