ebook Tajfun
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Tajfun
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 14.81
Audiobook - najniższa cena: 27.69
wciąż za drogo?
14.81 zł
23.00 zł
26.32 zł Lub 23.69 zł
32.90 zł
21.94 zł
22.84 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Tomek Pietras, ps. Tajfun, ściga się w nielegalkach, czyli nielegalnych wyścigach. W przeszłości doświadczył ogromnej straty, od tamtej pory uwielbia ryzyko daje mu ono siłę do walki z bólem, który wciąż go nie opuszcza. Pewnej nocy obok warsztatu, który prowadzi, spotyka dziewczynę z fioletowymi włosami. Początkowo sądzi, że to złodziejka. Jednakże Patrycja Kownacka po prostu ma kłopoty, a główny jest taki, że w danej chwili nie ma gdzie spać. Wraz z bratem Jackiem po trudnych przeżyciach przyjechała do Wrocławia, aby zacząć wszystko od nowa. Nielegalne wyścigi, walka z bolesną przeszłością, układy z niebezpiecznymi ludźmi, wreszcie miłość budząca się wśród ryku silników.

Tajfun to pierwszy tom trylogii Hot Fire, która zabiera nas do świata, w którym liczą się tylko spryt i szybkość. To także opowieść o wewnętrznym strachu przed życiem i o tym, jak okrutną i mylącą twarz może mieć depresja, dotykająca coraz więcej osób.

O e-booku Tajfun blogerzy napisali: 

Agnieszka Lingas-Łoniewska całkiem przyjemnie opowiada o uczuciu rodzącym się między dwojgiem ludzi, potrafi całkiem sprawnie opisać łączącą ich relację i oddać emocje. A jeśli do tego dorzucimy adrenalinę związaną z nielegalnymi i jakże niebezpiecznymi wyścigami, to otrzymamy fantastyczną powieść na odprężenie i odstresowanie. Akcja wciąga, czyta się więc jednym tchem! - Księgozbiór Kasiny - Kasia

Tajfun mimo „spokojnej i niby banalnej” otoczki zawiera w sobie niesamowity ogrom trudnych rodzinnych relacji, traumatycznych przejść, walki ze samym sobą, ze wspomnieniami, z akceptacją rodziców, ale także przyglądamy się prawdziwej przyjaźni, oddaniu, kiełkującemu pięknemu uczuciu między dwójką fajnych i pokiereszowanych przez życie bohaterów. -  Książka w autobusie - Magdalena Fraszczak vel Jószczak

Tajfun od Agnieszka Lingas-Łoniewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zastanawialiście się kiedyś jakie to uczucie, gdy siedząc za kierownicą szybkiego auta, dociskacie pedał gazu i mkniecie po jezdni jak mistrz kierownicy rodem ze „Szybkich i wściekłych”? Albo jak to jest pędzić w określonym kierunku, aby zostawić daleko w tyle wszystkie swoje problemy i zmartwienia? Właśnie za sprawą uwielbianej i kochanej Dilerki Emocji pani Agnieszce możemy nie tylko „polatać po czarnym” wraz z Tajfunem, ale także spróbować poczuć i zrozumieć czym dla kogoś mogą być wyścigi. Powiem Wam szczerze, że była to prawdziwa jazda bez trzymanki.

Autorka wprowadziła nas w świat Tomasza Pietrasa zwanego przez wszystkich Tajfunem, mężczyzny, który zdecydowanie kocha to, co robi. Posiada swój wymarzony warsztat samochodowy, gdzie od rana do wieczora spędza czas. W wolnym zaś czasie, wraz z najbliższymi przyjaciółmi Piorunem i Błyskiem, bierze udział w wyścigach i to bez wątpienia nie do końca legalnych. Każdy z tej trójki szuka w tej rywalizacji swojego rodzaju ukojenia i swoistej wolności od bólu rozrywającego serce na strzępy. Zapomnienia choćby na chwilę, kim są i o ścigających ich demonach z przeszłości. Na torze są pędzącą jednostką zmierzającą po jedyną wygraną i nic innego w tym momencie nie ma znaczenia. Pewnego wieczoru na drodze Tomka staje fioletowy skrzat — młoda zagubiona dziewczyna imieniem Patrycja, która przez kolejne życiowe zawirowania nie ma aktualnie dachu nad głową. Gdy po upływie kilku dni ich drogi ponownie się krzyżują, a sytuacja dziewczyny wcale nie ulega zmianie, Tomek, zaskakując samego siebie, proponuje jej pomoc. Choć początkowo ich relacja ewidentnie nie układa się wzorowo i kolorowo, to jednak tej dwójce udaje się znaleźć wspólny język. Najgorsze jest jednak to, że żadne z nich nie ma świadomości, że ta znajomość przyniesie dla nich obojga same kłopoty…..

Choć o twórczości Pani Agnieszki słyszałam już niejedno i to oczywiście tylko w pozytywnym znaczeniu, dodatkowo pomijając fakt, iż moja babcia jest jej ogromną fanką, to ja spotykam się z nią dopiero po raz drugi. I absolutnie nie dziwi mnie określenie Dilerki Emocji, ba uważam je za jak najbardziej trafne i adekwatne do serwowanych treści. Emocje gwarantowane a styl i pióro autorki jeszcze bardziej je odsłaniają i wzmacniają. Tajfun mimo „spokojnej i niby banalnej” otoczki zawiera w sobie niesamowity ogrom trudnych rodzinnych relacji, traumatycznych przejść, walki ze samym sobą, ze wspomnieniami, z akceptacją rodziców, ale także przyglądamy się prawdziwej przyjaźni, oddaniu, kiełkującemu pięknemu uczuciu między dwójką fajnych i pokiereszowanych przez życie bohaterów. On mężczyzna, który nie może sobie wybaczyć. Ona dziewczyna, która szuka, chociaż odrobiny wsparcia i poczucia bezpieczeństwa. Och jak ja lubię właśnie takich bohaterów, wykreowana postać Tomka bardzo przypadła mi do gustu, ale niesamowicie ciekawią mnie również jego najlepsi przyjaciele. Ponadto, a może bardziej pasowałoby określenie przede wszystkim, historia ta opowiada o depresji, chorobie, której nie widać na pierwszy rzut oka, z resztą na drugi czy trzeci rzut również nie. Niby każdy doskonale wie, czym jest, ale czy rzeczywiście tak każdy ją doskonale zna?! Pozostawiam Wam to do przemyślenia. To była kolejna świetna czytelnicza przygoda i nie mogę się doczekać kolejnych tomów serii. Oczywiście, polecam.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Książka w autobusie
Tajfun, czyli Tomek Pietras prowadzi swój warsztat samochodowy. Ale w wolnym czasie ściga się w nielegalnych wyścigach samochodowych. Pewnego wieczoru poznaje Patrycję Kownacką, dziewczynę o fioletowych włosach, która od pierwszego spotkania skupia jego uwagę. Oboje mają jednak swoją przeszłość i swoje kłopoty. Tomek cały czas żyje wspomnieniami związanymi ze swoim bratem. Patrycja z kolei cały czas próbuje walczyć z bratem i jego kłopotami.

Zostaje tu poruszony bardzo trudny temat jakim jest depresja. Jak podstępna jest to choroba i jak bardzo myląca. Czasem żyjemy bowiem koło kogoś nią dotkniętego i do samego końca nie mamy o tym zielonego pojęcia. Autorka pokazuje też co może do niej doprowadzić... Zwraca także uwagę, że każdy człowiek jest osobną jednostką i ma swoje własne marzenia, które nie powinny być przez nikogo oceniane czy weryfikowane. Tym bardziej rodzic nie powinien narzucać swoich niespełnionych ambicji na swoje dzieci...

Pani Agnieszka całkiem przyjemnie opowiada nam o uczuciu jakie rodzi się pomiędzy dwojgiem ludzi, potrafi całkiem sprawnie opisać łączącą ich relację i oddać emocje jakich jest tu wiele. A jeśli do tego dorzucimy adrenalinę związaną z nielegalnymi i jakże niebezpiecznymi wyścigami, to otrzymamy fantastyczną powieść na odprężenie i odstresowanie. Akcja wciąga, czyta się więc jednym tchem! Jest to więc pozycja na jeden, dwa wieczory!

Ocena: 4-/6 czytaj więcej
©Księgozbiór Kasiny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć