ebook W służbie Hitlera - zapowiedź
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

W służbie Hitlera - zapowiedź

Kategoria:  /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Data dostępności książki nie jest znana.

Rok 1938. Kiedy świat zmierza ku wojnie, Klara Koch zostaje zatrudniona jako osobista kucharka Hitlera. Podczas gdy Niemcy czczą wizerunek Führera, Klara oraz cała służba poznają prawdziwy obraz przywódcy III Rzeszy – jego sekrety, dolegliwości i nałogi. Obserwując najbliższe otoczenie Hitlera, kobieta uświadamia sobie, że nie wszyscy są jego wielbicielami.

O e-booku W służbie Hitlera blogerzy napisali: 

Jeśli interesujecie się tematem II wojny światowej, to koniecznie sięgnijcie po książkę Steve’a Matthewsa. Autor nie pisze historii „wyssanych z palca”, lecz tworzenie fabuły książek rozpoczyna od wnikliwego, wielogodzinnego researchu. Pisarz przeanalizował wiele dokumentów i źródeł informacji, które jak przyznaje „stały w sprzeczności z innymi”. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

W służbie Hitlera - zapowiedź od Steve Matthews możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
W służbie Hitlera to druga książka Steve’a Matthewsa, a zarazem przedostatnia część powieści nawiązujących do prawdziwych wydarzeń II wojny światowej. Pierwsza pt. Sekretny pokój w Auschwitz ukazuje jeden z najbardziej skrywanych i mrocznych sekretów czasów wojny.

W najnowszej książce poznajemy historię Klary Koch. Pewnego dnia do jej drzwi zapukał żołnierz SS. Miał on za zadanie przywieźć Frau Koch na szczyt wzgórza, o którym istnieniu wiedzieli mieszkańcy całego miasta, lecz tylko nieliczni mieli „zaszczyt” go odwiedzić. To właśnie w tym miejscu, w prywatnym gabinecie w Berghofie, Klara spotkała się z Adolfem Hitlerem. Rozmowa związana była z zatrudnieniem jej jako osobistej kucharki Fuhrera. Kobieta opuszcza swojego męża oraz córkę i przyjmuje propozycję nie do odrzucenia.

Tym samym Klara znajduje się w ścisłym otoczeniu kanclerza III Rzeszy. Spotyka najbardziej zaufanych współpracowników Adolfa Hitlera. Jednak po pewnym czasie uświadamia sobie, że zaufanie to jest tylko iluzoryczne, ponieważ Fuhrer pogrążony jest paranoją obawy o własne życie. Jego nadmierne urojenia coraz bardziej dają się we znaki.

Nie ukrywam, że lektura tej książki zaciekawiła mnie już od pierwszych stron. Świadomość, że powieść W służbie Hitlera inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami jeszcze bardziej potęgowała moją ciekawość. Zwłaszcza że pierwsza książka autora wywarła na mnie ogromne wrażenie. Nie inaczej było w przypadku tej najnowszej. Bez dwóch zdań polecam tę książkę Waszej czytelniczej uwadze.

Jeśli interesujecie się tematem II wojny światowej, to koniecznie sięgnijcie po książkę Steve’a Matthewsa. Autor nie pisze historii „wyssanych z palca”, lecz tworzenie fabuły książek rozpoczyna od wnikliwego, wielogodzinnego researchu. Autor przeanalizował wiele dokumentów i źródeł informacji, które jak przyznaje „stały w sprzeczności z innymi”.

Muszę przyznać, że czytając tę książkę, mogłem przyjrzeć się poczynaniom Hitlera w politycznym rozgrywaniu swoich przeciwników, ale również najwierniejszych polityków i działaczy, którzy, aby tylko móc zaistnieć, byli skłonni do pochlebstw i poddańczej roli względem Fuhrera, Jak się okazuje taki mechanizm sprawowania władzy nie traci na ważności oraz sile. Natomiast ogromną siłą najnowszej książki Steve’a Matthewsa jest historia ukazująca najbliższe otoczenie Adolfa Hitlera.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć