ebook Wstręt
3.52 / 5.00 (liczba ocen: 5)

Wstręt
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 29.99
wciąż za drogo?
29.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jak mocno można nienawidzić siebie?

Ile samotności zniesie człowiek?

Czy naprawdę rozumiesz, co przeżyłaś?

Dziwne lata dziewięćdziesiąte: krzyż nad drzwiami, hot dog z budy, naród w rozkroku. Tuż po nich współczesność: popfeminizm, popkultura, popludzie aspirujący do życia jak z amerykańskiego serialu. Ale to nie Stany, tylko Polska. A w niej Iza.

Dwadzieścia lat temu wściekła nastolatka zmagająca się z samotnością, poczuciem niedopasowania i zaburzeniami odżywiania, dziś dorosła kobieta, która szuka prawdy o sobie. Czy potrafi kochać i być kochaną? Komu ufa bardziej: sobie czy swojej terapeutce? Dokąd doprowadzi ją uciekanie od problemów?

Wstręt to opowieść o złości i autoagresji, o niezgodzie na rzeczywistość i patriarchat, o walce, sile i potrzebie miłości. Choć to książka mocna jak uderzenie pięści, to niesie promyk nadziei. Opowiada autentyczną, bolesną, ale też pełną cierpkiego humoru historię stawania się kobietą.

Malwina Pająk – to autorka felietonów, artykułów oraz powieści, a także aktywistka, która walczy słowem o prawa kobiet i mniejszości. Publikowała m.in. w „Tekstualiach”, „Gazecie Wyborczej”, „Wysokich Obcasach” i „Logo”. Jej debiutancka powieść „Lukier” została wyróżniona przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”.

Rekomendacje e-booka Wstręt:

Bohaterka Malwiny Pająk wychodzi z przemocowego domu – ale przemoc zabiera ze sobą, by nie ustawać w ćwiczeniach z autodestrukcji. „Wstręt” opowiada o bolesnym dorastaniu w nienawiści do siebie i swojego ciała, o rozpaczliwych próbach odzyskania siebie. I o dojrzewaniu do bycia sobą. Mocna, potrzebna literatura. - Katarzyna Kazimierowska, szefowa działu Kultura „Pisma. Magazynu opinii”

Wrogi świat, dysfunkcyjna rodzina i najbardziej obca rzecz – własne ciało. Malwina Pająk pisze o tych sprawach z językowym szwungiem, narracyjnym biglem i humorem, któremu trudno się oprzeć. - Juliusz Kurkiewicz, redaktor naczelny „Książek. Magazynu do czytania”

Bolesna opowieść, ale piękna książka. - Martyna Bunda

O e-booku Wstręt blogerzy napisali: 

Wstręt to książka dla każdego z nas – dla młodego, jak i starszego czytelnika. Według mnie warto wpisać ją do kanonu lektur szkolnych. Zdecydowanie polecam! - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Wstręt od Malwina Pająk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Myślę, że historia każdego z nas to gotowy materiał na książkę. Jestem przekonany, że każdy z nas w swym życiu poszukuje siebie, własnego JA. Na ten temat powstało już wiele poradników. Jednak Czyt-NIK ma dla Was lepszą propozycję. Wstręt Malwiny Pająk to nie jest poradnik. To znacznie coś więcej. To historia o młodej dziewczynie, kobiecie, której życie dało w kość, nie szczędziło traumatycznych, bolesnych przeżyć.

Malwina Pająk zaprasza nas do lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Poznajemy Izę, młodą dziewczynę mającą trudności z odnalezieniem się w nowej polskiej rzeczywistości. To historia o poszukiwaniu siebie, o walce z przeciwnościami. Nie ukrywam, że historia ta mocno mną wstrząsnęła, dotknęła do żywego. To historia smutna, dająca do myślenia, jakże ważna i wartościowa. Niosąca przesłanie dla każdego, kto znajduje się w trudnej, bolesnej życiowej sytuacji, która z każdym dniem doskwiera coraz bardziej. Niech Wstręt będzie dla Was takim wstępem do poszukiwania siebie, własnego JA.

Pragnę dodać, że często utożsamiałem się z Izą. Myślę, że wielu czytelników w jej historii znajdzie swój kawałek, swojej tożsamości. I to nie jest nic złego, wręcz przeciwnie, ponieważ dzięki temu możemy uświadomić sobie, że nie jesteśmy sami, a nasze problemy nie są jednostkowe.

Nie ukrywam, że lektura tej książki była dla mnie cenną, ważną lekcją – lekcją życia, dzięki której mogę nauczyć się lepiej spoglądać w siebie, na siebie. Akceptować sferę zewnętrzną, jak i wewnętrzną. I choć Wstręt nie jest poradnikiem, to dzięki tej książce możemy odnaleźć sens, drogę, wskazówki, wszystko to, co pozwoli nam lepiej na siebie spoglądać, lepiej siebie postrzegać, i patrzeć na wszystko, co wokół nas. Niech ta książka zawita do Waszych domowych biblioteczek, a tym samym historia w niej zapisana zagości w Waszych czytelniczych sercach. To bardzo ważna lektura, wobec której nie można przejść obojętnie.

To, co przykuwa czytelniczą uwagę to ostry, dosadny język, który jeszcze bardziej oddaje atmosferę poruszanych problemów. Bo nie można z delikatnością opowiadać o historii Izy. Jakże inaczej można opowiadać o dorastaniu w destrukcyjnej, pseudokatolickiej rodzinie, o autoagresji czy anoreksji. Ta historia musi odpowiednio wybrzmieć. A Malwinie Pająk doskonale udało się tego dokonać. Wstręt to książka dla każdego z nas – dla młodego, jak i starszego czytelnika. Według mnie warto wpisać ją do kanonu lektur szkolnych. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć