Rozpieszczony umysł. Jak dobre intencje i złe idee skazują pokolenia na porażkę
3.83 / 5.00 (liczba ocen: 114)

Rozpieszczony umysł. Jak dobre intencje i złe idee skazują pokolenia na porażkę
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 36.96
wciąż za drogo?
43.20 złpremium: 28.80 zł Lub 28.80 zł
36.96 zł Lub 33.26 zł
37.44 zł
41.90 zł
48.00 zł Lub 43.20 zł
36.94 zł
36.96 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Celna diagnoza problemów, z którymi mierzy się współczesne społeczeństwo, a także próba znalezienia drogi wyjścia z tego kryzysu. W ostatnich czasach coś złego dzieje się na uniwersytetach. Wykładom na uczelniach towarzyszą buczenie i gwizdy. Studenci i profesorowie mówią, że czują się, jakby stąpali po cienkim lodzie i boją się wypowiadać szczerze. Wzrasta liczba samobójstw i ludzi cierpiących na lęki i depresję.

Jak do tego doszło?

Publicysta i prawnik Greg Lukianoff oraz psycholog społeczny Jonathan Haidt pokazują, że te problemy mają swoje źródło w trzech fałszywych przekonaniach, które coraz mocniej oddziałują na wychowanie i edukację młodych ludzi. Są to:

- co cię nie zabije, uczyni cię słabszym;

- zawsze ufaj swoim uczuciom;

- życie to wojna między Dobrymi i Złymi ludźmi.

Te trzy Wielkie Nieprawdy są sprzeczne zarówno z wynikami współczesnych badapsychologicznych poświęconych zdrowiu psychicznemu, jak i z wiedzą, znaną nam z mitów wielu kultur. Przyjęcie tych fałszywych tez – i wynikającej z nich kultury „bezpieczeństwa” – ingeruje w rozwój społeczny, emocjonalny i intelektualny młodych ludzi. Utrudnia im stanie się niezależnymi jednostkami, które potrafią samodzielnie zmierzyć się ze światem.

Lukianoff i Haidt analizują wiele zjawisk społecznych, które stały za upowszechnieniem tych fałszywych założeń, rozpatrują je w kontekście szybko rosnącej polaryzacji politycznej i pokazują, w jaki sposób możemy się uwolnić od tych szkodliwych idei.

Rozpieszczony umysł. Jak dobre intencje i złe idee skazują pokolenia na porażkę od Jonathan Haidt, Greg Lukianoff możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć