ebook Władca piorunów
3.59 / 5.00 (liczba ocen: 385) Ilość stron (szacowana): 575

Władca piorunów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.59
wciąż za drogo?
27.89 złpremium: 17.99 zł Lub 17.99 zł
21.59 zł 20% rabatu
29.99 zł Lub 26.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
22.49 zł
25.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane
Genialny i zazdrosny, skonfliktowany z Marconim o wynalazek radia, z Edisonem o zasady, pieniądze i podpatrzone wynalazki. Nominowany do nagrody Nobla, nigdy jej nie otrzymał. Podobno komitet noblowski zdecydował tak, by nie drażnić innych wynalazców.

Wierzył w teorię płaskiej Ziemi i eter tajemniczą substancję otaczającą naszą planetę rewelacyjnie przewodzącą promieniowanie elektromagnetyczne. Twierdził, że skonstruował odbiorniki potrafiące czerpać z energii wszechświata. O tajemniczych urządzeniach, które demonstrował starannie wybranym osobom, krążyły legendy.
Jego twarz gościła na okładce Timea, a wielkonakładowe gazety informowały, że wynalazł tajemniczy promień potrafiący strącić tysiące samolotów z odległości ponad 500 kilometrów.
Pracownia naukowa genialnego wynalazcy spłonęła w tajemniczych okolicznościach wraz z cenną dokumentacją badań. Nigdy nie odnaleziono sprawców.
Wszystko podporządkował swoim wynalazkom, żył w celibacie, nie wiążąc się z nikim.
Jego śmierć wpisała się w ciąg wydarzeń nazywanych nieraz spiskową teorią dziejów.
Ciała nie poddano autopsji, a z jego pokoju zniknęły zapiski naukowe i czarny notatnik podpisany Sprawy rządowe. Wszystkie posiadłości należące do Tesli zostały skonfiskowane przez urząd o nazwie Powiernictwo Majątków Obcokrajowców, pomimo że był on pełnoprawnym obywatelem Stanów Zjednoczonych. Zapomniany geniusz. Wizjoner. Tesla.

Władca piorunów od Krzysztof K. Słowiński, Przemysław Słowiński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Spodziewałem się czegoś więcej. Praktycznie powielenie treści zawartych w filmie Tajna Nikole Tesle z 1980. Forma wykazuje brak zdecydowania, czy ma to być poważna biografia czy raczej wersja zbeletryzowana. Z reguły brak odniesienia do źródeł. Dobra pozycja dla osób dla których postać Nikoli Tesli jest zupełnie nieznana. Dla mnie - rozczarowanie.

  • Awatar

    Bardzo ciekawe. Wiele faktów. Jak ktoś lubi biografie, to warto.

Warto zerknąć