ebook Wygasanie. Zmierzch mojego Kościoła - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 0)

Wygasanie. Zmierzch mojego Kościoła - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 27.90
Audiobook - najniższa cena: 27.93
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
27.93 zł Lub 25.14 zł
29.90 zł
31.12 zł Lub 28.01 zł
39.90 zł
32.84 zł
35.91 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Czy Polska już niedługo będzie POSTkatolicka? Tomasz Terlikowsk, jeden z najbardziej znanych publicystów zajmujących się życiem Kościoła, w audiobooku „Wygasanie” mówi o jego przemijaniu – o tym, jak najtrwalsza w całej historii Polski instytucja popada w niemoc i marazm i w konsekwencji obranej przez siebie linii postępowania traci coraz bardziej na znaczeniu.

Tomasz Terlikowski o zmierzchu Kościoła katolickiego w Polsce

Tomasz Terlikowski wskazuje przyczyny błyskawicznej sekularyzacji, w tym sojusz tronu i ołtarza, upadek autorytetu, niezdolność do radzenia sobie ze skandalami seksualnymi, przymykanie oka na zachowania przemocowe i sekciarskie – słowem, mówi otwarcie o złu w Kościele. Konsekwentnie prowadzi czytelnika przez kolejne etapy najnowszej historii polskiego Kościoła i – co bardzo ważne – opowiada historię własnej w nim obecności.

Ta osobista perspektywa, analiza ewolucji światopoglądu pisarza, jest bardzo cennym elementem tekstu. Terlikowski zastanawia się również, co nam zostanie z katolickości, jakie będą jej nowe formy i jak będzie wyglądała postkatolicka Polska.

Audiobooka interpretuje Tomasz Mitrowski.

Wygasanie. Zmierzch mojego Kościoła od Tomasz P. Terlikowski możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć