Panny Fortuny
3.48 / 5.00 (liczba ocen: 55)

Panny Fortuny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 27.72
Audiobook - najniższa cena: 33.03
wciąż za drogo?
32.40 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
27.72 zł Lub 24.95 zł
28.08 zł
36.00 zł
36.00 zł Lub 32.40 zł
27.70 zł
29.63 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Początek sagi o niezwykłych losach rodziny Sobolewskich. Rok 1800. Warszawa znajduje się pod pruskim panowaniem, w okaleczonym rozbiorami kraju panuje bieda i bezprawie. Podczas rodzinnej podróży rodzina Sobolewskich zostaje napadnięta na trakcie przez rozbójników. Z życiem uchodzą tylko córki. Niespodziewanie osierocone młodziutkie siostry, Cecylię i Franciszkę, czeka nieciekawa przyszłość w klasztorze, chyba że ktoś je przygarnie…

Szczęśliwy los stawia na drodze Cecylii i Franciszki nieznanego im stryja Ignacego Sobolewskiego, o którym wiedzą tylko tyle, że jeszcze przez dziadka został wydziedziczony i wygnany. Stryj słynął za młodu z gwałtownego charakteru i skłonności do okrucieństwa. Przez lata pobytu poza granicami kraju parał się awanturnictwem i służył jako najemny żołnierz. Teraz postanawia zająć się dziewczynkami i wychować je zgodnie z własnym upodobaniem. Nie wie jednak, że nie tylko on będzie wpływał na kształtowanie się ich charakterów, ale one wpłyną także na niego i spróbują oswoić wściekłego wilka, jakim jest ich stryj.

Na domiar złego Ignacy odkrywa, że jego brat i bratowa wcale nie zginęli w przypadkowej napaści, ale ich morderstwo było zaplanowane, a majątek zagrabiony. Rozpoczyna się krucjata ponurego gwałtownika i dwóch niewinnych dziewczynek, która poprowadzi ich przez dziesięciolecia.

O e-booku Panny Fortuny blogerzy napisali: 

To genialnie napisana historia, która wciąga od pierwszej strony i nie da o sobie zapomnieć. To historia z rodzaju płaszcza i szpady, pełna przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji. -  Biblioteczka u Rudej - Małgorzata Cichocka

Panny Fortuny od Weronika Wierzchowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Panny Fortuny Weroniki Wierzchowskiej to początek nowej sagi Rodzina Sobolewskich. Ci, którzy zaglądają do mnie na bloga wiedzą, że obok żadnej sagi nie przejdę obojętnie i prędzej czy później trafi w moje ręce. Pierwsze co rzuca się w oczy to okładka z pięknymi błyszczącymi kwiatami i dwiema dziewczynkami, na których twarzach ze świeczką szukać uśmiechu. Żadne zdjęcie nie odda piękna tej okładki. Ja zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia. Cudo, które z pewnością zachwyci każdego.

Sięgając po Panny Fortuny Weroniki Wierzchowskiej zupełnie nie spodziewałam się tego, o czym przeczytam. Rety jakie to było dobre to nawet nie zdajecie sobie sprawy, jakie przemyślane, jak pięknie napisane i jak genialnie oddające klimat czasów, gdy Warszawa znajdowała się pod zaborem pruskim. Szczęka mi opadła, oczy napuchły od czytania, ale tej książki nie da się odłożyć, a po przeczytaniu ma się ochotę na kolejny tom. I tutaj z żalem muszę stwierdzić, że nie znalazłam na stronie wydawnictwa zapowiedzi.

Trudno uzbroję się w cierpliwość, bo są książki na które warto czekać.
Przenieśmy się zatem do roku 1800 kiedy to rodzina Sobolewskich powraca z wiejskiej posiadłości i zostaje napadnięta. Ojciec wpycha w ręce zaufanego sługi ukochane córki, a on wraz z żoną giną z rąk bandytów. Dwunastoletnia Cecylia i jedenastoletnia Franciszka zostają sierotami. Początkowo mają trafić so klasztoru, ale na szczęście odnajduje się czarna owca rodu Sobolewskich, stryj Ignacy. Awanturnik, pijak i zakała rodziny bierze pod swoje skrzydła dziewczynki. Czy człowiek, który obraca się w szemranym towarzystwie i prowadzący podejrzane interesy to dobry opiekun dla dwóch niewinnych duszyczek? Czy uda się odnaleźć morderców rodziców Frani i Cecylii? Tego dowiecie się sięgając po Panny Fortuny Weroniki Wierzchowskiej

To genialnie napisana historia, która wciąga od pierwszej strony i nie da o sobie zapomnieć. To historia z rodzaju płaszcza i szpady, pełna przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji. To z pewnością też historia, przy której nie da się nudzić. Polubiłam dziewczynki, które nie dały sobie dmuchać w kaszę i już umieram z ciekawości co przygotowała dla nich Pani Weronika w kolejnych częściach. Polubiłam też Ignacego, który z pozoru szorstki i zdawałoby się pozbawiony uczuć stanął na wysokości zadania.

Rewelacyjna książka i sięgnijcie po nią koniecznie. Ja wypatruję kolejnej części i gwarantuję, że z każdą stroną zostaniecie wchłonięci w wir wydarzeń.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Biblioteczka u Rudej
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć