ebook Zgłoba
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Zgłoba
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 33.00
Audiobook - najniższa cena: 35.93
wciąż za drogo?
40.92 złpremium: 26.40 zł Lub 26.40 zł
29.92 zł
33.00 zł Lub 29.70 zł
33.88 zł Lub 30.49 zł
35.90 zł
34.92 zł
35.88 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Do Lipowa przybywa tajemnicza kobieta. Daniel Podgórski zgadza się pomóc jej w śledztwie dotyczącym mężczyzny niesłusznie oskarżonego o cztery morderstwa.

Mieszkańcy maleńkiego Puszczykowa boją się zapuszczać do lasów wokół wsi. Kryje się tam wąwóz od lat uważany za nawiedzony. W dziewiętnastym wieku schwytano tam pewną kobietę i oskarżono ją o czary. Mówi się, że zanim spłonęła na stosie, rzuciła klątwę na potomków swoich dręczycieli. W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku w Puszczykowie ginie mała dziewczynka. Nawet śledczy nie mogą oprzeć się wrażeniu, że rany na jej ciele przypominają zadane przez strzygę. Czy dziewczynka jest ofiarą dawnej klątwy? Kilkadziesiąt lat później grupa nastolatków próbuje rozwikłać zagadkę jej śmierci. Wydaje się to jedynie niewinną zabawą na długie letnie dni, ale ma swoje konsekwencje. Nie wszyscy przecież chcą, żeby prawda wyszła na jaw.

Mikołaj Zieliński wraca po latach do miejscowości, gdzie spędzał wakacje. Tym razem – żeby szukać zaginionego ojca. Towarzyszy mu dziewczyna. Razem próbują rozwikłać tajemnicę, ale Sara wkrótce umiera. Zostaje odnaleziona w nawiedzonym wąwozie. Leży niemal dokładnie w tym samym miejscu, gdzie przed kilkudziesięciu laty spoczywało ciało zabitej dziewczynki. W wąwozie ukrytych jest więcej trupów. Wszyscy zabici zdają się być związani z Mikołajem. Mężczyzna trafia do więzienia. Daniel Podgórski robi wszystko, żeby wśród mieszkańców maleńkiej wsi znaleźć prawdziwego sprawcę. Czy sam uniknie pułapki? Kim jest tajemnicza kobieta, która wciągnęła byłego policjanta do śledztwa? Czy na pewno ma dobre intencje?

„Zgłoba” to piętnasty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału, powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym oraz bajkowość klasyki gatunku, jak „Twin Peaks” czy „Stranger Things”.

O e-booku Zgłoba blogerzy napisali: 

Tę książkę warto przeczytać! Koniecznie! Wszak Lipowo na czytelniczej mapie miłośników gatunku ma szczególne miejsce. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Zgłoba od Katarzyna Puzyńska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Katarzyna Puzyńska w polskiej literaturze wyrosła już na pisarkę wielkiego formatu. Wielkiego kalibru, wypalając kryminały, które mocno trafiają do naszych czytelniczych emocji. Jednak nie tylko ten gatunek jest wyrazem fenomenalnej twórczości autorki. Każdy miłośnik twórczości Katarzyny Puzyńskiej, doskonale wie, co kryje się w Lipowie, miejscu, które mocno i na zawsze wpisało się w polski kryminał. Zgłoba to już piętnasta część cyklu Lipowo właśnie.

W najnowszej odsłonie odkrywać będziemy tajemnice, której historia rozpoczyna się w dziewiętnastym wieku. A dokładniej nocą 31 grudnia 1822 roku. Historia ta ma również ogromne znacznie dla teraźniejszości, gdyż w Lipowie zjawi się tajemnicza kobieta. Ale to nie wszystko, ponieważ znając Katarzynę Puzyńską, możecie być pewni, że „podróżowanie” w czasie jest jej specjalnością. A to jeszcze bardziej potęguje chęć poznawania historii. Pojawimy się nie tylko w teraźniejszości, lecz przeskoczymy o dziewiętnaście lat, do roku 2003. O tak dzieje się w tej Zgłobie. I oto właśnie chodzi – prawda?!

Mógłbym wiele pisać o tej książce. O tym, że do Lipowa przybędzie tajemnicza kobieta, która skłoni Daniela Podgórskiego do wzięcia udziału w śledztwie. Owe dochodzenie związane będzie z niesłusznym oskarżeniem pewnego mężczyzny o dokonanie czterokrotnego morderstwa. A jeśli dodam, że w puszczykowskim wąwozie przed laty doszło do rzucenia klątwy, to jeszcze bardziej podgrzeję temperaturę Waszego zaciekawienia. Jak się okazuje w dziewiętnastym wieku spalono na stosie kobietę oskarżoną o czary. Po wielu latach doszło tu również do kolejnej tragedii – morderstwa dziewczynki.

Ale to nie wszystko, ponieważ jak wspomniałem dzieje się tu wiele. Wraz z grupką nastolatków będziemy starali się rozwikłać tę zagadkę, Zagadkę, która wiedzie nas do teraźniejszości…, do Mikołaja Zielińskiego, który zrobi wszystko, aby odnaleźć zaginionego ojca. Mężczyzna może liczyć na wsparcie dziewczyny Sary Król. Niestety sprawy znacznie komplikują się, gdy jego towarzyszka umiera. Jej ciało odnalezione zostało w przeklętym wąwozie. Kto zatem zabija? Klątwa rzucona w dziewiętnastym wieku? A może to mieszkaniec Puszczykowa podszywa się pod historię nawiedzonego wąwozu. Pytań jest wiele, a jedno jest pewne – tę książkę warto przeczytać! Koniecznie! Dlatego też Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

Nie ukrywam, że Katarzyna Puzyńska w mojej opinii jest najlepszą polską pisarką kryminałów. I tak jak wspomniałem nie tylko kryminał jest jej domeną. W fantastyce również doskonale trafia w moje czytelnicze emocje. Lipowo to cykl zasługujący na uznanie, to seria, która tworzy wartość polskiego kryminału. Myślę, że następne pokolenia czytelników, tak jak my dziś, zachwycać będą się twórczością Katarzyny Puzyńskiej. Wszak Lipowo na czytelniczej mapie miłośników gatunku ma szczególne miejsce. Nieprawdaż?!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć