Socjotechniki w praktyce. Podręcznik etycznego hakera
3.64 / 5.00 (liczba ocen: 14)

Socjotechniki w praktyce. Podręcznik etycznego hakera
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 34.50
wciąż za drogo?
34.50 zł Lub 31.05 zł
69.00 zł
40.71 zł
69.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Systemy zabezpieczające infrastrukturę informatyczną i zasoby cennych danych są coraz bardziej wyrafinowane. Jednak nawet najlepszy system nie jest silniejszy od swojego najsłabszego elementu. A skoro mowa o cyberbezpieczeństwie, to jego najpodatniejszym ogniwem jest człowiek. Korzystając z osiągnięć inżynierii społecznej, cyberprzestępcy opracowują nadzwyczaj skuteczne metody ataków - wykorzystanie ludzkiej natury okazuje się najprostsze.

Ta książka jest doskonałym wprowadzeniem do inżynierii społecznej. Omawia koncepcje psychologiczne leżące u podstaw tej dyscypliny i jej aspekty etyczne. Zaprezentowano tu narzędzie ułatwiające korzystanie z technik inżynierii społecznej w atakach socjotechnicznych. Następnie szczegółowo pokazano etapy złożonego ataku phishingowego, prowadzonego w celu kradzieży danych uwierzytelniających użytkowników. Nie zabrakło opisów sztuczek stosowanych w celu oszukania użytkowników i obrońców. W przewodniku znajdziesz ponadto liczne techniki proaktywnej ochrony zespołu przed atakami socjotechnicznymi, a także strategie szybkiego odtwarzania systemu po udanych atakach. Poznasz również techniczne sposoby kontroli poczty elektronicznej i narzędzia do analizy potencjalnie podejrzanych wiadomości.

Wzbogać swój arsenał pentestera o:

  • techniki phishingu, takie jak spoofing i squatting
  • narzędzia typu OSINT, takie jak Recon-ng, theHarvester i Hunter
  • metodykę wywiadu prowadzonego za pomocą analizy mediów społecznościowych
  • zasady korzystania ze wskaźników powodzenia ataku
  • środki kontroli technicznej i znajomość programów uświadamiających użytkowników

Po pierwsze: wzmocnij najsłabsze ogniwo!

Socjotechniki w praktyce. Podręcznik etycznego hakera od Joe Gray możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć