Dolores Claiborne
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.72 / 5.00
liczba ocen: 75003
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
16.80 zł
18.91 zł
19.68 zł
20.40 zł
24.00 zł
Pozostałe księgarnie
23.90 zł
19.14 zł
19.20 zł
19.20 zł
19.43 zł
20.32 zł
21.60 zł
24.00 zł
Opis:

Mieszkańcy Little Tall Island czekali blisko 30 lat, by dowiedzieć się, co przydarzyło się mężowi Dolores Claiborne pewnego dnia latem 1963 roku podczas całkowitego zaćmienia Słońca. Podejrzana o zamordowanie swojej pracodawczyni, bogatej Very Donovan, Dolores niespodziewanie przyznaje się do popełnienia zupełnie innej zbrodni, uparcie jednak deklarując: 'Wszystko, co robiłam, robiłam z miłości'. Tak zaczyna sie jej niezwykła opowieść...

CYTATY:
(...) życie człowieka sprowadza się przede wszystkim do tego, że musi dokonywać wyborów oraz płacić rachunki, kiedy nadchodzi pora.
Największą jędzą na ziemi jest matka przerażona o swoje potomstwo...
Człowiek zawsze wynajdzie sobie coś, za co może być wdzięczny losowi, bez względu na to, jak źle mu się w życiu układa.
Życie to nie zagadka, do której łatwo znaleźć odpowiedź...
Zauważyliście, że z biegiem czasu coraz mniej jest w życiu wesołych kolorów? Pod koniec wszystko staje się szare jak pokrowce na meblach czy sukienka prana zbyt wiele razy.
Tchórz boi się, że prawda o jego tchórzostwie wyjdzie na jaw, znacznie bardziej niż śmierci.
Czasem kobieta musi być bezduszną jędzą, żeby dać sobie radę w życiu, ale wierzcie mi, bycie jędzą to też ciężka praca.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Ciekawa :-)

 • Awatar

  Bardziej dramat obyczajowy / społeczny niż thriller; horroru nie zauważyłam, choć zawsze uważałam, że łatwo mnie przestraszyć (i po niektórych książkach miewam koszmary). Może dlatego, że książka jest przegadana? Ale jak ma być inaczej, kiedy właściwie cały czas czytamy zapis monologu tytułowej postaci... Koncepcja ciekawa, chociaż, jak sama bohaterka stwierdza, "strasznie dużo gada". Niby wszystko składa się w jedną całość, ale myślę, że niektóre wątki można by wyciąć, z korzyścią dla całej treści.

 • Awatar

  Niezbyt ciekawa książka, właściwie to opowieść Dolores o niezbyt ciekawym życiu, jedna z gorszych pozycji Kinga.

 • Awatar

  Teoretycznie wydaje się to niezbyt ciekawa historia - starsza Pani opowiada o swoim niezbyt udanym życiu - ale całość się broni. Podczas czytania zanurzyłam się w atmosferze małej mieściny. W pewnym momencie miałam wrażenie, że jestem jedną z tych sąsiadek, które zerkają przez okno i nasłuchują ploteczek z każdej strony - proceder niechwalebny, ale świadczy to tylko o umiejętnościach autora. Polecam.

Inne proponowane
Warto zerknąć