ebook Ojciec chrzestny. Lucky Luciano i tajemnice amerykańskiej mafii
3.55 / 5.00 (liczba ocen: 202) Ilość stron (szacowana): 359

Ojciec chrzestny. Lucky Luciano i tajemnice amerykańskiej mafii
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.89
18.69 złpremium: 11.21 zł Lub 11.21 zł
21.89 zł Lub 19.70 zł
21.90 zł
15.89 zł
16.86 zł
17.43 zł
17.52 zł
17.76 zł
18.18 zł
18.69 zł
21.89 zł
Inne proponowane

Zbeletryzowana biografia legendarnego gangstera, Charlesa „Luckiego” Luciano – człowieka, który zrewolucjonizował amerykański świat przestępczy. Prosty chłopak z biednej sycylijskiej rodziny stopniowo zdobywał kolejne szczeble w strukturach mafii, by wreszcie stać się szefem kilku rodzin mafijnych rządzących Ameryką. Uchodzący za wyjątkowego szczęściarza gangster wielokrotnie wymykał się wymiarowi sprawiedliwości, aż wreszcie został skazany na 50 lat więzienia.

W czasie II wojny światowej organizował pomoc dla amerykańskej armii, za co po 10 latach został ułaskawiony i deportowany do Włoch. Jego barwne życie stało się inspiracją dla Mario Puzo, autora głośnej powieści „Ojciec chrzestny”.
Dużym walorem książki Paula Shermana jest społeczny i historyczny kontekst opisywanych zdarzeń. Zachowuj,ąc ogromną troskę o szczegóły i koloryt tamtych lat, autor opisuje życie włoskich imigrantów w Nowym Jorku, burzliwy okres prohibicji i dramatyczne czasy Wielkiego Kryzysu. Na tym tle pokazuje sposób funkcjonowania grup przestępczych, strukturę nowojorskiej mafii, korupcję wśród policjantów i polityków, przenikanie mechanizmów mafijnych do świata biznesu. Barwnie kreśli obyczajowe i klturalne oblicze Ameryki okresu wielkich przemian – czasu powstawania wielkich fortun, gigantycznych budowli, wynalazków, które zmieniły oblicze świata.
Ojciec chrzestny. Lucky Luciano i tajemnice amerykańskiej mafii od Paul Sherman możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć