ebook La Bestia
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

La Bestia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.90
Audiobook - najniższa cena: 34.90
wciąż za drogo?
37.19 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
27.90 zł
30.00 zł Lub 27.00 zł
30.79 zł Lub 27.71 zł
33.99 zł
30.79 zł
32.19 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kolumbia to trudny kraj.

Chciałbym, abyście to zrozumieli już na samym początku, zanim jeszcze zabierzecie się do czytania. Byłem tam, doświadczyłem jej, odczułem na własnej skórze. Można powiedzieć o niej tyle dobrego, co złego, bo choć jest najpiękniejszym krajem, jaki widziałem, to ma w sobie coś tak ponurego i mrocznego, że gdy piszę te słowa, mam nieodparte wrażenie, że to jedno z absolutnie nielicznych miejsc na świecie, gdzie mógł narodzić się potwór, którego historię postaram się Wam opowiedzieć.

Luis Alberto Garavito Cubillos to najstraszniejszy i najokrutniejszy seryjny morderca w historii świata. Pewnie teraz drapiecie się po głowie i mogę się założyć, że wielu z Was po raz pierwszy widzi to nazwisko. Na pewno słyszeliście jednak o Tedzie Bundym, Jeffreyu Dahmerze czy Johnie Waynie Gacym. To o nich piszą książki i robią filmy, ale nawet wszyscy oni razem wzięci wydają się zaledwie niesfornymi łobuzami przy „Bestii z Génovy”. Garavito to sadysta i pedofil oskarżony, a następnie skazany za zabicie 138 dzieci, choć niektóre szacunki sugerują, że ofiar mogło być nawet 600! Do dziś na terenie Kolumbii, Ekwadoru i Wenezueli odnajdywane są szczątki, które wiąże się z jego zbrodniczą działalnością.

Mówi się, że to życie pisze najstraszniejsze scenariusze. I najbardziej niewiarygodne. Trudno się nie zgodzić, bo tak się składa, że „Bestii” właśnie kończy się wyrok. I niewykluczone, że gdy czytacie te słowa, Luis Garavito znów jest wśród nas.

Oto jego historia…

PRZEMYSŁAW PIOTROWSKI były dziennikarz sportowy, a potem śledczy w „Gazecie Lubuskiej”. Ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim, studiował również w Hiszpanii i USA. Autor bestsellerowej serii kryminałów z komisarzem Igorem Brudnym w roli głównej. Serię zapoczątkowała powieść „Piętno”. Czwarty tytuł w serii – „Zaraza” – w plebiscycie portalu Lubimyczytac.pl zdobył tytuł Książki Roku 2021 w kategorii kryminał/sensacja/thriller. Wydana w czerwcu 2022 piąta część, „Bagno”, w sposób bezpardonowy i bezkompromisowy rozprawia się z tytułowym bagnem w środowisku ekip rządzących i kościoła. Przemysław Piotrowski jako pisarz debiutował w 2015 roku thrillerem historycznym „Kod Himmlera”, a następnie wykreował mroczny świat w sensacyjnej „Drodze do piekła”. Jest również autorem serii political fiction „Radykalni”. W Wydawnictwie Czarna Owca, poza serią o Igorze Brudnym ukazały się dwa kryminały „Krew z krwi” oraz „Matnia”. „Prawo matki” to początek nowej serii, w której pierwsze skrzypce – dla odmiany – gra kobieta: Lutosława Karabina.

La Bestia od Przemysław Piotrowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Twórczość Przemysława Piotrowskiego śledzę od dobrych kilku lat. Wszystko zaczęło się od lektury Radykalnych kiedy to autor przekonał mnie do swojego pióra (nadal czekam na trzeci tom). Od tamtego czasu troszkę już minęło, a Przemysław Piotrowski wydał kilka naprawdę dobrych powieści. Wszystkie one scylowały wokół tych samych gatunków: kryminału i thrillera. Ostatnio natomiast autor pokusił się o coś zgoła innego. Wykonał niebagatelną pracę, bowiem napisał książkę w typie true crime o jednym z najbardziej brutalnych morderderców Luisie Alberto Garavito Cubillos określanego również mianem Bestii. O seryjniaku, o którym osobiście nigdy wcześniej nie słyszałam.

Pochodzący z Kolumbii Garavito na swoim niechlubnym koncie odnotował około stu czterdziestu morderstw. Dokonał ich na młodych chłopcach, których wcześniej w bestialski sposób torturował i gwałcił. Na dobra sprawę ofiar mogło być znacznie więcej. Mężczyzna skrzętnie zapisywał nazwiska chłopców, zbierał też różne trofea (np zdjęcia ze szkolnych legitymacji). Skazany na wiele lat pozbawienia wolności (w Kolumbii nie było kary śmierci, a szkoda) w tym roku opuszcza mury jednego z najcięższych więzień świata...

Przemysław Piotrowski zapuścił się w niebezpieczne zakątki Kolumbii, żeby na własne oczy zobaczyć panujące tam warunki. Śladami Garavito docierał on do świadków oraz nieznanych informacji. Miał również przeprowadzić wywiad z samych niechlubnym "bohaterem" książki. Z różnych przyczyn nie doszło to do skutku. Nie umniejsza to oczywiście w żaden sposób pracy jaką Piotrkowski musiał włożyć w napisanie tej powieści, bo zrobił to naprawdę dobrze.

Ciekawym zagraniem ze strony autora było napisanie po każdym rozdziale noty reportażowej. Odnosi się on w każdej z nich do danego fragmentu książki oraz relacjonuje pobyt w miejscach, w których bywał Garavito. Podobną formę znalazłam kiedyś jedynie w Polskich morderczyniach Katarzyny Bondy.

Generalnie mocna rzecz. Podwójnie okrutna, bo dotyczy dzieci.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Kasia i Książki
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć