Na ścieżkach nauki. Bestie, które żyły przed nami. Nowa historia pochodzenia i ewolucji ssaków
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Na ścieżkach nauki. Bestie, które żyły przed nami. Nowa historia pochodzenia i ewolucji ssaków
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 2 latach
E-book - najniższa cena: 24.00
wciąż za drogo?
-50% 24.00 zł Lub 21.60 zł
43.20 złpremium: 28.80 zł Lub 28.80 zł
36.96 zł Lub 33.26 zł
37.44 zł
48.00 zł
36.94 zł
39.51 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Zwykło się uważać, że historia ewolucji ssaków rozpoczęła się dopiero po katastrofie, w której wyginęły dinozaury. Tymczasem naukowcy odkrywają wciąż nowe skamieniałości i badając je z wykorzystaniem nowych metod, obalają ten mit. W książce "Bestie, które żyły przed nami" paleontolog Elsa Panciroli wyjaśnia, że drogi gadów i ssaków rozeszły się ponad 300 milionów lat temu, zatem przodkowie dzisiejszych ssaków istnieli na długo przed tym, zanim dinozaury zaczęły stąpać po Ziemi. Zwierzęta te powstały w permie, a potem rozwijały się w triasie. Początkowo były duże i włochate, z czasem jednak ich metabolizm przyspieszał, a ewolucja zaczęła eksperymentować z miniaturyzacją. Ta książka to zupełnie nowa opowieść o przodkach dzisiejszych ssaków. Obala mit o potężnych dinozaurach, które zdominowały malutkie ssaki. Przekonuje, że pierwsze ssaki nie tylko dały początek czemuś nowemu, ale przede wszystkim same były czymś nowym.

Elsa Panciroli jest szkockim paleontologiem. W swoich badaniach skupia się na anatomii i ewolucji wymarłych zwierząt, w szczególności ssaków. Obecnie pracuje w Muzeum Historii Naturalnej Uniwersytetu Oksfordzkiego i w Narodowym Muzeum Szkocji. Pisze teksty popularnonaukowe dla "The Guardian".

Na ścieżkach nauki. Bestie, które żyły przed nami. Nowa historia pochodzenia i ewolucji ssaków od Elsa Panciroli możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć