ebook Oczy lęku
3.64 / 5.00 (liczba ocen: 354)

Oczy lęku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.50
Audiobook - najniższa cena: 22.35
wciąż za drogo?
20.50 zł
38.12 złpremium: 24.59 zł Lub 24.59 zł
32.79 zł Lub 29.51 zł
34.90 zł
36.00 zł
32.77 zł
32.79 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nigdy nie wiesz, kto cię obserwuje...

Fabian Olszewski ma pomysł na dochodowy, nielegalny biznes. Sam jednak nie da rady go poprowadzić. Gdy przypadkiem poznaje Oliwię, zdesperowaną dziewczynę, która ma kilka tygodni na spłatę olbrzymich długów, zawiązują spółkę. Wkrótce potem Lena - nastoletnia córka lokalnego polityka - zostaje uprowadzona podczas wieczornego spaceru z psem. Wiele lat później Fabian i Oliwia są już zawodowymi kidnaperami. Ze względu na swoją specyficzną strategię działania żadne z ich porwań nigdy nie zostało zgłoszone policji. Fabian mieszka na przedmieściach z żoną i córką, Oliwia w apartamencie w centrum. Pracują przez kilka dni w roku i cieszą się wygodnym życiem. Kiedy kończą im się zgromadzone środki, znów przystępują do pracy. Świadomi, jak wiele rodzin zniszczyła ich spółka i jak wielu chciałoby poznać ich tożsamość, zachowują wzmożoną czujność. Nie wiedzą jednak, że zagrożenie czai się tam, gdzie go nie widać, a za zło wyrządzone drugiemu człowiekowi często płaci się podwójnie...

Samochód przejechał jeszcze kilkanaście metrów, po czym się zatrzymał. Kierowca włączył wsteczny. Ruszył w jej kierunku. Pewnie jacyś mieszkańcy blokowisk szukają monopolki i zabłądzili - przeszło jej przez myśl. - Dragon! - krzyknęła jeszcze raz. Chciała mieć go przy sobie, bo był bez kagańca. Wolała nie ryzykować, że jakiś blokers z czystej złośliwości zechce powiadomić o tym straż miejską, byle dosrać młodej dziewczynie z willi. Uświadomienie sobie, że Piotrek być może jest właśnie takim blokersem, a ona chyba się w nim zakochuje, było ostatnią myślą, która nawiedziła głowę Leny, zanim tylne drzwi samochodu otworzyły się i wyskoczył z nich mężczyzna w kominiarce. Poruszał się z zadziwiającą prędkością, niczym wampir albo wilkołak. Błyskawicznie znalazł się przy niej na chodniku. W tym samym momencie do uszu dobiegło zawzięte, jednostajne szczekanie Dragona. Pies biegł na ratunek, ale ciągle był daleko.

O e-booku Oczy lęku blogerzy napisali:

Rewelacja - Adrian Bednarek zawsze mnie zaskoczy i zaintryguje jednocześnie. Jego thrillery, kryminały, zasługują na uwagę czytelników. Dlatego uważam, że Bednarek to jeden z niewielu świetnych polskich autorów, o którym powinno być nieustannie głośno. -  Tylko magia słowa - Angelika Kusek

Oczy lęku od Adrian Bednarek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Adrian Bednarek po raz kolejny zaskakuje! Jak to mawia moja klientka - "majtki z du*y lecą!" i to dosłownie. Każda kolejna powieść od pisarza zaskakuje. Zabierając się za nią wiedziałam, że to będzie oryginalna historia, która nie raz mnie zaskoczy i wcale się nie pomyliłam. Już od pierwszych stron wciąga niesamowicie, że aż ciężko ją odłożyć! Lekkie i przystępne pióro sprawia, że strona za stroną znika bardzo szybko. Nie mogę powiedzieć o przyjemnym czytaniu, bo to, co ma tu miejsce nie jest przyjemne ani trochę... Ale jest BARDZO wciągające!!! REWELACJA, po prostu. Nie ma co tu się długo rozczulać. Musicie przeczytać te książkę, genialna jest. Kto jak kto, ale autor to ma głowę do poronionych powieści.

Tym razem głównym bohaterem jest Fabian, który ma pomysł na życie, firmę... Na której nieźle zarabia, a nie za często pracuje. Jest to gość, którego lepiej omijać szerokim łukiem, bo nigdy nie wiadomo, co mu do głowy wpadnie. Zaakceptowałam go, a na sam koniec to było mi go nawet szkoda. Jest Oliwia, której nie za bardzo lubiłam, ale też akceptowałam. Ogólnie przeżycia postaci kreują ich na takich, jakimi są i jak postępują, niemniej jednak nie ma wytłumaczenia dla takich jak oni. To, czym się zajmowali... Masakra. Mogłabym powiedzieć, że przykro mi, że taki los ich spotkał, aczkolwiek zasłużyli na to...
Bohaterowie stanowią mocny plus dla całości książki, każdy z nich jest inny, wyróżnia się. Ale takie portrety psychologiczne potrafi kreślić tylko Bednarek. Czapki z głów.

Pomysł na fabułę... Ja bym nie wpadła, w życiu na taki pomysł. Nie popieram tego, co robili, ale jestem wciąż w szoku, co autor robił, że wpadł mu akurat TAKI POMYSŁ na książkę! Zawsze jego pozycje są tak pokręcone, że aż zabiera dech w piersi. I nie są to lekkie tematy. Bo sceny śmierci, porachunków czy krzywdzenia są ohydne, okropne, nieprzyjemne, a czyta się je z rozdziawioną buzią i zostaje wrażenie WTF? Co to właściwie się wydarzyło?! Rewelacja - zawsze mnie zaskoczy i zaintryguje jednocześnie. Jego thrillery, kryminały, zasługują na uwagę innych czytelników. Dlatego uważam, że Adrian Bednarek to jeden z niewielu świetnych polskich autorów, o którym powinno być nieustannie głośno.

Moralność? Granice? Ile jesteśmy w stanie zrobić, dla pieniędzy? Dla rodziny? Dla drugiego człowieka? Czy kiedykolwiek jesteśmy w stanie pogodzić się z krzywdami, jakie spotkały nas w przeszłości? Czy kiedykolwiek będziemy w stanie zapomnieć o czymś, co tak usilnie przypomina się nam każdego dnia? Czy każdemu za złe czyny należy się kara? I co tak naprawdę znaczą pieniądze, majątek w tych czasach? Czy jest to ważniejsze niż miłość, rodzina? Co i ile jesteśmy w stanie poświęcić, by osiągnąć cel? Czy kara zawsze nas dosięgnie? Te jak i inne pytania nasuwają mi się po skończeniu tej pozycji. Odpowiedź znajdziecie między innymi w książce, a masa refleksji nasunie się Wam po jej skończeniu.

A samo zakończenie? Ja wciąż jestem w szoku. Po prostu... brawo! Kolejna wyśmienita książka, którą zdecydowanie WARTO przeczytać. Polecam z całego serca, po prostu.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Tylko magia słowa
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć