Jutro, jutro i znów jutro
4.29 / 5.00 (liczba ocen: 242631)

Jutro, jutro i znów jutro
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 30.80
Audiobook - najniższa cena: 36.88
wciąż za drogo?
36.00 złpremium: 24.00 zł Lub 24.00 zł
30.00 zł
30.80 zł Lub 27.72 zł
32.00 zł Lub 28.80 zł
40.00 zł
30.78 zł
30.80 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kiedy Sam i Sadie, dwoje zauroczonych sobą przyjaciół, staje się partnerami w świecie projektowania gier wideo, niespodziewany sukces przynosi im nie tylko sławę i radość, ale też stawia przed nimi najtrudniejszą życiową układankę, w której trzeba pogodzić pracę, przyjaźń, rodzinę i miłość

W mroźny grudniowy dzień na pierwszym roku studiów na Harvardzie Sam Masur wysiada z wagonu metra i w tłumie czekających na peronie ludzi widzi Sadie Green. Wykrzykuje jej imię. Dziewczyna przez chwilę udaje, że nie słyszała wołania, lecz potem się odwraca i gra się rozpoczyna: legendarna współpraca, która przyniesie im sławę. Przyjaciele, będący od dzieciństwa w zażyłej relacji, pożyczają pieniądze na wspólny projekt, otrzymują wsparcie od znajomych i jeszcze przed ukończeniem collegeu tworzą swój pierwszy superprzebój grę Ichigo. Z dnia na dzień świat leży u ich stóp. Sam i Sadie są młodzi, genialni, bogaci i sławni. To jednak nie ochroni ich przed przerostem twórczych ambicji i uczuciowymi zawodami

Olśniewająca, misternie skonstruowana powieść ukazuje istotę dojrzewania i emocjonalnej tożsamości, ale przede wszystkim akcentuje nasze potrzeby więzi bycia kochanym i kochania. Tak, to jest historia miłosna, ale zupełnie nie taka, jakie dotąd czytaliście

NAJLEPSZA POWIEŚĆ 2022 ROKU WG GOODREADS, AMAZON, TIME I APPLE

O e-booku Jutro, jutro i znów jutro blogerzy napisali:

Gabrielle Zevin udało się stworzyć historię bardzo życiową, z różnymi elementami, które wpływają na człowieka. Jutro, jutro i znów jutro zdecydowanie wyróżnia się na tle innych opowieści. -  Książkowe Wyliczanki - Magda Barwińska

Jutro, jutro i znów jutro od Gabrielle Zevin możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nie wiesz, że czegoś chcesz, dopóki nie ma takiej opcji.
Od lat '80 XX wieku gry stały się coraz bardziej popularne wśród dzieci i młodych ludzi - automaty, konsole, gry komputerowe. Ich rozwój od lat '80 do dziś jest bardzo intensywny, a różnorodność powala dla każdego wybrać coś ciekawego. Kim są twórcy gier i skąd wzięła się ich pasja do tworzenia? Gabrielle Zevin stworzyła powieść, która pokazuje świat gier od drugiej strony, przedstawia bohaterów, którzy tworzą. Jednak gry w tej historii są pewnego rodzaju tłem dla wzajemnych relacji między postaciami.

Sam i Sadie poznali się w dzieciństwie, ich losy przecięły się w szpitalu, gdzie spędzali ze sobą wiele godzin. Jednak w wyniku różnych wypadków, znajomość ta rozluźniła się, a bohaterowie spotkali się później dopiero w trakcie studiów. I to był moment zwrotny w ich życiu, postanowili bowiem stworzyć razem grę, która odda ich marzenia. Inspirując się swoimi doświadczeniami z czasów dzieciństwa, pisząc grę w czasie wolnym, pożyczając pieniądze, stworzyli grę która podbiła rynek w niezwykle krótkim czasie i stała się hitem - Ichigo. Od tego momentu stali się znani w środowisku. Ale tworzenie nie jest jedynie pasmem sukcesów, a inspiracja bywa kapryśna. Sam i Sadie, a także ich najbliżsi współpracownicy, starają się stworzyć kolejne arcydzieło. Ich losy, wzajemne relacje, zmiany, które w nich zachodzą, to wszystko zawarte jest w książce.

Sięgnęłam po ten tytuł właśnie z powodu gier komputerowych. Sama z nostalgią wspominam czasy dzieciństwa, które umilały mi różne gry, tak różne od tych współczesnych. Akcja tej powieści zaczyna się w latach '90, więc są to czasy które były momentem intensywnego rozwoju gier komputerowych. I choć z ciekawością czytałam o tworzeniu kolejnych tytułów, to najciekawsze stały się dla mnie interakcje między bohaterami. Wraz z rozwojem tej historii wokół Sama i Sadie pojawiają się coraz nowi znajomi i współpracownicy. Główni bohaterowie tworzą relacje, czasem wikłają się w niezbyt dobre dla siebie związki. Ich dorastanie, rozwój, wybór nowych dróg życiowych, pokazują ciągłe zmiany. Ta książka pokazuje samo życie, nie zawsze usłane różami, nie na wszystkich etapach tak samo przyjemne. Każdy z bohaterów ma własne problemy, musi mierzyć się z kwestiami, które w różny sposób na niego wpływają. Czasem ich wybory są dobre, czasem złe. Życie często weryfikuje decyzje po czasie, pokazuje, że niewłaściwy moment też może wiele zmienić.

Autorce udało się stworzyć historię bardzo życiową, z różnymi elementami, które wpływają na człowieka. Bohaterowie są wielowymiarowi, wielokrotnie popełniają błędy. Nie są piękni i młodzi, mają własne problemy, zdrowotne, psychologiczne, uczuciowe. Ich praca okupiona jest wieloma wyrzeczeniami, a relacje często wynikają z braku chęci rozmowy. Kilka/kilkanaście lat, które przedstawione jest w historii, pokazuje bohaterów na różnych etapach ich życia, często przeskoki historyczne uzupełniają bieżącą historię, pokazując dlaczego są tacy a nie inni.

Same postacie to barwna międzynarodowa mieszanka kulturowa. Autorce udało się pokazać jakim tyglem kulturowym jest Ameryka i jak bardzo różnorodni, jeśli chodzi o pochodzenie, są jej mieszkańcy. Dla mnie był to dodatkowy plus tej historii. Kolejnym plusem jest okładka, która jest mocno związana z treścią. Cieszę się, że została zachowana amerykańska wersja, która podczas lektury pozwala odkryć dodatkową głębię tej historii.

Jutro, jutro i znów jutro to historia o dojrzewaniu, wzajemnych relacjach i wybieraniu właściwej drogi. Nie jest to książka łatwa i przyjemna, wielokrotnie wybory bohaterów wydają się błędne, często tworzą oni niekorzystne dla siebie sytuacje. Początkowo są pełni optymizmu, młodzieńczej brawury i chęci stworzenia czegoś wspaniałego, z czasem jednak, można odkryć zmiany, które w nich zachodzą. Poprzez różne wydarzenia w życiu stają się momentami cyniczni i zamknięci w sobie. Ta historia ma bardzo wiele odcieni życia, pokazując przemiany bohaterów w sposób niezwykle ciekawy. Zdecydowanie wyróżnia się na tle innych historii.

Ocena: 5/6
czytaj więcej
©Książkowe Wyliczanki
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    W podziękowaniach autorka pisze, że jest to książka o pracy. Dla mnie jest to książka o relacjach międzyludzkich i grach komputerowych.
    Jeśli chodzi o gry komputerowe, to nigdy nie był temat moich szczególnych zainteresowań, nie grałam, ani nie gram, nie wiem co nowego na rynku i nie interesuje się tym światem na żadnej płaszczyźnie. Duży plus dla autorki za to, że w związku z tym fragmenty dotyczące tych zagadnień mnie nie znudziły.
    Jeśli chodzi o relacje międzyludzkie, to książka przynosi kilka nieoczywistych rozwiązań i nieoczekiwanych zwrotów akcji - co również zapisuję po stronie plusów. Natomiast pod względem językowym całe fragmenty mówiące o relacjach są napisane tak kanciasto i sztucznie, że zęby bolą, a jeśli słucha się opowieści w audio to, uszy więdną.
    Historia w ostatecznym rozrachunku przyjemna do jednorazowego przeczytania, natomiast pierwsze miejsce w kategorii fikcja w plebiscycie Goodreads za 2022 rok, zdecydowanie dziwi i daje do myślenia: Czy na pewno nie było lepszej pozycji?

Warto zerknąć