Psia gwiazda
3.93 / 5.00 (liczba ocen: 61)

Psia gwiazda
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 27.72
Audiobook - najniższa cena: 31.43
wciąż za drogo?
32.40 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
-23% 27.72 zł Lub 24.95 zł
28.08 zł
36.00 zł
36.00 zł Lub 32.40 zł
27.70 zł
28.44 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kobiety. Wyrastające ponad swój czas. Ponad miejsce w rodzinie, ponad środowisko, w którym przyszło im się urodzić i żyć.

Malwina – mówiono, że nie tylko oświadczyła się swemu przyszłemu mężowi, ale zamknęła przed nim drzwi sypialni, oświadczając, że otworzy je dopiero wtedy, kiedy ten nauczy ją czytać i pisać.

Dyzia (Dionizja) – kochliwa trzpiotka, którą dramatyczne okoliczności zmieniają w odważną, wyzwoloną kobietę.
I najmłodsza z nich – Urszula, która tracąc miłość swego życia, nie oczekuje już niczego.

O mojej ciotce Dionizji, zwanej Dyzią, krążyło mnóstwo różnych opowieści. Wszystkie miały jedną cechę wspólną – z każdej można byłoby stworzyć sensacyjną opowieść. Kiedy myślę o niej, mam przed oczyma Scarlett O’Harę.
Kolejna, godną opisania była ciotka Malwina – kobieta, która z konsekwencją i w niestandardowy sposób dążyła do celu.
I ciotka Urszula, która być może dzisiaj założyłaby naszyjnik z błyskawicą…
Trzy niezwykłe kobiety – i jak tu o nich nie napisać…

O e-booku Psia gwiazda blogerzy napisali:

Nie mogłam się oderwać od tej historii! Uwielbiam w niej wszystko. Chłonełam ją całą sobą i nie mogłam się oderwać. Nie spodziewałam się tak dobrej lektury, jestem pod ogromnym wrażeniem pomysłu autorki na prezentację tej historii i nie mogę się doczekać, co będzie dalej. Stylizacje kobiet na okładkach już sugerują, w jakich czasach będzie się dziać akcja - jestem tym zachwycona. - Zakątek czytelniczy - Malwina

Psia gwiazda od Katarzyna Ryrych możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kobiety. Wyrastające ponad swój czas. Ponad miejsce w rodzinie, ponad środowisko, w którym przyszło im się urodzić i żyć. Malwina – mówiono, że nie tylko oświadczyła się swemu przyszłemu mężowi, ale zamknęła przed nim drzwi sypialni, oświadczając, że otworzy je dopiero wtedy, kiedy ten nauczy ją czytać i pisać. Dyzia (Dionizja) – kochliwa trzpiotka, którą dramatyczne okoliczności zmieniają w odważną, wyzwoloną kobietę.
I najmłodsza z nich – Urszula, która tracąc miłość swego życia, nie oczekuje już niczego.

Nie mogłam się oderwać od tej historii! Akcja dzieje się tuż przed wybuchem I wojny światowej i w jej trakcie - to rewelacyjny obraz ówczesnego społeczeństwa, zamknięty na kilkuset stronach, które kończą się nagle i tak niespodziewanie, że na już potrzebuję wiedzieć, co będzie dalej. Na szczęście już wiemy, że będą dwa kolejne tomy! Autorka genialnie wykreowała główne bohaterki, oczywiście bardzo podoba mi się, że jedna z nich jest moją imienniczką. Rewelacyjny sposób narracji, angażująca fabuła, kopalnia cytatów - dla mnie ta książka nie ma wad. Uwielbiam w niej wszystko. Chłonełam ją całą sobą i nie mogłam się oderwać. Nie spodziewałam się tak dobrej lektury, jestem pod ogromnym wrażeniem pomysłu autorki na prezentację tej historii i nie mogę się doczekać, co będzie dalej. Stylizacje kobiet na okładkach już sugerują, w jakich czasach będzie się dziać akcja - jestem tym zachwycona.

Tutaj zgadza się dla mnie wszystko. Jeśli macie ochotę na historyczną obyczajówkę - to książka, którą polecam Waszej uwadze.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Zakątek czytelniczy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć