ebook Atlas chmur
4.01 / 5.00 (liczba ocen: 167224)

Atlas chmur
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.90
Audiobook - najniższa cena: 34.90
wciąż za drogo?
32.63 złpremium: 21.05 zł Lub 21.05 zł
24.90 zł
28.90 zł
29.83 zł Lub 26.85 zł
29.83 zł Lub 26.85 zł
26.32 zł
28.85 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Bestsellerowa epopeja fantasy i największe filmowe widowisko 2012 r.! Książka nominowana do Nagrody Bookera, na którą czekają miłośnicy gier literackich w stylu Vladimira Nabokova i Umberta Eco.

Trzecia, znakomicie przyjęta przez krytykę powieść Davida Mitchella, na podstawie której twórcy „Matrixa” zrealizowali największe filmowe widowisko 2012 r.!
W książce śledzimy losy postaci z różnych epok i zakątków świata, których najbardziej błahe decyzje i czyny mają wpływ na teraźniejszość, przyszłość, a nawet przeszłość naszej planety. Każdy z nich podejmuje własną walkę z poczuciem wyobcowania, zagrożenia i zniewolenia. Każdy będzie pragnął odnaleźć własną tożsamość... nawet za cenę śmierci. Motywy te są wspólnym tłem dla sześciu opowiadań, które tworzą pozornie oddzielne całości. Choć rozgrywają się w innym czasie i miejscu, a bohaterów dzielą niekiedy całe wieki, wszyscy słyszą nawzajem echo swoich słów. I wszyscy tak samo rozpaczliwie dążą do osiągnięcia tego samego celu...
Mitchell, nadając książce cechy klasycznej powieści przygodowej, potwierdza swoje upodobanie do zagadek, enigmatów oraz gier literackich w stylu Vladimira Nabokova, a także do filozoficzno-naukowych spekulacji godnych Umberta Eco, Harukiego Murakamiego i Philipa K. Dicka. Takiej filmowo-literackiej uczty nie można przegapić!

Atlas chmur od David Mitchell możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nie można zmieniać niczego, co już się napisało, żeby jeszcze bardziej wszystkiego nie pomieszać.
Wiara, najmniej elitarny klub na świecie.
Do połowy przeczytana książka to jak na wpół skończony list miłosny.
W pojedynczym człowieku samolubność szpeci duszę; dla rodzaju ludzkiego samolubność jest zagładą.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Szczerze - nie zachwyca. Zabieg polegający na połączeniu kilku takich sobie historii dziejących się w różnych epokach i sugestia, że jest między ich bohaterami jakiś metafizyczny związek nie wystarczyły, żeby książka stała się ciekawa. Dobrnąłem do końca z obowiązku.

 • Awatar

  "Atlas chmur" składa się z sześciu odmiennie skonstruowanych stylistycznie opowieści, których bohaterowie- narratorzy żyją w odległych od siebie czasach, w innych miejscach. Niestety książka mi się dłużyła i pod koniec się już męczyłam.

 • Awatar

  Książka o cechach eksperymentu - sześć niezależnych opowiadań (czy raczej relacji) toczących się w różnych epokach i miejscach (od czasów kolonialnych do równie mrocznej, dalekiej przyszłości), spisanych ówczesnymi stylami językowymi. Odnalezienie powiązań między historiami wymaga nieco uwagi, jak również odnalezienie sensu i przesłania całości. Po lekturze polecam film - pomimo wielu cięć gwarantuje równie dobrą zabawę do samych napisów końcowych...

 • Awatar

  Nie lubię książek pisanych drobnym drukiem, ponieważ strasznie męczą wzrok i dlatego bardzo rzadko takie kupuję. Na szczęście „Atlas chmur” Davida Mitchell’a otrzymałam w prezencie gwiazdkowym, bo z pewnością ze względu na druk bym jej nie kupiła.
  Jest to przedziwna książka na temat której oraz wrażeń jakie wywiera, napisano już sporo. Składa się ona z sześciu odrębnych historii, które na pozór ze sobą wcale się nie łączą a nawet różnią bo dzieję się w odrębnych czasoprzestrzeniach. Zapewne każdą z nich można by wydać osobno ale wtedy raczej żadna nie utkwiła by na dłużej w pamięci. Natomiast zebrane w jedną książkę i połączone ze sobą subtelną nicią tworzą niesamowitą całość.
  Polecam tę książkę z czystym sumienie ale jednocześnie ostrzegam, bowiem jeśli szukacie czegoś lekkiego i przyjemnego to niestety nie tędy droga. „Atlas chmur” Davida Mitchell’a to książka, która wymaga pełnego skupienia i zmusza do refleksji po to żeby osiągnąć niepowtarzalną przyjemność z jej czytania.

  Książka bierze udział w wyzwaniach czytelniczych „Pod hasłem” i „Z półki”

Warto zerknąć