Noce zarazy
3.59 / 5.00 (liczba ocen: 3634)

Noce zarazy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 42.82
wciąż za drogo?
49.41 złpremium: 32.94 zł Lub 32.94 zł
42.82 zł Lub 38.54 zł
49.41 zł Lub 44.47 zł
54.90 zł
54.90 zł
42.79 zł
46.67 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Powieść laureata Nagrody Nobla. Orhan Pamuk w ebooku „Noce zarazy” przenosi nas na wyspę Minger, która u progu XX w. staje się areną bezwzględnych rozgrywek. We władanie obejmuje ją dżuma. To jednak nie jedyny zabójca, który zbiera swoje żniwo. Zamordowany zostaje główny inspektor sanitarny oraz jego asystent. Śledztwo, tak jak próby wprowadzenia kwarantanny i izolacji, utyka w martwym punkcie. Walka o przetrwanie, bezpardonowa gra polityków, cyniczna manipulacja w połączeniu z płomiennym romansem tworzą pod piórem Pamuka świat wielkiej literatury i całkiem współczesnych konfliktów.

Mała wyspa i wielka polityka. Pandemia i propaganda. Miłość i śmierć.

Kronika czasu zarazy? Epopeja w stylu Tołstoja, przewrotna dystopia czy zabawa w Sherlocka Holmesa? A może bardzo współczesna powieść o nas samych?

Wiosną 1901 roku oczy całego świata zwracają się na Minger. Spokojna wyspa nazywana „perłą Lewantu”, stała się najniebezpieczniejszym miejscem w Imperium Osmańskim. Zaatakował je niewidzialny, ale śmiertelnie groźny wróg.

Dżuma.

Liczba ofiar szybko rośnie. Ale zaraza nie jest jedynym zabójcą. Zamordowany zostaje główny inspektor sanitarny, Bonkowski Pasza, a wkrótce potem dochodzi do otrucia jego asystenta.
Czy te zbrodnie mają coś wspólnego z epidemią?

Śledztwo utyka w martwym punkcie, fiaskiem kończą się też próby zaprowadzenia kwarantanny i izolacji. Podzieleni i sfrustrowani mieszkańcy – Grecy i Turcy, muzułmanie i chrześcijanie – w sobie nawzajem upatrują winnych, a prasa eskaluje napięcie. Bunt wisi w powietrzu.

Na tle walki o biologiczne przetrwanie i walki o władzę rozgrywa się też płomienny romans, który nie pozostanie bez wpływu na bieg politycznych wydarzeń. Po latach nikt już nie odróżni, co było prawdą, a co mitem.

Z przymrużeniem oka i wielkim narracyjnym kunsztem Orhan Pamuk wciąga nas w świat wielkiej literatury i całkiem współczesnych konfliktów.

Noce zarazy od Orhan Pamuk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć