ebook Kiedy nadejdzie burza
4.5 / 5.00 (liczba ocen: 2)

Kiedy nadejdzie burza
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.12
wciąż za drogo?
20.12 zł
43.62 złpremium: 28.14 zł Lub 28.14 zł
32.90 zł
46.90 zł
46.90 zł Lub 42.21 zł
40.46 zł
40.82 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Czy w świecie, w którym rządzi testosteron i prawo pięści, jest miejsce na pokazanie kim jest się naprawdę?

Eryk „Storm” Burzyński jest mistrzem wagi półciężkiej w boksie. Jego nazwisko nie schodzi z pierwszych stron gazet, a kontrakty reklamowe otwierają mu drzwi do medialnego świata. Influencerka Arleta, z którą spotyka się Eryk, doskonale wie, że ich związek jest dla niej trampoliną do zdobycia rozgłosu. I tylko tego. Gdy w niewyjaśnionych okolicznościach zostaje zamordowany pomocnik trenera Eryka, do poprowadzenia sprawy przydzielony zostaje podkomisarz Kamil Willman. Miłośnik boksu i rozwodnik na życiowym zakręcie. Gdzie kryje się prawda? Jakie tajemnice skrywają mężczyźni? Czy wymarzona kariera Eryka może rozsypać się jak domek z kart?

Autorka bestsellerowych powieści - Agnieszka Lingas-Łoniewska, wraz z debiutującą córką Magdaleną, budują bohaterów z krwi i kości, zabierając nas do świata, w którym skrywane uczucia i tajemnice prowadzą do trudnych wyborów…

O e-booku Kiedy nadejdzie burza blogerzy napisali:

Otrzymałam dawkę adrenaliny związanej z wątkiem kryminalnym oraz pełen delikatnego uczucia i pasji romans. Ja, osobiście uważam, że każdy ma prawo do miłości, dlatego cieszę się, iż na rynku wydawniczym pojawiają się książki tego typu. -  Bookieciarnia - Joanna

Tutaj nie ma prostego schematu, czytelnicy otrzymują historię, w której pilnie strzeżone tajemnice oraz niezabliźnione rany splatają się z pytaniem „kim jestem” i decyzjami, jakie mogą zmienić życiowe ścieżki nieodwracalnie. Autorki pokazały bohaterów, jacy mogą nadal egzystować tak jak do tej pory lub zaryzykować to, co już osiągnęli i w końcu żyć w zgodzie z sobą oraz co najważniejsze być sobą. -  Taki jest świat - Katarzyna Pessel

Kiedy nadejdzie burza od Agnieszka Lingas-Łoniewska, Magdalena Łoniewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Pamiętaj, że nie możesz zmienić tego, kim jesteś, tylko to, co robisz.
Kamil Willman to policjant pracujący w wydziale zabójstw. Eryk Storm Burzyński to bokser, mistrz wagi ciężkiej. Poznają się, gdy w klubie sportowym Eryka zostaje zamordowany człowiek i śledztwo w tej sprawie zaczyna prowadzić Kamil.

Nie jest już tajemnicą, że jest to książka z wątkiem LGBT. Ja sięgając po nią wiedziałam o tym, ale byłam bardzo ciekawa jak Autorki poradzą sobie z tym tematem i co ważne jak ja go odbiorę. Uważam, że to bardzo ważny temat, który należy poruszać, żeby był dla nas czymś normalnym, tak, aby nikt nie musiał się z nim kryć. Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie kochałabym kogoś i musiałabym żyć z ty kimś "w ukryciu". Nie wyobrażam sobie sytuacji także, w której z kolei moje dziecko nie mogłoby mi powiedzieć o tak ważnej kwestii.

Zanim zaczęłam czytać zastanawiałam się czemu Autorki wybrały akurat takie profesje dla swoich dwóch bohaterów. Teraz już wiem, że to zabieg jak najbardziej celowy. To zawody typowo męskie, przesiąknięte testosteronem, gdzie nie ma taryfy ulgowej...

