ebook Testerka
3.64 / 5.00 (liczba ocen: 190)

Testerka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 12.95
Audiobook - najniższa cena: 18.76
12.95 zł
43.62 złpremium: 28.14 zł Lub 28.14 zł
32.90 zł
46.90 zł
46.90 zł Lub 42.21 zł
38.70 zł
40.82 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Niespodziewane zwroty akcji, zabawne sytuacje i bohaterowie, z którymi utożsamić może się każdy z nas!

Gdy w małżeństwie Sporoszów pojawia się rutyna, a mąż coraz częściej zostaje po godzinach w pracy pojawia się podejrzenie zdrady. Do akcji wkracza testerka wynajęta przez Elizę Sporosz, która ma za zadanie zbadać wierność mężczyzny. Wiktor, którego ma testować, szybko zdobywa jej sympatię. Testerka postanawia rozwikłać zagadkę spowijającą małżeństwo Sporoszów. Dzięki jej działaniom wychodzą na jaw kolejne tajemnice i przez lata skrywane sekrety. Kto tak naprawdę miesza w tej rodzinie?

Sylwia Kubik i Joanna Szarańska zabierają nas do świata związków, zawiłych relacji i uczuć, które często skrywane są głęboko w sercu...

O e-booku Testerka blogerzy napisali:

Czytając zapowiedzi powieści duetu Kubik&Szarańska spodziewałam się historii pełnej (u)śmiechu i wzruszeń. Pełnej humoru, ze szczyptą ironii i garściami ciepła, które niespiesznie będzie rozlewać się po moim sercu. To wszystko otrzymałam. W dawkach podwójnych. Bo choć Sylwia i Joanna stworzyły komedię, równocześnie stworzyły pewnego rodzaju poradnik dla kobiet i nie tylko.  Testerka miesza w sobie kilka gatunków… -  Recenzje Dropsa Książkowego - Paulina Molicka

Testerka to zabawna powieść, pełna zwrotów akcji oraz dowcipnych postaci drugoplanowych. Momentami śmiałam się sama do siebie i pewnie to komicznie wyglądało. Nie przeszkadzało mi to w ogóle, bo książką uprzyjemniła mi urlop i zrelaksowałam się w jej towarzystwie wyśmienicie. -  Bookieciarnia - Joanna

Testerka od Sylwia Kubik, Joanna Szarańska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Testerka trafiła do mnie w odpowiednim momencie, ponieważ jej cudownie żółta okładka idealnie pasuje do mojego czytelniczego lipca. Od kilku lat w tym właśnie miesiącu czytam tylko żółte książki.

Testerka to komediowa powieść obyczajowa, która została napisana przez dwie moje ulubione autorki Joannę Szarańską i Sylwię Kubik. Powieści obu Pań zawsze znajdą miejsce w mojej biblioteczce i zaczytuję się w nich o każdej porze.

Testerka to po trzecie dziecko, które wyszło spod skrzydeł wydawnictwa Skarpa Warszawska, które nie tylko dba o odpowiednią oprawę pracy pisarza, ale również myśli o komforcie czytelnika. Odpowiednia czcionka powoduje, że wzrok wręcz tańczy po stronie sprawiając, że czytający może skupić się na treści, a nie formie.

To trzy ważniejsze powody dla których warto sięgnąć po tę powieść już na wstępie i bez wczytywania się w notkę redaktorską. Ja o mały włos bym pozbawiła się tej przyjemności, ponieważ już na pierwszej stronie jedna z głównych bohaterek mnie zirytowała.

Eliza - jak sama twierdzi już na wstępie, nie ma ambicji a jej jedyną pasją jest mąż. Najbardziej wkurza ją to, że Wiktor uwielbia swoją prace i często rozmyśla co ulepszyć i jak się rozwijać. Eliz by wolała, żeby traktował pracę, tak jak ona swoją "... zrobić co trzeba - i do domu..."
Po tych pierwszych zdaniach, usiadłam i oniemiałam, że jak to przecież u Sylwii Kubik i Joanny Szarańskiej, bohaterki są zawsze charakterne, a tu taki "mydłek". Zamknęłam książkę i lekko poirytowana poszła zrobić sobie kawę i to był najlepszy pomysł w tym momencie.

Oczywiście, że wróciłam do lektury i to był kolejny dobry pomysł tego dnia. Powieść oczywiście zaczęła się rozkręca, a ja wsiąkałam w fabułę z każdą kolejną przeczytaną stroną.

Bardzo się cieszę, że nie zrezygnowałam z powieści po pierwszym irytującym zachowaniu Elizy. Tym bardziej, że pojawia się w książce moment, który wyjaśnia dlaczego bohaterka była początkowo taka infantylna i irytująca.

Testerka to zabawna powieść, pełna zwrotów akcji oraz dowcipnych postaci drugoplanowych. Momentami śmiałam się sama do siebie i pewnie to komicznie wyglądało. Nie przeszkadzało mi to w ogóle, bo książką uprzyjemniła mi urlop i zrelaksowałam się w jej towarzystwie wyśmienicie.

Ponadto uważam, że ta powieść mu drugie niece refleksyjne dno, bowiem przy całym komizmie sytuacji, warto zastanowić się nad postępowaniem bohaterów i relacjami w związku. Często w powieści, jaki i w życiu jest tak, że wystarczy jedna szczera rozmowa by uniknąć wielu niepotrzebnych nieporozumień. Warto zaufać sobie i swojej intuicji, bo podszepty osób trzecich nie zawsze mają dobre intencje.

Nie wiem czy ten wyśmienity duet, czyli Joanna Szarańska i Sylwia Kubik, takie miały intencje, ale ja tak właśnie odebrałam tę zabawną powieść obyczajowa z przesłaniem. Testerka ubarwiła mój urlop, więc jeśli macie ochotę na lekką i przyjemną lekturę z ukrytym przesłaniem to ta powieść jest idealnym wyborem.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Bookieciarnia
Muszę przyznać, że czytając zapowiedzi powieści duetu Kubik&Szarańska spodziewałam się historii pełnej (u)śmiechu i wzruszeń. Pełnej humoru, ze szczyptą ironii i garściami ciepła, które niespiesznie będzie rozlewać się po moim sercu. To wszystko otrzymałam. W dawkach podwójnych. Bo choć Sylwia i Joanna stworzyły komedię, równocześnie stworzyły pewnego rodzaju poradnik dla kobiet i nie tylko. Testerka miesza w sobie kilka gatunków…

To powieść obyczajowa. Mamy małżeństwo, Elizę i Wiktora. Ona urzędniczka, on pracownik wydawnictwa, co samo w sobie w przypadku książkoholiczek daje mu dziesięć punktów sympatii na samym wstępie. On dużo pracuje, ona… panikuje. Podsycana przez siostrę – jednocześnie najbliższą przyjaciółkę – zaczyna podejrzewać męża o zdradę.

I tu zaczyna się wątek sensacyjny! Eliza zatrudnia bowiem testerkę wierności, która ma za zadanie sprawdzić odporność Wiktora na damskie wdzięki. Dzięki czemu potwierdzą lub rozwieją się jej wątpliwości. Marcelina rusza do akcji i szybko zdobywa sympatię swojego obiektu.

Ustalenia Marceliny doprowadzają do rodzinnych dramatów, wyciągając na światło dzienne rodzinne tajemnice i zawiłe relacje. Kto ma rację? Kto jest winny? Kto jest wierny w tej nietypowej układance? Czy prawda na pewno leży w dowodach?

Sięgając po powieść takich autorek, ma się gwarancję komediowych akcentów. Poczucie humoru bohaterów, zabawne sytuacje, których nie brakuje nie tylko podczas prowadzenia śledztwa, nie raz i nie dwa wywołują na twarzy szeroki uśmiech. Eliza ma charakterek, tego nie można jej odmówić. Ale ma też wrażliwe serce… Tak, te struny wywołują najwięcej wzruszenia i refleksji.

Testerka to książka o świecie uczuć i związków. To książka, która przypomina prawdę oczywistą, ale w dobie instaporad zapomnianą – nie ma recepty na udaną relację. Każda relacja jest inna i wymaga innego nakładu pracy. Każda wymaga rozmowy. Każda wymaga cierpliwości i czasu, który poświęca się sobie wzajemnie. Gdy tego wszystkiego zaczyna brakować, dwoje ludzi oddala się od siebie. Często, zamiast usiąść do stołu i porozmawiać o tym, co boli, czego brakuje, za czym się tęskni, ucieka się w pracę, w pasję, w ramiona trzeciej osoby. Każda relacja wymaga też zaufania. Często zostaje ono zagłuszone przez brak poczucia własnej wartości, brak zrozumienia, chowa się za poradami nie do końca prawdziwych przyjaciół. Utracone zaufanie również zaprasza do stołu – zaprasza do rozmowy.

I w głowie czytelniczki podczas lektury pojawić się może pytanie: czy zawsze, kiedy trzeba, rozmawiam? A może chowam się w łazience, połykam łzy, a później wychodzę dumna, udając, że nic się nie stało? Pozwalam rosnąć frustracji do olbrzymich rozmiarów? Każda z nas odpowie inaczej, każda z nas wyciągnie pewne wnioski.

To nie tak, że Testerka jest przepełniona mądrościami i radami dla małżonków, co robić, a czego nie. Prawdy mniej i bardziej oczywiste schowane są pod płaszczem pozornie komediowej historii, lekkiego języka, dwutorowej narracji żony i testerki. To, czy i jakie wnioski wyciągniemy, zależy od nas. Ale jedno jest pewne – gdy otworzymy tę powieść, serce zabije mocniej, wypełni się ciepłem i miłością, niezależnie od tego, jaki jest nasz stan cywilny.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Recenzje Dropsa Książkowego
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć