ebook Piekło kobiet Iranu - audiobook
3.9 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 24)

Piekło kobiet Iranu - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 24.64
Audiobook - najniższa cena: 33.70
wciąż za drogo?
39.06 złpremium: 25.20 zł Lub 25.20 zł
33.70 zł Lub 30.33 zł
33.90 zł
39.06 zł Lub 35.15 zł
42.00 zł
34.58 zł
37.80 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Islamski reżim zabija je za pragnienie wolności, ale Iranki są gotowe za nią zginać. Audiobook „Piekło kobiet Iranu” – Marcina Margielewskiego, autora takich bestsellerów jak „Kłamstwa arabskich szejków” czy „Porzuciłam islam, muszę umrzeć” – to poruszająca historia niezwykłego narodu, który obalił reżim próżnego szacha, by stać się zakładnikiem okrutnego duchownego.

Ulice Iranu spływają krwią młodych ludzi zabijanych w imię Allaha, na rozkaz bezdusznych starców w turbanach. Historię Iranu naznaczyły rewolucje, w których mężczyźni walczyli o władzę. Właśnie trwa kolejna. W tej o wolność walczą głównie kobiety…

Jina Amini przyjechała w odwiedziny do swojego brata. Gdy wysiadła z pociągu, została aresztowana przez irańską policję religijną. Podobno jej ubranie było niezgodne z zasadami islamu. Zapłaciła za to życiem. Po krótkim pobycie na komisariacie wpadła w śpiączkę, z której już nigdy się nie obudziła. Jej śmierć wywołała lawinę protestów. Ani jednej więcej! Iranki ruszyły na ulice, które wkrótce spłynęły krwią…

Kobiety zrywały z głów hidżaby i paliły je, ścinały publicznie włosy. Rządzący krajem duchowni bez wahania wysłali przeciw nim bojówki gotowe do zabijania. Protestujące kobiety i wspierający je mężczyźni są mordowani, wtrącani do więzień, torturowani, porywani, giną w niewyjaśnionych okolicznościach, ale zgodnie twierdzą, że będą walczyć, dopóki nie uwolnią Iranu od krwawego reżimu islamskich fundamentalistów.

Audiobooka interpretuje Anna Szymańczyk.

Piekło kobiet Iranu od Marcin Margielewski możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć