ebook Złoty dom
3.91 / 5.00 (liczba ocen: 6109)

Złoty dom
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 24.70
wciąż za drogo?
26.94 złpremium: 16.16 zł Lub 16.16 zł
24.70 zł Lub 22.23 zł
-24% 31.43 zł Lub 28.29 zł
44.90 zł
44.90 zł
34.13 zł
34.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kontynuacja sprzedanej w milionie egzemplarzy powieści „Miniaturzystka”. Ebook „Złoty dom” – nowy międzynarodowy bestseller Jessie Burton – przenosi nas do pełnego tajemnic domu Nelli w XVIII-wiecznym Amsterdamie i opowiada historię o miłości i przeznaczeniu. „Książka mądra, piękna i budząca podziw. Burton jest niesamowicie utalentowaną narratorką” – Elizabeth Day

1705, Amsterdam
Thea Brandt kończy osiemnaście lat i jest gotowa powitać dorosłość z otwartymi ramionami. W miejskim teatrze czeka na nią miłość jej życia, ale w jej rodzinie nie dzieje się dobrze – ojciec, Otto i ciotka Nella kłócą się bez końca, a rodzina Brandtów wyprzedaje meble, żeby mieć co jeść. W dniu, kiedy Thea przyszła na świat, jej matka go opuściła, a sekrety przeszłości zaczęły przejmować kontrolę nad teraźniejszością.

Nella rozpaczliwie pragnie ocalić rodzinę, zachować pozory i znaleźć dla Thei męża, który zapewni jej bezpieczną przyszłość. Zaproszenie na najbardziej ekskluzywny bal w Amsterdamie niesie radość i nadzieję – może los w końcu uśmiechnie się do nich?

Jednak gdy Thea odkrywa nowe miniatury, Nella zaczyna mieć poważny powód do obaw. Osiemnaście lat temu miniaturzystka po raz pierwszy pojawiła się w ich życiu. Wydaje się, że teraz ma nowe plany…

„Złoty dom” to wspaniała, wielowymiarowa opowieść o ambicji, tajemnicach i marzeniach oraz determinacji młodej kobiety, która pragnie sama decydować o swoim życiu.

Rekomendacje e-booka Złoty dom:

„Elegancka, klimatyczna, zniewalająca. Urzekła mnie”. - Marian Keyes

„Książka mądra, piękna i budząca podziw. Burton jest niesamowicie utalentowaną narratorką”. - Elizabeth Day

„Inteligentna i dające wiele przyjemności. Burton to bystra obserwatorka. Świetna kontynuacja Miniaturzystki – dojrzała i przemyślana”. - „The Guardian”

O e-booku Złoty dom blogerzy napisali:

Plastyczność opisów, odtworzony klimat starej Holandii, wątek klasowości oraz codzienne rozterki młodej dziewczyny u progu dorosłości dają poczucie obcowania z naprawdę przyjemną literaturą. Czy Złoty dom to początek sztafety pokoleń? Byłoby miło, gdyby brytyjska autorka kontynuowała tę powieściową serię. -  Na czytniku - Katarzyna Denisiuk

Złoty dom od Jessie Burton możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Czy po raz drugi przeczytałam Miniaturzystkę Jessie Burton? Być może.

Powrót do XVII wiecznego Amsterdamu, do domu pełnego tajemnic i działalności miniaturzystki, która w sposób profetyczny miesza w życiu mieszkańców, była czystą przyjemnością.

Powieść Jessie Burton to ten rodzaj literatury, który jest wspaniałą odskocznią od trudniejszych literackich tematów. Połączenie przeszłości (stary Amsterdam), malowniczo i drobiazgowo przedstawione tło powieści tworzą wyjątkowy klimat. Do tego wpleciony pierwiastek tajemnicy dopełnia całości.

Pasjonująca powieść Jessie Burton, absolwentki uniwersytetu w Oksfordzie, przeniesie nas w czasy złotego wieku Holandii, rozkwitu handlu i sztuki i pozwoli zajrzeć w serca postaci, które spoglądają na nas z obrazów Vermeera, Halsa i Rembrandta.

Prawdą jest, że bardzo chciałam odświeżyć sobie fabułę Miniaturzystki, żeby ze świeżym obrazem przed oczami i tętniącymi w pamięci wydarzeniami z domu Nelli i Ottona wejść do Złotego domu.

Jessie Burton ponownie zabiera nas w progi domu Brandtów, który lata świetności ma dawno za sobą. Thea wkracza w pełnoletniość. Krew się burzy, serce rwie się, aby przeżyć miłosne uniesienie. Jednak dziewczyna zostaje sama ze swoimi rozterkami. Co więcej, rodzina nie chcę przywoływać przeszłości, odgradza ją od wstydliwych wydarzeń oraz tajemnic jej matki. Wszyscy domownicy zanurzają się w burzliwy czas rodzinnych kłopotów.

Czy miniaturzystka, która odegrała znaczącą rolę osiemnaście lat temu, ponownie się pojawi? Czy poznamy tę tajemniczą osobę?

Słowem podsumowania

Powieści Jessie Burton są jak trampolina do przeszłości, jak najlepszy przewodnik, który opowiada nam o Złotym Wieku w Holandii, życiu Amsterdamczyków zarówno tych majętnych jak i tych, którzy marzą o splendorze. Autorka nie ogranicza się do pełnego detali i malowniczo przedstawionego tła. Z równym kunsztem meandruje pomiędzy emocjami bohaterów. Nie oszczędza ich – stawia przed nimi zadania oraz zmusza do podejmowania trudnych życiowych decyzji. Ale nie zostawia ich samych. Miniaturzystka czuwa.

Obydwie powieści czyta się świetnie. Plastyczność opisów, odtworzony klimat starej Holandii, wątek klasowości oraz codzienne rozterki młodej dziewczyny u progu dorosłości dają poczucie obcowania z naprawdę przyjemną literaturą. Czy Złoty dom to początek sztafety pokoleń? Byłoby miło, gdyby brytyjska autorka kontynuowała tę powieściową serię.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć