ebook Wszystkie wady Klary i jej jedna zaleta
4.42 / 5.00 (liczba ocen: 6)

Wszystkie wady Klary i jej jedna zaleta
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 31.78
Audiobook - najniższa cena: 35.86
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.78 zł Lub 28.60 zł
35.00 zł
39.90 zł
39.90 zł
32.34 zł
33.52 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Czy czasami masz ochotę na chwileczkę zapomnienia albo na niewinne szaleństwo, które wniesie ożywczy powiew w twój poukładany idealny świat? Wejdź zatem do świata Klary i przekonaj się, jak przewrotny potrafi być los. Pozwól sobie na bycie nieidealną, a i tak ze wszystkim sobie poradzisz. W końcu bycie kobietą to supermoc!

Poznaj Klarę, jej wszystkie wady oraz jedną zaletę.

Klara to kobieta po trzydziestce, która nie zdążyła się w życiu wyszaleć. Niczego jej jednak nie brakuje – ma stałą pracę, kochającego męża i dwóch nastoletnich synów. Z czasem okazuje się jednak, że jej życie dalekie jest od sielanki. Kryzys wieku średniego dopada również kobiety, a jedno przypadkowe spotkanie w zaciętej windzie może wywrócić życie do góry nogami. Klara zaczyna odkrywać siebie na nowo, lecz nie wszystko idzie zgodnie z jej planem…

O e-booku Wszystkie wady Klary i jej jedna zaleta blogerzy napisali: 

Powieść dynamiczna, momentami bardzo zabawna i ironiczna, ale jednocześnie skłaniająca do refleksji nad sensem utrzymywania niektórych relacji i dopasowywania się za wszelką cenę do schematów narzuconych przez społeczeństwo. Bo jak to u Borlika bywa, wymyślona przez niego opowieść nigdy nie jest tylko rozrywką – nawet jeśli niesamowicie bawi, to przy okazji jest również życiowym drogowskazem. - SieCzyta - Kasia Sosnowicz

Wszystkie wady Klary i jej jedna zaleta od Piotr Borlik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Czy to dobrze, że Piotr Borlik – znany dotychczas z mrocznych kryminałów i thrillerów – wziął się za obyczaj, i to z przymrużeniem oka? Dostrzegam same plusy! I ogromne podobieństwo między mną a Klarą. Czuję się trochę, jakbym po latach odnalazła zaginioną siostrę. Siła wciąż jest kobietą!

Klara prowadzi pozornie poukładane życie: mąż lekarz (ten sam od lat), nastoletni synowie (coraz bardziej pyskaci i niezależni), praca za biurkiem (w towarzystwie przynudzającego kolegi), raz na jakiś czas spotkanie z przyjaciółkami (bolesne w skutkach, ale warte swojej ceny). Nuda, można by rzec. Im bardziej jednak poznajemy naszą bohaterkę, tym barwniejsza się dla nas staje, a to za sprawą komicznych sytuacji, które przyciąga jak magnes. Jedną z nich jest tajemnicze spotkanie w windzie…

Z komediami mam jeden zasadniczy problem – większość niestety mnie nie śmieszy, ponieważ żarty, na których bazuje, są dość infantylne. Jedynymi autorkami, które do tej pory były w stanie wywołać na mojej twarzy szczery, odprężający uśmiech, były Marta Matyszczak oraz Karina Bonowicz. A to dlatego, że obie panie mają piekielnie inteligentne poczucie humoru, oparte na komizmie językowym, sytuacyjnym, ironii, a czasem nawet sarkazmie. Z radością ogłaszam, że nadszedł czas, aby do tego zacnego grona dołączył rodzynek – Piotr Borlik, ojciec stworzyciel głównej bohaterki powieści Wszystkie wady Klary i jej jedna zaleta.

Już w kryminalnej serii z moją ukochaną Agatą Stec Borlik udowodnił, że naturę kobiecą zna i rozumie jak mało który facet. Powtórzę to, o czym pisałam w recenzji Incydentu: za każdym razem gdańskiemu pisarzowi świetnie wychodzi kreacja zwłaszcza żeńskich postaci – zawsze zadziornych, pyskatych i na tyle zdeterminowanych, że gotowych postawić wszystko na jedną kartę. Klara zdecydowanie należy do tej paczki. Co więcej, bije z niej taka autentyczność i szczerość, że bez mrugnięcia okiem przyjmujemy ją taką, jaka jest – z całą plejadą wad, życiowych potknięć i poważnych błędów, które zapewne jeszcze nieraz popełni. Jestem przekonana, że sporo czytelniczek – dokładnie tak jak ja – odnajdzie w Klarze cząstkę siebie. Stworzona przez Borlika bohaterka wypowiada głośno to, co tli się w wielu z nas. Jeśli dzięki jej charakternej naturze choć jedna kobieta odważy się zmienić to, co ją od dawna uwiera, Klara będzie mogła wykrzyknąć: zadanie wykonane!

Wszystkie wady Klary i jej jedna zaleta to powieść dynamiczna (fabularnie i językowo), momentami bardzo zabawna i ironiczna, ale jednocześnie skłaniająca do refleksji nad sensem utrzymywania niektórych relacji i dopasowywania się za wszelką cenę do schematów narzuconych przez społeczeństwo. Bo jak to u Borlika bywa, wymyślona przez niego opowieść nigdy nie jest tylko rozrywką – nawet jeśli niesamowicie bawi, to przy okazji jest również życiowym drogowskazem.

Zdecydowanie chcę więcej Borlika w takiej literackiej odsłonie!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©SieCzyta
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć