ebook Stacja
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Stacja
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.90
Audiobook - najniższa cena: 39.90
wciąż za drogo?
29.90 zł
31.90 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Autor bestsellerowej serii „Ukryta sieć” – która sprzedała się w 170 tys. egzemplarzy – zachwyca nową powieścią!

Odkąd Lucy Poplasky wróciła z ostatniej misji NASA, myślała tylko o tym, aby znów znaleźć się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Nareszcie jej się to udaje. Jako dowódczyni ekspedycji mierzy się jednak nie tylko z dyplomatycznymi napięciami między USA a Rosją, ale i tajemniczą awarią, która zagraża życiu załogi. Sześcioro astronautów, upakowanych w klaustrofobicznych kwaterach, musi przezwyciężyć wzajemną nieufność, by zapewnić sobie przetrwanie. Bo czterysta kilometrów od Ziemi nie ma nikogo, kto mógłby przyjść im z pomocą.

Rekoemendacje e-booka Stacja:

"Inteligentny kosmiczny thriller z rywalizacją globalnych potęg w tle. Fantastycznie wykonany i całkiem niefantastycznie prawdopodobny. Co się stanie, gdy coś pójdzie źle w miejscu, gdzie nie działa żadne ziemskie prawo, czyli na krążącej wokół naszej planety międzynarodowej stacji orbitalnej? Bać się otchłani czy towarzyszy podróży? Świetnie nakreśleni bohaterowie – a zwłaszcza, jak to u Szamałka, główna bohaterka – i imponująca dokumentacja tematu. Autor podaje kosmiczną wiedzę w tak lekki i atrakcyjny sposób, że pochłaniamy „Stację”, jakbyśmy byli inżyniera NASA. Mistrzostwo klasy międzynarodowej, a nawet międzyplanetarnej." - Marcin Meller

"Szamałek przeniósł klasyczną zagadkę zamkniętego pokoju na zupełnie nowy poziom! Doskonały thriller w zachodnim stylu. Szykujcie się na jazdę bez trzymanki!" - Katarzyna Puzyńska

"Czyta się z zapartym tchem. Z jednej strony to fantastyczna literacka podróż na Międzynarodową Stację Kosmiczną, w stylu klasyków powieści przygodowej, z drugiej thriller, który obnaża najgorsze strony nie tylko pojedynczych ludzi, ale i całej ludzkości." - Wojciech Chmielarz

"Okazuje się, że jeśli połączyć tak przyziemne sprawy jak lęki, zazdrość czy kryzys zaufania, a potem dodać do tego kosmiczną scenografię, możemy otrzymać nieprzeciętną opowieść o ludzkich relacjach. Jakub Szamałek udowodnił, że jest mistrzem takich właśnie połączeń. Niby zabiera nas poza Ziemię i świetnie się porusza w stanie nieważkości oraz pośród naukowych faktów, a jednak tworzy historię, która wciągnie nie tylko fanów SF.

Bohaterowie „Stacji” to fascynujące postaci, z którymi wspaniale spędziłam czas." - Justyna Suchecka

O e-booku Stacja blogerzy napisali: 

Spodobał mi się klimat powieści, intryga iście międzynarodowa oraz odbijanie piłeczki i współdziałanie pomiędzy ludźmi na ziemi i w kosmosie. Świetna przygoda i równocześnie powieść z dreszczykiem. Polecam! - Na czytniku - Katarzyna Denisiuk

Stacja od Jakub Szamałek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jakub Szamałek jest autorem poczytnej serii thrillerów Ukryta sieć. Przyznaję, że nie czytałam. Jednak kiedy wydawca zaproponował mi do przeczytania najnowszą powieść autora, to zaintrygowana opisem fabuły, zgodziłam się na współpracę. Obietnica przeżycia kosmicznej przygody z dreszczykiem była kusząca.

Kilka słów o fabule

Główna bohaterka Lucy Poplasky nie może żyć bez adrenaliny związanej z lotami w kosmos. Ma męża, córeczkę i wielką pasję, która nie pozwala jej usiedzieć w spokojnym, rodzinnym zaciszu. O możliwość podróżowania w bezkres kosmosu walczyła od zawsze, dlatego, gdy tylko nadarza się okazja ponownego oderwania od Ziemi, bez wahania podejmuję współpracę. Tym razem jako dowódczyni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej będzie zmuszona wykazać się nie tylko przywódczymi umiejętnościami, ale również dyplomatycznymi i psychologicznymi. Czy jej przeciwnikami będą jednostki, czy państwa? Co można zrobić, będąc zamkniętą na niewielkiej powierzchni, bez możliwości wezwania pomocy, będąc zdaną tak naprawdę tylko na siebie i swój instynkt (przetrwania)? Tak naprawdę od jej działań będą zależały losy wielu.

Kilka słów o wrażeniach

Przyznaję, że Jakub Szamałek mnie zaskoczył. Nie spodziewałam się, że Stacja dostarczy mi tak wiele przyjemności. Nie dość, że kosmiczna intryga bardzo mnie pochłonęła, to dodatkowo udało się autorowi zafascynować mnie opisami tego, co dzieje się setki kilometrów nad Ziemią. Opisy stacji kosmicznej, jej działania, technicznych rozwiązań, budziła mój podziw. Oczywiście autor mógł mnie koncertowo wkręcić, ale to wszystko, o czym pisze, wydaje się bardzo realistyczne.

Spodobał mi się klimat powieści, intryga iście międzynarodowa oraz odbijanie piłeczki i współdziałanie pomiędzy ludźmi na ziemi i w kosmosie. Świetna przygoda i równocześnie powieść z dreszczykiem. Polecam!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć