ebook Ostatnia sprawa
4.11 / 5.00 (liczba ocen: 48447) Ilość stron (szacowana): 431

Ostatnia sprawa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 18.90
Audiobook - najniższa cena: 23.54
wciąż za drogo?
-5% 18.90 zł
33.48 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
28.80 zł Lub 25.92 zł
28.80 zł Lub 25.92 zł
36.00 zł
18.72 zł
19.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (11)
Inne proponowane

Czyżby sprawa zabójstwa młodej, atrakcyjnej kobiety miała być ostatnią w karierze majora Jacka Reachera? Wiele wskazuje na to, że tajna misja, której się podjął, może wywołać ogromny skandal.

Wszystko ma swój początek... W marcu 1997 r. Jack Reacher, czynny oficer żandarmerii wojskowej w randze majora, po raz ostatni wchodzi do Pentagonu. Za chwilę rozstrzygną się jego losy: zostanie aresztowany, zastrzelony w trakcie stawiania oporu lub dyscyplinarnie zwolniony ze służby. Zaledwie pięć dni wcześniej dowódca Reachera, generał Garber, wysłał go z tajną misją do Carter Crossing w stanie Missisipi. Na tyłach baru położonego przy głównej ulicy znaleziono zwłoki młodej kobiety, Janice Chapman, z poderżniętym gardłem. W bezpośrednim sąsiedztwie miasteczka znajduje się Fort Kelham – wielka baza wojskowa, zarazem ośrodek szkoleniowy komandosów. Czy zabójcą jest ktoś z miejscowych? Amerykański żołnierz?

Aby nie nadawać śledztwu niepotrzebnego rozgłosu, Reacher ma przeprowadzić je incognito i złożyć raport przełożonym. Sprawy komplikują się, gdy szeryf Carter Crossing, niezwykle urodziwa Elizabeth Deveraux, rozszyfrowuje tożsamość Jacka. To od niej Reacher dowiaduje się, że Chapman nie była pierwszą, lecz trzecią ofiarą. W podobny sposób zginęły wcześniej dwie inne, olśniewająco piękne kobiety. Niestety, dochodzenia utknęły w martwym punkcie. Czy Deveraux zależało na tym, by sprawca nie został wykryty?

Ostatnia sprawa od Lee Child możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Gdybym chciał się zorientować w chronologii cyklu czytelniczego zatytułowanego „Jack Reacher”, który stworzył słynny Lee Child pewnie zajęłoby mi to sporo czasu. Przyznam też, że nigdy nie czytałem żadnej powieści tego autora i w końcu postanowiłem to naprawić. Wybór padł na szesnasty tom tego cyklu, zatytułowany „Ostatnia sprawa”.
    Książki takie kojarzą mi się z powieściami pisanymi przez Toma Clancy, w których głównym bohaterem jest Jack Ryan.
    Głównym bohaterem tej powieści, jak i zresztą całego cyklu jest żołnierz Jack. Autor przenosi czytelnika do roku 1997 i ukazuje ostatnie dni kariery wojskowej swojego bohatera. Kreśląc fabułę Lee Child wrzuca czytelnika w wir sensacyjnych wydarzeń, gdzie trup ściele się gęsto, ale też rozwiązać należy ciekawą kryminalną zagadkę związaną z tajemniczym morderstwem. U boku niezwyciężonego i nieustraszonego Jacka Ryana stoi piękna kobieta (jak u Bonda), która nie jest jedynie ozdobny dodatkiem, swoje też potrafi.
    Jeśli ktoś lubi powieści z serii „zabili go i uciekł” to tutaj odnajdzie się bez wątpienia. To literatura , która sprawdzi się w podróży lub podczas deszczowych dni na wakacjach. W żadnym wypadku nie jest to coś mocno ambitnego.

Warto zerknąć