ebook Długa Ziemia
3.73 / 5.00 (liczba ocen: 38245)

Długa Ziemia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.81
wciąż za drogo?
23.81 złpremium: 15.36 zł Lub 15.36 zł
19.81 zł Lub 17.83 zł
20.90 zł
21.76 zł
21.90 zł
19.91 zł
20.89 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Dwaj giganci brytyjskiej fikcji i ich wspólne dzieło! Genialna wizja alternatywnych światów to najlepsze, co mogło przydarzyć się ich fanom. Pod piórem Pratchetta i Baxtera rodzi się nowa jakość SF!

Rok 1916, front zachodni. Szeregowy Percy Blakeney budzi się ze snu. Leży w świeżej, bujnej trawie. Słyszy głosy ptaków i szum wiatru wśród drzew. Co się stało z błotem, krwią i pooranym pociskami krajobrazem ziemi niczyjej? A skoro już o tym mowa, co się stało z Percym...?
Rok 2015, Madison, stan Wisconsin, USA. Policjantka Jessica Jansson bada spalony dom naukowca, który stronił od ludzi, a teraz zniknął bez śladu. Przeszukując pogorzelisko, znajduje niezwykły przedmiot: pudełko mieszczące w sobie kilka prostych obwodów, trójpozycyjny przełącznik oraz... ziemniak. To prototyp wynalazku, który na zawsze zmieni sposób, w jaki ludzkość widzi świat.
„Długa Ziemia” to pierwsza powieść powstała w wyniku współpracy twórcy „Świata Dysku” Terry’ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem. Opowieść przenosi czytelników na krańce Ziemi i o wiele dalej. Wystarczy tylko jeden krok...

„Literacka alchemia! Pod piórem Pratchetta i Baxtera możliwości są prawie nieograniczone. To historia, w której rodzą się genialne pomysły. Ekscytacja autorów, kiedy bawią się wielością rozwiązań, jest wyraźnie wyczuwalna i zaraźliwa! Fabuła «Długiej Ziemi» jest tak porywająca, że zbrodnią byłoby się w nią nie zapaść po uszy!” - „SFX”

„Literacki mariaż tych dwóch autorów to najlepsze, co mogło się zdarzyć ich fanom”. - „Guardian”

„To prawdziwy triumf wyobraźni!” - „Independent”

Długa Ziemia od Stephen Baxter, Terry Pratchett możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Cóż, mam dość mieszane uczucia. To moje pierwsze spotkanie z tymi autorami i balansuję gdzieś pomiędzy bardzo delikatnym znużeniem, a dość rozbudowaną ciekawością…

Książkę czytało się przyjemnie, mając przy okazji wrażenie, że Lobsang jest łudząco podobną osobowością do Sheldona Coopera z serialu “Teoria wielkiego podrywu” – no może jednak Sheldon ma w sobie jednak więcej tego wszystkiego co go cechuje.

Dla mnie problemem jednak była akcja. Całą historię odebrałem bardziej jako projekt badawczo-filozoficzny niż jakąś konkretną fabułę. Właściwie gdyby ktoś mnie poprosił o jakieś zwięzłą kategoryzację tej książki, to określiłbym ją mianem bardzo rozbudowanego wstępu. Wstępu do czego? No tego jeszcze nie wiem, ale kiedyś pewnie sięgnę po kolejną część. Póki co rozbudowane wstępy po czterysta czy pięćset stron toleruję tylko u Kinga… i to też nie zawsze.

Ogólnie oceniam tą książkę pozytywnie, jako lekką, łatwą i przyjemną. Znalazłem też sporo błyskotliwych myśli, więc wielbiciele uniwersalnych cytatów będą raczej zadowoleni. Miłym akcentem było też ujęcie Uniwersytetu Jagiellońskiego jako podwykonawcy pewnego elementu sterowca.

Gdyby nie ostatnie dwadzieścia stron, chyba bym się nie skusił na kontynuację – teraz nie mam wyboru i przeczytam dalej, ale generalnie nie przepadam za takimi chwytami ze strony pisarzy.

Ocena: 4+/6
©PanCzyta.pl
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Książka zupełnie inna, niż Świat Dysku - z powolniejszą akcją i mniejszą ilością żartów. Ale pomimo tego, czyta się ją znakomicie. Poza tym lubię powieści, które nakłaniają do myślenia, a po przeczytaniu Długiej Ziemi cały czas zastanawiam się nad tym, co bym zrobiła, gdybym miała Ziemię tylko dla siebie.

 • Awatar

  Świetna, wciągająca powieść. Pierwsza w cyklu, a zarazem najlepsza. Na szczęście stanowi zamkniętą całość - kolejna część (Długa wojna) zasadza się na tym samym uniwersum i bohaterach, jest kontynuacją, jednak poziomem już niestety nie dorównuje D.Z. Można więc poprzestać na 1. części, można też kontynuować podróż po Ziemiach równoległych. Jako że całość trzyma poziom, zabieram się właśnie za lekturę 3. cęści (Długi Mars), a czekam na zapowiadaną Długą Utopię.

 • Awatar

  To jest naprawdę bardzo dobra powieść, która porusza temat światów alternatywnych... z przyjemnością siegnę po dalsze części. Polecam

 • Awatar

  Zrobiłem krok w tą książkę i… nie żałuję! Znam i cenię inne prace Prathetta i Baxtera i także na ich wspólnym dziele się nie zawiodłem. Solidna porcja inteligentnej lektury. I ten cudownie wkurzający Lobsang!!!

 • Awatar

  Ewidentnie nie jest to "dysk". Dla tych którzy czytali "nację" "dywan", trylogię Nomów, czy Johnnego Maxwella nie będzie szoku. Książka ta jak każdy Pratchett spoza dysku jest kompletnie inna i miejscami nawet "długawa". Ja jednak Długą Wojnę kupiłam i i zamierzam przeczytać chociażby dlatego iż nie wiem ile jeszcze książek tego autora powstanie. Polecam choćby z ciekawości :)

 • Awatar

  Książka na pewno potrafi rozczarować - szczególnie ortodoksyjnych wielbicieli Świata Dysku. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że jest to pierwsza część zupełnie nowego cyklu. Kooperacja z Baxterem jest również widoczna. Niemniej jednak - każdy z prawdziwych fanów Sir Terry'ego rozpozna pomysły mistrza.
  Już sam fakt wzięcia się za krytykę całego świata, powinien dać nam do myślenia.
  Nie spodziewajcie się tutaj postaci w typie Vimesa, czy Babci Weatherwax. Nastawcie się na coś nowego i przyjemnej lektury.

 • Awatar

  Książka całkowicie odmienna od historii ze Świata Dysku, ale interesująca. Ciekawy pomysł, krwiści bohaterowie. Historia faktycznie nie pędzi "na łeb, na szyję" - prawdopodobnie dlatego, że została zaplanowana na więcej książek. Nie żałuje lektury, zabieram się za drugą część.

 • Awatar

  Spodziewałem się po tym autorze czegoś więcej. Fabuła, z którą przyjdzie się nam zmierzyć jest bardzo ciekawa, jednak całokształt książki jest mało satysfakcjonujący. W mojej opinii brakło odpowiedniego budowania napięcia. Akcja toczy się w równym, jednostajnym tempem, co przekłada się na punkt kulminacyjny, którego po prostu brak.

  Planowałem przeczytać Długą Wojnę, zaraz po ukończeniu pierwszej części, niestety teraz mam spore wątpliwości, czy do tego dojdzie. Zobaczymy.

 • Awatar

  Spodziewałem się po tym autorze czegoś więcej. Fabuła, z którą przyjdzie się nam zmierzyć jest bardzo ciekawa, jednak całokształt książki jest mało satysfakcjonujący. W mojej opinii brakło odpowiedniego budowania napięcia. Akcja toczy się w równym, jednostajnym tempem, co przekłada się na punkt kulminacyjny, którego po prostu brak.

  Planowałem przeczytać Długą Wojnę, zaraz po ukończeniu pierwszej części, niestety teraz mam spore wątpliwości, czy do tego dojdzie. Zobaczymy.

Warto zerknąć