ebook Złe. Kobiety w służbie III Rzeszy
4.29 / 5.00 (liczba ocen: 7)

Złe. Kobiety w służbie III Rzeszy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.20
wciąż za drogo?
25.20 zł
37.80 zł
42.00 zł Lub 37.80 zł
38.00 zł
42.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

BEZWZGLĘDNE I OKRUTNE

AMBITNE I ZAŚLEPIONE

ZDOLNE DO WSZYSTKIEGO W IMIĘ III RZESZY

Hermine Braunsteiner – strażniczka obozowa, znana jako „Kobyła z Majdanka”. Za najmniejsze przewinienie zadeptywała swoje ofiary na śmierć. Po wojnie ukrywała się w USA, gdzie odgrywała rolę idealnej pani domu.

Pauline Kneissler – pielęgniarka, bez mrugnięcia okiem selekcjonowała chorych psychicznie „pacjentów”, którzy trafiali do komór gazowych. Uważała, że „śmierć przez zagazowanie nie boli”.

Gertrud Scholtz-Klink – nadkobieta, oficjalna przywódczyni Kobiet Rzeszy, nie kwestionowała władzy mężczyzn i do końca życia wierzyła w narodowy socjalizm. Doprowadziła do sterylizacji swojej politycznej oponentki.

Irmgard Furchner – ulubienica komendanta obozu KL Stutthof, skazana za współudział w zamordowaniu ponad 11 tysięcy osób. Podczas procesu w 2022 roku siedziała ukryta za ciemnymi okularami. Zarzut, że dopuściła się pomocy w okrutnym morderstwie na więźniach, uznała za bezpodstawny.

Reportażysta Marek Łuszczyna dociera do szokujących historii kobiet służących ideom III Rzeszy i ujawnia ich krwawe zbrodnie.

Złe. Kobiety w służbie III Rzeszy od Marek Łuszczyna możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć