ebook Człowiek z Wysokiego Zamku
3.65 / 5.00 (liczba ocen: 103703) Ilość stron (szacowana): 253

Człowiek z Wysokiego Zamku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 34.72
Audiobook - najniższa cena: 22.74
wciąż za drogo?
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
34.72 zł Lub 31.25 zł
35.25 zł Lub 31.73 zł
38.17 zł
44.90 zł
34.92 zł
35.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Sławę, Nagrodę „Hugo”, uwielbienie czytelników – wszystko to przyniosła Philipowi K. Dickowi alternatywna, do tej pory dla wielu niewyobrażalna wizja świata rządzonego przez III Rzeszę i Japonię.

Alternatywna wizja świata, w którym rolę hegemonów odgrywają państwa osi: Niemcy, Włochy i Japonia. Powieść wyróżniona prestiżową Nagrodą „Hugo”, najczęściej tłumaczona książka Philipa K. Dicka, którą napisał, radząc się... Księgi Przemian „I-cing”.

„Nieszczęścia, jakie wyrządza wojna ludności miast, pograniczy i państw opisują bataliści; zagrywkami polityków zajmują się stratedzy; zmagania wodzów analizują specjaliści od logistyki, rodzajów broni, gospodarki i szyfrów...
Dicka interesowało to, co się wyprawia z duszami. Toteż odwracając w tej książce znane wszystkim losy wojny, pokazał historię jako udrękę, pułapkę, niezrozumiały spektakl wprawiający w przerażenie, wobec którego pozostajemy bezradni. Chyba że ocalejemy, że odzyskamy równowagę w wyniku kaprysu losu. Który czasem odpowiada na nasze starania, na modlitwy, tęsknoty”.

Ze wstępu Macieja Parowskiego

Człowiek z Wysokiego Zamku od Philip K. Dick możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Widocznie, kiedy człowiek zdaje sobie sprawę, że jest pomylony, to nie jest pomylony.
Dawniej, jeszcze przed wojną, mężczyźni byli mężczyznami, ale teraz to już historia.
Zadziwiająca jest ta zdolność literatury, nawet taniej, popularnej literatury, do działania na wyobraźnię.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    A gdyby istniał świat, w któym Ameryka została pokonana przez nazistów, a duży udział w kontroli kontytnentu ma Japonia? Dick mierzy się tu z próbą stworzenia alternatywnej historii świata. Ale jak to u Dicka - nic nie jest pewne, a wnioski czytelnika zaskoczą jego samego. Książka zdecydowanie antywojenna. Warto poświęcić jej kilka chwil.

  • Awatar

    Książka jest całkiem niezła, szczególnie realizacja pomysłu alternatywnej historii. Jednak mając w pamięci "Ubika", to spodziewałem się czegoś więcej.

  • Awatar

    Ciekawa pozycja z serii "alternatywna historia": co by było, gdyby to Niemcy i Japonia wygrały... Klimaty trochę przypominające "Stawkę", realizm czasów wojny wzbogacony siermiężną nieco techologią lotów kosmicznych i globalnej inżynierii. Zakończenie może rozczarowywać...

Warto zerknąć