www.2012ru.pl
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.60 / 5.00
liczba ocen: 1052
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
27.48 zł
28.62 zł
34.90 zł
34.90 zł
Pozostałe księgarnie
27.92 zł
27.93 zł
34.90 zł
Opis:

Borne Sulinowo 2012 – największa bitwa pancerna na świecie... Wielki finał historii żołnierzy elitarnego batalionu Wojska Polskiego przeniesionego z roku 2007 w czasy II wojny światowej.

Podpułkownik Jerzy Grobicki, były dowódca przeniesionego w czasie Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego, wraz z przyjaciółmi ląduje na lotnisku Okęcie, by odebrać kontener, którego zawartość wpłynęła na przebieg II wojny światowej.

Kontener zostaje jednak skradziony, a Grobicki z trudem wychodzi cało z zamachu terrorystycznego. Prywatne śledztwo wiedzie go do Bornego Sulinowa, bazy, którą Północna Grupa Armii Radzieckiej opuściła w 1993 roku.

Na drodze Grobickiego stają agenci GRU i Biuro Zwalczania Terroryzmu CBŚ. Z podziemnego miasta wyjeżdżają sowieckie T-72. Pojawia się także doskonale uzbrojony oddział Waffen SS...

Dramatyczne decyzje bohaterów. Epicka bitwa. Wielki finał!

 

Cykl obejmuje:

1. WWW.1939.COM.PL

2. MAJOR

3. WWW.1944.WAW.PL

4. KAPITAN JAMRÓZ

5. WWW.2012RU.PL

6. WWW.AFGAN.COM.PL

SCENARIUSZE FILMOWE

CYTATY:
Jak to mówią: Panie Boże, od przyjaciół mnie strzeż- z wrogami poradzę sobie sam.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Powieść „www.ru2012.pl” jest czwartym tomem, kończącym popularny cykl czytelniczy zatytułowany „www”. Jak i wcześniejsze części tego cyklu charakteryzuje się doskonale zarysowaną intrygą oraz świetnie stworzonymi i w niezwykle barwny sposób opisanymi scenami batalistycznymi. Książka logicznie wiąże się ze stworzonymi wcześniej częściami opowiadającymi o losach Jerzego Grobickiego i innych jego towarzyszy, biorących udział w podróżach w czasie. Dla zwolenników poznawania zdarzeń zgodnie z chronologią, zaleca się najpierw lekturę poprzednich tomów. Są jednak tacy, którzy twierdzą, że nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli przeczytamy tę, jako pierwszą.
    Teraz, kiedy jestem już po lekturze ostatniej powieści tego cyklu, mogę stwierdzić, że uznaję ją za najsłabszą. Przyznam też, że od chwili kiedy zamykałem stronice wcześniejszych powieści z cyklu „www” upłynęło już sporo czasu i niektóre wydarzenia mogły umknąć już z mojej pamięci, co utrudniało mi teraz odbiór stworzonej historii. Pomimo tego, że autor starał się wytłumaczyć i przypomnieć to, co wydarzyło się wcześniej, odczuwałem jednak pewien dyskomfort związany z lukami w pamięci.
    Jak wspomniałem, powieść ta kończy cykl stworzony przez Marcina Ciszewskiego i zamyka pewien rozdział w historii polskiej science-fiction. Dla mnie utwory te stanowiły doskonałą rozrywkę a ich bohaterowie zostaną w mej pamięci na długi czas.

Inne proponowane
Warto zerknąć