Samsara. Na drogach, których nie ma
4 / 5.00 (liczba ocen: 743)

Samsara. Na drogach, których nie ma
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 24.79
wciąż za drogo?
-20% 24.79 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Drogi, których nie ma, prowadzą do miejsc, o jakich nie śniłeś. Włącz film, dźwięk, powiększ fotografię i mapy. Daj się wciągnąć w świat dzikiej Azji, slumsy, tropikalny las. Poznaj z bliska ludzi i inną kulturę. Jednym dotknięciem. Przedziera się przez dżunglę, łapie jadowite węże, zakrada się do obozu partyzantów, tropi przemytników dzieł sztuki i... świętych mężów, którzy potrafią cofnąć czas. Nie omija też utartych szlaków – zwiedza azjatyckie metropolie i ruiny dawnych królestw albo wyleguje się pod palmami, popijając sok z kokosa. Świat można oglądać przez przyciemnione szyby limuzyny albo z dachu rozklekotanego autobusu. Tomek Michniewicz woli to drugie – pakuje plecak, kupuje bilet i rusza w nieznane, by przeżyć niesamowitą przygodę! "Samsara. Na drogach, których nie ma" to fascynująca opowieść Tomka o jego podróży po Azji – pełnej niebezpieczeństw, zaskakujących zdarzeń i ciekawych ludzi. Opowieść napisana ze swadą, rozbrajającym humorem, ale i dystansem do siebie. A także poradnik, jak w taką wyprawę wyruszyć samemu. Książka podróżnicza, jakiej jeszcze nie było! Aby odtwarzać multimedia prosimy o aktualizację aplikacji Woblink. Multimedia dostępne tymczasowo jedynie z poziomu urządzeń Apple.

Samsara. Na drogach, których nie ma od Tomasz Michniewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Bardzo zazdroszczę podróżnikom, którzy żyją spełniając swoje marzenia, realizując swoje pasje. Podziwiam ich za odwagę, umiejętności organizacyjne i ten szósty zmysł, dzięki któremu odnajdują się w przeróżnych sytuacjach. Ledwo wracają z jednej wyprawy, już planują kolejną. Tomek Michniewicz „zapalony backpacker” odwiedził mnóstwo zakątków świata. Jednym z nich była Azja. Bardzo się cieszę, że podzielił się z innymi, z nami, czytelnikami tym, co tam zobaczył i co przeżył. Razem z nim możemy choć na chwilę oderwać się myślami od miejsc, w których żyjemy i udać się w daleką podróż.

Tomek Michniewicz o swojej książce napisał: Bardzo chciałem, żeby to była „backpackerska” książka. Wesoła, przygodowa, o miejscach niedostępnych, ale i o tych, które wielu dobrze zna. A jednocześnie – żeby odkrywała je na nowo, żeby trzeba się było nad nią pochylić, żeby zmuszała do myślenia i konfrontacji z własnymi uprzedzeniami. I chyba się udało.

O tak, w stu procentach się udało! Tomek (celowo piszę po imieniu, gdyż on sam jawi się jako człowiek, który może być świetnym kumplem, z którym wędrowanie na kraniec świata byłoby czystą przyjemnością) pasjonująco opowiada i dzieli się swoimi doświadczeniami. Ba! daje nawet praktyczne wskazówki jak się zachować w danej sytuacji, czy w konfrontacji z czymś, czego na co dzień nie spotykamy. Mówi o kulturze, zachowaniach, języku, tradycji, o tym czego dotyka i z czym się w danej chwili mierzy. Nie filozofuje, nie usprawiedliwia, nie narzuca swojego punktu widzenia. Czytając o jego podróżach możemy się poczuć jakbyśmy tam, w odległej Azji, razem z nim byli. Fantastyczne doznanie!

Po przeczytaniu książki, ciśnie się na usta - jaka ta Azja jest różnorodna, ciekawa, smaczna, kolorowa, pachnąca, ale też biedna, przeludniona, zacofana, brudna, śmierdząca. Całe spektrum doznań tych pozytywnych, jak i negatywnych. A na końcu tej opowieści czeka nas łyżka dziegciu. Sami przeczytajcie co mam na myśli i o czym pisze Autor. Ja byłam wzburzona i zniesmaczona. A to wszystko dzięki nam, ludziom. Niestety nie trzeba jechać do Azji, żeby tej złej natury człowieka doświadczyć.

Ocena: 5+/6
czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Chyba każdy po przeczytaniu tej książki i innych Tomka MIchniewicza głośno westchnie z utęsknieniem przygody roztrząsając swoje nudne codzienne zwyczajne życie. Jak zawsze w książkach Tomka dużo akcji, dużo refleksji, dużo znaków zapytania.

  • Awatar

    Jakie podróże fascynują cię bardziej, czy wolisz leżeć nad brzegiem hotelowego basenu w ogromnym kurorcie, czy może wędrować z plecakiem po bezkresach i bezdrożach, gdzie jesteś zdany tylko na siebie i zabrane w podróż wyposażenie? Dla mnie odpowiedź jest tylko jedna. Wędrówka to moje życie a czytanie takich książek, jaką jest „Samsara. Na drogach, których nie ma” bywa lekarstwem na trudy życia codziennego i umilaczem czasu, który musi upłynąć od jednych do kolejnych wakacji, a co za tym idzie następnych wymarzonych podróży. Może nie tak egzotycznych jak te, opisane przez autora, ale i tak dla mnie bajecznych.
    Tomek Michniewicz w swej książce opowiada o podróży po trzydziestu krajach Azji i w opowieści swej zawiera to wszystko, co najistotniejsze dla prawdziwego backpackera. Książka napisana jest w taki sposób, aby uruchomić wszelkie czytelnicze zmysły, które najpierw wyświetlą w naszej głowie bajeczne obrazy a potem zachęcą nas do spakowania plecaka i wyruszenia bez większego zastanowienia w podróż życia, na drogi, których nie ma.

Warto zerknąć