Dzienniki gwiazdowe
4.28 / 5.00 (liczba ocen: 3840)

Dzienniki gwiazdowe
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 14.44
wciąż za drogo?
17.91 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
14.44 zł Lub 13.00 zł
14.90 zł
15.52 zł
15.99 zł Lub 14.39 zł
17.81 zł
19.90 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Groteskowe, ironiczne i pełne przygód opowieści Ijona Tichego – otoczonego legendą gwiazdokrążcy, odkrywcy osiemdziesięciu tysięcy trzech globów, na których niejeden raz dokonał trafnych spostrzeżeń.

„Dzienniki gwiazdowe” to zbiór opowiadań z podróży kosmicznych, które odbywał słynny naukowiec i niestrudzony badacz, członek Towarzystwa Opieki nad Małymi Planetami – Ijon Tichy. Mało wiemy o jego życiu rodzinnym. Wiadomo tylko, że nie miał żony ani dzieci – ciężko byłoby mu pogodzić takie zobowiązania z impulsem, który ciągle popychał go do kolejnych eksploracji kosmosu. Poza tym, jeśli już zdradzał czytelnikom coś na swój temat, to w formie fragmentarycznych anegdot. Można się tylko głowić, ile było w nich prawdy...
Gwiazdokrążca miał oczywiście bardzo ciekawe życie i ogromne zyski ze swoich podróży. Obserwował międzyplanetarne zebrania uczonych, którzy radzili nad przyszłością świata, próbowali stworzyć jego definicje. On – kapitan żeglugi galaktycznej – na szczęście nie miał takich dylematów. Widział wszystko z góry, dosłownie i w przenośni. Patrzył z dystansu na społeczne i polityczne zjawiska. Wszelkie absurdy próbował rozbroić swoim zdrowym rozsądkiem, zbiorowe szaleństwa – osłabić. Jego wędrówki były też wspaniałą okazją, aby tworzyć kolejne karykatury ludzkości. Ta przecież ciągle dostarczała mu do tego materiału. Co więcej można robić ze światem będącym tylko elektronicznym tworem, w którym defekt okazuje się niezbędnym elementem istnienia, niemożliwym do usunięcia?

Dzienniki gwiazdowe od Stanisław Lem możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Szatan jest tym, czego najbardziej w Bogu nie rozumiemy.
Nie uważamy go [Boga] za producenta oczekującego aprobaty ze strony produktu.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Świetna klasyka pod marką mówiącą samą za siebie - autor: Lem. Książkę można czytać na kilku poziomach: jako SF ukazującą różne światy, albo jako opowiastki z pogranicza filozofii mówiące o człowieku i tym kim on jest, kim się staje i kim może się stać. Warto przeczytać, chociaż miejscami bywa to ciężka lektura...

  • Awatar

    Wydanie ogólnie ładne (są nawet ilustracje), ale jedna uwaga: brakuje serii opowiadań "Ze wspomnień Iona Tichego", "Profesora Diagorasa" itd. - słowem, są tylko "Podróże".
    W każdym razie w moim wydaniu z Legimi. Sądząc ze spisu treści - też w Virtualo; i zakładając, że wszędzie jest to samo wydanie, to wszędzie... Reszta jest chyba w tomie "Ze wspomnień Iona Tichego".

Warto zerknąć