Bardzo podobał mi się tutaj sposób poprowadzenia fabuły. Bo z jednej strony mamy sprawę kryminalną, która jest rozwiązywana i to ona dodaje tutaj element dreszczyku. Ale z drugiej strony są tu przemyślenia naszych bohaterów. Zwłaszcza rozważania jednego z nich mnie ujęły. To poszukiwanie samego siebie, wewnętrzne rozterki, chęć znalezienia własnego ja i zrozumienia kim tak naprawdę jestem.

Pokazane jest tu także nasze społeczeństwo. Jak reagujemy na takie sprawy, jak bardzo patrzymy na ludzi przez ten pryzmat... Jak bardzo jesteśmy homofobami i nie tolerujemy innych. Ale co bardzo ważne Autorki pokazały też dwie skrajnie różne postawy rodziców. A to przecież najważniejsze, żeby właśnie w domu móc być zaakceptowanym....

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Księgozbiór Kasiny
Żyć w zgodzie z sobą nie dla każdego jest tak oczywiste jak mogłoby się wydawać. Być takim jakim się jest, bez ukrywania, kłamstw i odwracania się od prawdy. Ta ostatnia podobno wyzwala, ale bywa również niewygodna często wymaga wyjścia poza strefę, jaką uważa się za komfortową, lecz tak naprawdę wcale nią nie jest…

Przypadkowe zabójstwo czy też jego przeciwieństwo? Podkomisarz Kamil Willman prowadził niejedno takie dochodzenie, ta nie powinna różnić się od innych, lecz on nie poddaje się rutynie. Wyjaśnienie okoliczności zbrodni wiąże się z prześwietleniem otoczenia, w jakim ofiara poruszała się. Eryka Burzyńskiego znają wszyscy pasjonaci boksu, często gości na łamach prasowych, czy tego chce czy nie zainteresowanie jego osobą wychodzi daleko poza sport. Śmierć bliskiego współpracownika staje się początkiem znajomości z policjantem, który prowadzi dochodzenie. Obojgu zależy na rozwiązaniu tej sprawy, jednak śledztwo nie przynosi od razu efektów. Kto za nim stoi i czy ma jakiś związek z bokserskim mistrzem? Willman poważnie traktuje swoją pracę, lecz nie tylko ona zaprząta jego myśli, właśnie zamyka pewien życiowy rozdział. W przeciwieństwie do niego Eryk zdaje się ten obszar mieć całkowicie pod kontrolą, a media społecznościowe są zachwycone jego związkiem ze słynną influencerką. Jednak każdy ma jakieś tajemnice, Kamil i Burzyński także, zresztą nie jedynie oni. Co kryje się za nimi i jak to wpłynie na zaangażowane strony? Niekiedy naprawdę mało potrzeba by przekroczyć granice, jakie samemu się zbudowało!

Świat nie jest zero-jedynkowy, czarno-biały, dobry i zły, ma wiele barw, emocji i przede wszystkim jest tak różny jak ludzie go tworzący. Łatwo jest ocenić kogoś i nawet nie próbować dostrzec prawdziwą twarz człowieka. Na to kim jesteśmy pracujemy sami, ale również ma wpływ przeszłość, czasem nawet jedno wydarzenie może zmienić dużo, bywa, iż bardzo wiele, a przynajmniej tak się wydaje. Tym razem w duecie Agnieszka Lingas – Łoniewska wraz córką Magdaleną Łoniewska zapraszają czytelników do przeczytania książki w jakiej są emocje, skomplikowane i złożone, wymagające stawiania czoła wcale nie tak oczywistej prawdzie, zagadka kryminalna oraz sekrety, jakich wyjawienie zmieni wiele. Jak na jedną książkę to dużo, ale pisarski duet wykorzystał każdy element by stworzyć nie tylko ciekawe wątki, lecz i równocześnie poruszające trudne tematy. Autorki dokładnie przemyślały plan opowieści, nic nie jest przypadkowe, natomiast w odpowiednich momentach dochodzi do zwrotów akcji, zaskakujących i równocześnie stanowiących kolejny intrygujący punkt w fabule i skłaniający do refleksji. Łatwo jest szafować frazesami, przedstawić wrażliwe kwestie z punktu widzenia bohaterów i oddać słowami emocjonalne zawirowania wymaga wrażliwości i umiejętności wczucia się w położenie postaci. W Kiedy nadejdzie burza nie ma prostego schematu, czytelnicy otrzymują historię, w której pilnie strzeżone tajemnice oraz niezabliźnione rany splatają się z pytaniem „kim jestem” i decyzjami, jakie mogą zmienić życiowe ścieżki nieodwracalnie. Agnieszka Lingas – Łoniewska i Magdalena Łoniewska pokazały bohaterów, jacy mogą nadal egzystować tak jak do tej pory lub zaryzykować to, co już osiągnęli i w końcu żyć w zgodzie z sobą oraz co najważniejsze być sobą.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Kiedy nadejdzie burza autorstwa Pań Agnieszki Lingas-Łoniewskiej oraz Magdaleny Łoniewskiej pod skrzydłaki Wydawnictwo Skarpa Warszawska to moje kolejne, wciągające zaskoczenie.

WOW - to pierwsze o czym pomyślałam zamykając książkę po jej zakończeniu.
Na gorąco zatem donoszę Wam, że to nie jest moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Agnieszki, zatem teoretycznie wiedziałam czego się spodziewać.
Okazuje się jednak, że tylko teoretycznie, bo zaskoczyło mnie to jak szybko i jak bardzo wciągnęła mnie ta powieść.
Pani Agnieszko
Pani Magdaleno
Agnieszka Lingas-Łoniewska Pisarka
Magdalena Łoniewska Autorka
Ewidentnie DUET pisarski Wam służy, ponieważ powieść jest napisana z wielkim wyczuciem i pazurem jednocześnie.
WOW

Główny bohater Eryk "STORM" Burzyński jest mistrzem w boksie i jego nazwisko oczywiście króluje na pierwszych stronach gazet. Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach dochodzi do morderstwa w klubie bokserskim Eryka, pojawia się nieprzystępny komisarz Kamil Willman. Komisarz to człowiek po przejściach i rozwodnik na życiowym rozstaju dróg.
Obaj Panowie zaczynają przejmować prym w powieści, a akcja w fabule zaczyna zaskakiwać ze strony na stronę.
Gdzie kryje się odpowiedź na kryminalną zagadkę i jakie tajemnice skrywają obaj bohaterowie? - zgadujecie już że nie mogę wam zdradzić.

Z przyjemnością natomiast donoszę, że książka Kiedy nadejdzie burza to powieść z którą nie można się nudzić. Wspaniały tytuł i pseudonim bokserski Eryka czyli STORM to wyjątkowo idealna gra słów, która jednocześnie wyjawia nurt powieści.

To moje pierwsze spotkanie z literaturą LGBT i bardzo się cieszę, że miłość dwóch bohaterów została spisana w tak profesjonalny i wciągający sposób.
Otrzymałam tutaj dawkę adrenaliny związanej z wątkiem kryminalnym oraz pełen delikatnego uczucia i pasji romans.
Ja osobiście uważam, że każdy ma prawo do miłości, dlatego cieszę się, iż na rynku wydawniczym pojawiają się książki tego typu.

Dziękuję i na koniec tylko zacytuję słowa jednego z bohaterów, które idealnie opisują tę powieść:

...Ale chyba właśnie o to chodzi w życiu, aby znaleźć tę osobę, z którą chce się dalej iść.

Polecam zdecydowanie.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Bookieciarnia
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć