ebook Ocaleni
3.76 / 5.00 (liczba ocen: 88634)

Ocaleni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 30.88
wciąż za drogo?
37.19 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
30.88 zł Lub 27.79 zł
37.19 zł Lub 33.47 zł
39.99 zł
39.99 zł
31.08 zł
31.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Powieść o pytaniach pozostawionych bez odpowiedzi i tajemnicach, które rzucają cień na całe życie. Kieran Elliott popełnił błąd w młodości. Teraz, po latach, wraca do niewielkiej nadmorskiej miejscowości, w której niegdyś mieszkał, by zmierzyć się ze swoją przeszłością. Jane Harper, autorka znakomitej „Suszy”, na podstawie której powstał głośny film o tym samym tytule, po mistrzowsku buduje napięcie. Od ebooka „Ocaleni” nie będzie mogli się oderwać od pierwszej do ostatniej strony.

Zatopiony statek, zaginiona dziewczyna, pytania pozostawione bez odpowiedzi...

Kieran Elliott w młodości popełnia błąd, który na zawsze zmienił jego życie. Po latach wraz z żoną i córeczką odwiedza niewielką nadmorską miejscowość, w której niegdyś mieszkał. Pomimo upływu lat wciąż prześladuje go ogromne poczucie winy. W tym samym czasie na plaży zostaje odkryte ciało młodej dziewczyny, a na jaw wychodzą dawne tajemnice.

Jane Harper w imponujący sposób opisuje nadmorskie krajobrazy, pokazując, że atmosfera miejsca w nieunikniony sposób kształtuje ludzkie życie.– „Sydney Morning Herald”

Ocaleni od Jane Harper możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nie oczekiwałam od Ocalonych wywalającej z kapci fabuły, tym bardziej, że docierały mnie mało optymistyczne, wręcz chłodne opinie na temat najnowszej powieści Jane Harper. Mimo stosunkowo nisko zawieszonej poprzeczki ta powieść i tak mnie potężnie znudziła, wymęczyła i bardzo rozczarowała...

Kieran Elliott wraz z żoną i córeczką wraca do rodzinnego miasteczka w Tasmanii aby pomóc rodzicom w wyprowadzce. Nie bez przyczyny unikał odwiedzin w Evelyn Bay, Dwanaście lat wcześniej doszło do tragicznych w skutku wydarzeń, w których swój udział miał Kieran. Przygnieciony poczuciem winy będzie musiał zmierzyć się z kolejnymi tajemniczymi wydarzeniami, które wydobędę na powierzchnie utajone sekrety. I prawdę o niszczycielskiej sile sztormu.

Ocaleni mają przepiękną matową okładkę z wytłaczanymi litrami tytułu. Harper niezmiennie oddaje hołd siłom natury, tym razem z niebywałym wyczuciem i pięknem opisuje potęgę morskiej toni. I to by było na tyle jeśli chodzi o plusy. Począwszy od imienia głównego bohatera (KIERAN... to bodaj pierwszy przypadek, kiedy imię książkowej postaci irytowało mnie przeokrutnie), nieciekawej intrydze, papierowych postaci i na koszmarnie drętwych dialogach skończywszy. Gdzie podziały się te wnikliwe obserwacje ludzkiej natury, wiwisekcja emocjonalna, psychologiczne aspekty, które tak mocno wbiły się w moją pamięć w trakcie czytania debiutu Jane Harper? Właśnie ze względu na szacunek do genialnej Suszy nie będę się pastwić nad Ocalonymi i słowem podsumowania podkreślę jedynie, że ta powieść jest po prostu słaba na niemal każdej płaszczyźnie. Odsyłam do naprawdę poruszającej Suszy tej autorki.

Ocena: 2/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć