ebook Pociągi pod specjalnym nadzorem
3.63 / 5.00 (liczba ocen: 2328)

Pociągi pod specjalnym nadzorem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 3 miesiącach
E-book - najniższa cena: 9.90
-50% 9.90 zł
-39% 16.74 złpremium: 10.04 zł Lub 10.04 zł
12.99 zł
19.44 zł Lub 17.50 zł
23.92 zł
25.79 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Słynne opowiadanie Bohumila Hrabala, które stało się kanwą oskarowego filmu w reżyserii Jiříego Menzela. „Pociągi pod specjalnym nadzorem” to opowieść, która wciąga w wir namiętności, surrealistycznego humoru i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Hrabal w mistrzowski sposób tworzy świat, w którym czeska dusza przeplata się z historią, a człowieczeństwo staje w obliczu moralnych dylematów. Nowe tłumaczenie Mirosława Śmigielskiego wydobywa z jednego z najważniejszych tekstów literatury czeskiej wszystkie odcienie znaczeniowe i pozwala docenić kunszt Hrabalowego pióra.

Niewielka czeska stacja kolejowa pod koniec drugiej wojny światowej.

Zawiadowca hoduje gołębie, dyżurny ruchu Całusek uwodzi kobiety, a Miłosz Łono powraca do pracy po nieudanej próbie samobójczej. Te trzy tragikomiczne postacie trafiają nagle na scenę historii, ponieważ to właśnie przez ich stację mkną niemieckie pociągi pod specjalnym nadzorem, wiozące amunicję na front.
Czy któryś z tych mężczyzn postanowi je powstrzymać? Jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić?

Czesi to śmiejące się bestie. To właśnie z „Pociągów pod specjalnym nadzorem” pochodzi to kultowe stwierdzenie. I nie ma w nim krzty przesady.

O e-booku Pociągi pod specjalnym nadzorem blogerzy napisali:

W Pociągach pod specjalnym nadzorem Bohumila Hrabala jest śmiesznie i strasznie. Poetyckie metafory przeplata tutaj absurd codzienności, przemoc wojny z naturalistycznymi scenami, które mogą przyprawiać o mdłości. Ta proza jest jak życie, wywołuje mieszankę wielu, często sprzecznych emocji i uczuć. - Cuddle up with a good book - Marta Pyznar

Pociągi pod specjalnym nadzorem od Bohumil Hrabal możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
W Pociągach pod specjalnym nadzorem Bohumila Hrabala jest śmiesznie i strasznie. Poetyckie metafory przeplata tutaj absurd codzienności, przemoc wojny z naturalistycznymi scenami, które mogą przyprawiać o mdłości. Ta proza jest jak życie, wywołuje mieszankę wielu, często sprzecznych emocji i uczuć.

Obserwując miłosne perypetie młodego Miłosza, romanse bohaterów, małe i większe afery, czując ten nastrój sielanki, ma się świadomość, że te wydarzenia równie dobrze mogłoby się rozgrywać w czasach pokoju.
Hrabal jednak tę zwyczajność konfrontuje z tragiczną rzeczywistością wojny i jej wpływem na życie zwykłych ludzi.

To też opowieść o paradoksie współczucia. W Pociągach pod specjalnym nadzorem na współczucie zasługuje każdy, bez względu na to po której stronie się znajduje, czy jest przyjacielem czy wrogiem. Z powodu wojny wszyscy cierpią w równym stopniu, po każdej stronie barykady są niewinni ludzie.

Bardzo poruszająca, prosta, a przy tym niesamowicie ludzka powieść.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Cuddle up with a good book
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć