ebook Religijni. Jak ewolucja wierzeń wpływa na historię i kulturę człowieka
4.01 / 5.00 (liczba ocen: 170)

Religijni. Jak ewolucja wierzeń wpływa na historię i kulturę człowieka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 47.49
wciąż za drogo?
55.71 złpremium: 35.94 zł Lub 35.94 zł
47.49 zł Lub 42.74 zł
59.90 zł
59.90 zł
59.90 zł Lub 53.91 zł
47.49 zł
47.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nie ma żadnej kultury, która nie posiadałaby jakiejś formy religii. Religie różnią się pod względem formy, stylu czy rozmiarów, od małych, liczących kilkaset osób kultów, skupionych wokół charyzmatycznego przywódcy, aż po światowe organizacje liczące dziesiątki, a nawet setki milionów wyznawców, mających swoich przedstawicieli w każdym kraju. Również i w świeckich społeczeństwach istnieją ludzie, którzy uważają się za religijnych i praktykują przeróżne rytuały.

Dlaczego? Skąd wzięła się w nas potrzeba religijności? Jak z praktyk szamańskich wyewoluowały współczesne religie?

Słynny znawca ewolucji, Robin Dunbar, bada pochodzenie religii, jej funkcje w społeczeństwach oraz wpływ na nasze ciało i działanie mózgu. Oferuje wnikliwą, fascynującą analizę typowo ludzkiej potrzeby wiary i związanych z nią praktyk i rytuałów. Każdy człowiek jest religijny, podkreśla Dunbar. Bez względu na to, w co i jak wierzy

Religijni. Jak ewolucja wierzeń wpływa na historię i kulturę człowieka od Robin Dunbar możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć